Mēbeles''Must-have'' itāļu mēbeles un dekori, kas padarīs telpu košāku

”Must-have” itāļu mēbeles un dekori, kas padarīs telpu košāku

spot_img

Itāļu mēbeles un dekori: Atklāj piecus svarīgākos itāļu dizaina virzienus, kas ienesīs siltumu jūsu mājoklī

Itālijas dizaina nozare ir pazīstama ar savu kvalitāti, meistarību un ilgstošām ģimenes tradīcijām, kas sniedz mājīgumu un tradicionālu pieskārienu mūsdienu pasaulē. Izvēloties savai mājai piemērotākās mēbeles un dekorus, ir vērts ieklausīties aktuālajās tendencēs, kas šobrīd ir izplatītas Itālijas dizaineru vidū. Rakstā ir apkopoti pieci galvenie dekoratīvie virzieni, kas ir svarīgi lai padarītu telpu košāku, it īpaši uz vasaras sezonu.

1. Terakotas krāsu gamma

Terracottas krāsu gamma viesistabas interjerā, orandža terracottas siena.

Apskatiet silto un dzīlo terakotas toņu klāstu, kas atgādina par Itālijas dienvidiem. Terakota ir ne tikai akcentkrāsa, bet arī var kļūt par galveno fonu. Lai gan arī terakota ir salīdzinoši spilgta, to var mīkstināt, izvēloties bagātīgākas nokrāsas un kombinējot tās ar neitrālām krāsu gammām. Tās ”lauku dizaina” šarms un zemes krāsas akcents padara to par papildinājumu visdažādākajiem interjeriem – gan mājokļiem, gan birojiem, gan ēstuvēm.

- Reklāma -

Var piebilst, ka pēc ”Ororama” hipotēzēm ir plānots, ka 2024. gadā terakota krāsa kļūs par populārāko krāsu un ievērojami ietekmēs dažādas radošās jomas.

2. Rustikāla un moderna dizains apvienojums

Itāļu mēbeles modernā un rustikālā virtuves dizainā.

Itāļu dizainā bieži redzams rustikāla un moderna stila sajaukums, it īpaši virtuvē. Rustikāls ir vienkāršs un neapstrādāts dizains, kas tiek saukts arī par ”lauku stilu”. Rustikālais interjers ir saistīts ar neuzkrītošu dizainu, kas izceļ pieklusinātu toņu, dabisko materiālu (kā piemēram, koka, akmens un māla priekšmetu) skaistumu. Šo divu stilu kombinācija ir palikusi ļoti populāra tendence 2024. gadā.

Mājokļa interjerā var jaukt rustikālus un modernus priekšmetus, lai veidotu šo interesanto dizainu. Neitrāli toņi, dabiski materiāli un neuzkrītošas mēbeles ir šī stila galvenās īpašības. Mēs ieteiktu, sākt ar krāsu paletes izvēli, izvairieties no pārāk gaišas vai sterilas atmosfēras, un pievienojiet tekstūras, kas radīs vairāku slāņu efektu.

3. Virtuves ar savu personību

Koši dzeltena itāļu virtuve ar raibām flīzēm pie sienas, koka grīda.

Dekoratīvās virtuves, kas ir pilnas ar personību, ir tipiskas Itālijas mājokļiem. Piemēram, Officine Gullo Florencē piedāvā pielāgotas virtuves, kuru dizains harmoniski sasaucas ar telpas arhitektūru un mēbelēm.

Neatkarīgi no virtuves izmēra koka skapīši ir labākais risinājums itāļu dizaina radīšanai. Virtuves darba virsmām raksturīgs klasisks variants: koks vai granīts. Lai virtuvei piešķirtu savu personību, koncentrējieties uz dabīgiem materiāliem, kā piemēram, koku un akmeni, un iekļaujiet itāļu stila dekorus kā keramiku un dzelzs priekšmetus. Arī ģimenes relikvijas un senlietas piešķirs virtuvei savu personību.

4. Flīzes ar rakstiem

Gaiši zilā istabā flīzes uz grīdas ar ziliem un brūniem rakstiem

Flīzes ar rakstiem Itālijā ir izteikts dizaina elements, kas spēj piešķirt telpai unikālu raksturu. Tradicionāli šīs flīzes tiek izmantotas gan grīdām, gan sienām, un tās var būt ar ģeometriskiem vai ziedu, augu motīviem, kas nāk no senām Moāru un Itālijas dizaina tradīcijām. Flīzes var būt gan spilgtas, gan neitrālas, taču ir svarīgi arī ņemt vērā kāda krāsu gamma ir telpā. Flīzes tiek gatavotas no dažādiem materiāliem, kā piemēram: keramikas, porcelāna, marmora un dabīgā akmens, un ir pieejamas dažādās krāsās, formās un izmēros.

5. Dekoratīvs apgaismojums

Gaiša, balta viesistaba ar dekoratīvu lampu pie griestiem.

Itāļu dizaineri ir pazīstami ar savu spēju radīt funkcionālas un vizuāli pievilcīgas apgaismojuma sistēmas. Dekoratīvais apgaismojums ir vairāk nekā gaismas avots; tas ir arī dizaina elements, kas var kļūt par telpas fokusa punktu. Dizaineris Ian Cameron no ”Cameron Design House”, izmanto apgaismojumu, lai izceltu telpas centrālos elementus. Dekoratīvie gaismas avoti var arī būt gan skulpturāli, gan funkcionāli.

Itāļu mēbeles un dekori

Iekļaujot šos piecus itāļu dizaina elementus savā mājoklī, jūs ne tikai radīsiet mājīgu un stilīgu vidi, bet arī atspoguļosiet itāļu kvalitāti un tradīcijas. Katrs elements, sākot no terakotas krāsas līdz pat mākslinieciski izstrādātajiem apgaismojumiem, veido kopēju vizuālo naratīvu, kas stāsta par itāļu kultūru. Šīs izvēlētās tendences itāļu dizainā piešķirs jūsu telpai košumu!

Bildes ņemtas no: essentialhome, flooringsuperstore, degnandesignbuildremodel, elledecor, housedigest.

Informācija ņemta no: homesandgardens

spot_img

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences