Aktīvā atpūta7 Interesantākās apskates vietas Latvijā

7 Interesantākās apskates vietas Latvijā

Apskates vietas Latvijā: Priedaines skatu tornis, Riežupes smilšu alas, Vecauces pils un vēl citas

Latvija ir pilna ar brīnišķīgām apskates vietām. No iespaidīgām bazilikām līdz klusiem dabas taku maršrutiem, šeit ir daudz ko redzēt un piedzīvot. Šajā rakstā mēs esam izvēlējušies septiņas īpašas vietas, kuras, mūsuprāt, ikvienam vajadzētu apmeklēt, lai iepazītu Latvijas skaistumu un kultūru.

1. Aglonas bazilika

Aglonas bazilika izgaismota vakarā.

Aglonas bazilika, kas atrodas Latvijas austrumu daļā, Latgales reģionā, ir būtisks Latvijas katoļu baznīcas centrs. Celta 18. gadsimtā vēlā baroka stilā, bazilika ir slavena ar savām diviem 60 metrus augstajiem zvanu torņiem un rokoko stilā veidotiem interjeriem. Katru gadu, 15. augustā, bazilika kļūst par svētceļojuma vietu tūkstošiem cilvēku, kas nāk atzīmēt Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. Aglonā notiekošais svētku rituāls ir viens no apmeklētākajiem pasākumiem Latvijā. Svētceļniekiem arī ir iespēja nakšņot Aglonas bazilikā.

Atrašānās vieta: Ciriša iela 8, Aglona

2. Pēterezera dabas taka

P'wterezera dabas taka garām mežam pa dienu.

Pēterezera dabas taka atrodas Kurzemes reģionā un piedāvā apmeklētājiem iespēju izbaudīt Latvijas meža un purvu dabas skaistumu. Takas maršruts ir apmēram 5 kilometrus garš un ved cauri vairākiem unikāliem dabas objektiem, tajā skaitā starpkāpu ieplakām un priežu mežiem. Ceļojums sākas pie bijušās šaursliežu dzelzceļa trases un iet caur purvainiem mežiem līdz Pīļu dīķim. Šī takas daļa ir populāra pateicoties retu augu un dzīvnieku sugām.

Atrašānās vieta: P125, Kolkas pagasts

3. Priedaines skatu tornis

Aapskates vietas Latvijā: Priedaines skatu tornis.

Priedaines skatu tornis, kas atrodas netālu no Krāslavas. Tas ir viens no augstākajiem koka skatu torņiem Latvijā, sasniedzot 32 metru augstumu. No torņa paveras iespaidīgi skati uz Daugavas lokiem un Krāslavas pilsētu. Tornis ir populāra apskates vieta, jo piedāvā ne tikai brīnišķīgus skatus, bet arī mierpilnu vidi. Kā arī no šī skatu torņa sākas populārais velo maršruts “Saulkrastu taka“.

Atrašānās vieta: Miera iela 15, Krāslava

4. Riežupes smilšu alas

Riežupes tumšas smilšu alas izgaismotas

Riežupes smilšu alas atrodas netālu no Kuldīgas un ir viena no interesantākajām un neierastākajām apskates vietām Latvijā. Alas, kas izveidotas jau XVIII-XIX gadsimtā, sākotnēji kalpoja kā smilšu ieguves vieta stikla rūpniecībai. Šodien alas piedāvā apmeklētājiem aizraujošas ekskursijas, kurās var iepazīt alu vēsturi, mitoloģiju un teikas, kas saistītas ar vietas apkārtni. Alās var apmeklēt mīlestības, ticības un cerību zāles, kurās var sajust īpašu enerģiju. Alu labirinti, pastāvīgā gaisa temperatūra +8° C un stāsti par to, kā šeit slēpušies 1905. gada revolūcijas dalībnieki, piešķir šai vietai īpašu nozīmi.

Atrašānās vieta: Rumba parish, Kuldīga

5. Vecauces pils

Gaiši rozā Vecauces pils vakarā

Vecauces pils atrodas Auces novadā. Tā tika celta 1841. – 1845. gadā neogotikas stilā un ir viena no nozīmīgākajām šī stila ēkām Latvijā. Pils ir pazīstama ar savu arhitektūru un plašo ainavu parku, kas plešas ap to. Pēc daudziem remontdarbiem un restaurācijām pils šodien kalpo kā tūrisma un kultūras centrs, kur tiek rīkotas dažādas kultūras un izglītības aktivitātes. Vecauces pilī notiek dažādi pasākumi, tā arī darbojas kā viesnīca un konferenču zāle. Pils parkā var baudīt pastaigas, apskatīt svešzemju koku stādījumus un dažādus pieminekļus.

Atrašānās vieta: Akadēmijas iela 11, Vecauce

6. Ogres zilie kalni

Ogres  zilie kalni, taka līdz ezeram

Ogres Zilie kalni, kas atrodas Ogres un Ikšķiles novadā, ir viena no nozīmīgākajām dabas parka teritorijām Latvijā, kas aizņem 312 hektāru plašu areālu. Šīs vietas reljefs ir ļoti izteiksmīgs, jo kalni ir daļa no Lielo Kangaru osu grēdas. Ogres Zilie kalni ir pazīstami ar savu bioloģisko daudzveidību. Te sastopamas astoņpadsmit augu, sešas putnu un vairākas kukaiņu aizsargājamās sugas, kas padara šo vietu par nozīmīgu biodiverzitātes centru. Parkā ir izveidotas dažādas pastaigu un izglītojošās takas, velo maršruti un distanču slēpošanas trases, kas ziemā ir pieejamas arī nūjotājiem un velobraucējiem.

Atrašānās vieta: Tīnūži Parish, Ogre

7. Kaltenes dabas taka

Kaltenes dabas taka ēnainā vietā.

Kaltenes dabas taka ir vieta, kas aizrauj putnu vērotājus un dabas mīļotājus. Taka ir aptuveni 1 km gara vienā virzienā, stiepjas gar jūras malu uz Kaltenes ziemeļiem un ir aprīkota ar skatu platformu un torni putnu vērošanai. Pavasaris un vasaras otrā puse ir vispiemērotākais laiks putnu vērošanai, taču taka ir pievilcīga arī ziemā. Šajā laikā jūra parasti nav aizsalusi, un tās piekrastes aug grīšļi un niedres – mīt daudzas putnu sugas. Šīs takas tuvumā ir Grīļu dižakmens, kas ir lielākais jūrakmens Latvijā, un tas piešķir Kaltenes dabas takai īpašu nozīmi.

Atrašānās vieta: Roja parish, Talsi

Apskates vietas Latvijā

Latvija ir pārpilna ar interesantām apskates vietām, un šajā rakstā mēs esam apskatījuši tikai dažas no tām. Uz katru no šīm septiņām vietām ir vērts doties ekskursijā. Cerams, ka šis raksts jums kalpos kā iedvesma nākamajiem piedzīvojumiem. Dodieties izpētīt un baudīt šīs brīnišķīgās vietas!

Bildes ņemtas no: nkmp, visittalsi, visitkraslava, visitkuldiga, dobele, visitbaltics, dodies.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences