Tehnoloģijas''LIAA'' atbalsts: Pieteikšanās vaučeru programmai

”LIAA” atbalsts: Pieteikšanās vaučeru programmai

spot_img

”LIAA” aicina uzņēmumus pieteikties inovāciju vaučeru programmai, piedāvājot līdz 25 000 eiro atbalstu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir paziņojusi par pieteikšanās uzsākšanu inovāciju vaučeru atbalsta programmā. Šī programma veicina ciešu sadarbību starp Latvijas uzņēmumiem un pētniecības organizācijām, piedāvājot finansiālu atbalstu līdz pat 25 tūkstošiem eiro jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei.

Programmas atbalsta veidi un to mērķi

Tehnoloģiju izstrāde: darba galds ar datoru un skrūvgriezni

Inovāciju vaučeru programmā ir pieejami trīs atbalsta veidi: iepazīšanās vaučers, klasiskais vaučers un dizaina vaučers. Šie vaučeri sniedz iespēju veikt tehniski ekonomisko priekšizpēti, rūpnieciskos pētījumus un eksperimentālo izstrādi, kā arī nodrošina jaunu produktu vai tehnoloģiju sertificēšanu un testēšanu. Atbalsts ir paredzēts arī augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, lai risinātu tehnoloģiskas problēmas vai veicinātu jaunu, būtiski uzlabotu produktu izstrādi.

Nozīme un ietekme uz Latvijas ekonomiku

”LIAA” direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja uzsver, ka inovāciju atbalsta programma ir būtisks instruments Latvijas uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanā. Programma veicina inovatīvo komersantu īpatsvara palielināšanos ekonomikā un sekmē uzņēmumu sadarbību ar pētniecības organizācijām. Kopējais pieejamais finansējums šajā programmā sasniedz vairāk nekā 5,4 miljonus eiro, un uzņēmēji var saņemt līdzfinansējumu līdz pat 100% apmērā.

Ieguvumi no iepriekšējiem vaučeru programmām

"BeTriton" izstrādātaiis produkts, pateicoties vaučeru programmai

No 2017. līdz 2023. gadam inovāciju vaučeru programmā tika atbalstīti 323 projekti, izstrādājot inovatīvus produktus piecu miljonu eiro apmērā. Šie projekti attiecas uz dažādām nozarēm, ieskaitot bioekonomiku, viedos materiālus, inženiersistēmas un informācijas tehnoloģijas. Kā piemēram, uzņēmumi kā SIA “GroGlass”, SIA “Virte tehnoloģijas” un SIA “BeTriton” ir guvuši būtiskus sasniegumus, pateicoties šai programmai.

Aicinājums pieteikties

Lai uzzinātu vairāk par inovāciju vaučeru atbalsta programmu un tās piedāvātajām iespējām, ”LIAA” aicina interesentus pieteikties bezmaksas tiešsaistes semināram, kas notiks 20. maijā plkst. 9:00. Informācija par pieteikšanās procedūru un semināra norisi ir pieejama ”LIAA” tīmekļa vietnē.

Šī programma sniedz nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikas attīstībā, ļaujot uzņēmumiem paaugstināt savu konkurētspēju un inovācijas spējas.

Bildes ņemtas no: zeit.de, integrasources, grantthornton.

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences