ĒdiensKādi ir labākie proseko šampanieši jaunajam gadam?

Kādi ir labākie proseko šampanieši jaunajam gadam?

Proseko šampanieša burvība

Jaunā gada neatņemamā daļa uz galda vienmēr ir bijis šampanietis. Proseko- dzikstošais vīns pēdējos gados ir kļuvis arvien populārāks. Tas ir ne tikai elegants un izsmalcināts, bet arī piedāvā dažādību, kas var apmierināt dažādus gaumes. Šajā rakstā mēs iedziļināsimies proseko pasaulē, aplūkojot tā dažādību un unikālās īpašības.

Proseko šampanietis

Proseko ir pievilcīgs izvēles variants daudziem dzērienu cienītājiem, galvenokārt tā pieejamās cenas dēļ. Atšķirībā no šampanieša, proseko ražošanā izmanto “Charmat” metodi, kur otrreizējā fermentācija notiek lielos tvertņos, nevis pudelēs. Šī metode piešķir proseko svaigu un augļainu garšu. Savukārt šampanietis, kas tiek radīts izmantojot “méthode champenoise”, piedzīvo otrreizējo fermentāciju tieši pudelē, kas tam piešķir bagātīgāku un slāņaināku garšu.

Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG

Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG dzirkstošais vīns, dzeltens fons

“Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG” ir proseko, kas ražots strikti noteiktā Itālijas reģionā. Tas ir pazīstams ar svaigu, izteikti augļainu garšu, kurā dominē baltie ziedi un āboli. Šis proseko atšķiras ar izteiksmīgu un ilgstošu pēcgaršu. Ideāli piemērots kombinācijā ar viegām uzkodām.

Proseko var iegādāties: spiritsandwine.

Mionetto Prosecco Brut

Proseko brut ar orandžu etiķeti

“Mionetto Prosecco Brut” ir viens no pazīstamākajiem proseko zīmoliem pasaulē. Tas piedāvā patīkamu sajaukumu no zaļajiem āboliem, bumbieriem un ziediem. Ar tā brut (sausu) raksturu, šis proseko ir ideāli piemērots tiem, kas vēlas baudīt skaidru, tīru augļu garšu.

Proseko var iegādāties: barbora.

La Marca Prosecco

La Marca Prosecco uz gaiši zila fons, tukšas šampanieša glāzes

“La Marca Prosecco” ir viegls un atspirdzinošs dzirkstošais vīns, kas īpaši populārs savas pieejamības dēļ. Tas piedāvā gaišu, dzidru garšu ar ābeļu, melones un persiku pēcgaršu. Šis proseko ir īpaši piemērots svētku brīžiem vai kā viegls dzēriens pirms maltītes.

Proseko var iegādāties: passionspirits.

Proseko labākais alternatīvs– Crémant

Crémant dzirkstošais vīns uz galda ar uzkodām.

“Crémant” ir Francijā ražots dzirkstošais vīns, kas tiek gatavots līdzīgā veidā kā šampanietis, ar fermentāciju pudelēs. Tas ir pieejams vairākos Francijas reģionos un parasti maksā mazāk nekā šampanietis. “Crémant” piedāvā kvalitāti, kas ir līdzīga gan proseko, gan šampanietim, padarot to par lielisku alternatīvu tiem, kas meklē kaut ko īpašu par draudzīgāku cenu.

Proseko var iegādāties: spiritsandwine.


“Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG”, “Mionetto Prosecco Brut” un “La Marca Prosecco” ir tikai daži no piemēriem, kas var padarīt jūsu svētkus labākus. Turklāt, ja meklējat ko tuvāku šampanieša garšai, “Crémant” būs jūsu ideālais variants. Neatkarīgi no jūsu izvēles, šie dzirkstošie vīni noteikti palīdzēs labi atzīmēt Jaunā gada svinībās.

Bildes ņemtas no: norex.fi, Amazone, corkscrewcellars, thekitchn, thinkwinegroup.co.uk.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences