MārketingsKā tiek veidots mārketinga plāns?

Kā tiek veidots mārketinga plāns?

Mārketinga plāns palīdzēs novest līdz rezultātam: piesaistīt klientus un popularizēt savu uzņēmumu

Veiksmīga mārketinga stratēģija ir katras uzņēmējdarbības panākumu atslēga. Tā veicina zīmola atpazīstamību, piesaista jaunus klientus un nodrošina esošo klientu lojalitāti. Tomēr mārketinga plānošana ir sarežģīta, jo tā ietver dažādu kanālu – e-pastu, sociālo mediju, reklāmas, tīmekļa saturu utt., – stratēģiju apvienošanu. Lai nodrošinātu, ka katrs mārketinga solis veicina uzņēmuma ieņēmumus un klientu bāzes augšanu, ir nepieciešams rūpīgi izstrādāts mārketinga plāns.

1. Mārketinga plāns un soļi līdz tam

Mārketinga plāna veidošana sākas ar skaidru mērķu un resursu definēšanu. Ir svarīgi precīzi definēt, kādi resursi (finansiālie, cilvēkresursi) ir nepieciešami, kāds ir redzējums, vērtība, mērķauditorija un izmantotie kanāli. Jānosaka arī plāna īstenošanas laikposms.

Kolēģi veido biznesa un mārketinga plānu.

Galvenie jautājumi, uz kuriem jāatbild plāna izstrādes sākumā:

 • Kādi resursi man ir nepieciešami?
 • Kāds ir mans redzējums?
 • Kāda ir plāna vērtība?
 • Kas ir mans mērķis?
 • Kura ir mana mērķauditorija?
 • Kuri kanāli tiks izmantoti?
 • Kāds ir plāna īstenošanas laikposms?

2. Konkurences izpēte

Šaha kauliņš zelta krāsā stāv galda vidū, pārējie melnie kauliņi guļ uz galda

Sapratne par konkurentiem ir būtiska, lai izceltu savu uzņēmumu tirgū. Izpētot konkurentu mārketinga stratēģijas, var atrast unikālus veidus, kā izcelties. Konkurentu analīze palīdz atklāt jaunas iespējas un izvairīties no stratēģiju dublēšanās.

Kāpēc konkurences izpēte ir svarīga?

Tā palīdz noteikt, kas padara jūsu produktu vai pakalpojumu unikālu salīdzinājumā ar konkurentiem. Sniedz informāciju, kas nepieciešama, lai izvairītos no stratēģijām, kuras nav sevišķi veiksmīgas jūsu nozarē. Bet kā veikt šo konkurences izpēti? Pa visam vienkārši- tikai 4 soļi.

 1. Konkurentu noteikšana: Noskaidrojiet, kuri uzņēmumi tieši konkurē ar jūsu piedāvājumu.
 2. Produktu un pakalpojumu salīdzināšana: Detalizēti analizējiet konkurentu produktus, cenas, kvalitāti un klientu atsauksmes.
 3. Mārketinga stratēģiju analīze: Izpētiet, kā konkurenti veicina savu zīmolu – kādas reklāmas kanālus viņi izmanto.
 4. SWOT” metodes analīze: Nosakiet konkurentu stiprās un vājās puses, iespējas un draudus, lai labāk izprastu savu stāvokli tirgū.

3. Mārketinga stratēģija

Orandžs balons izceļas starp pelēkiem baloniem istabā.

Veiksmīgam mārketinga plānam jāietver dažādi elementi, piemēram, reklāma, e-pasti, saturs, video, pasākumi, sociālie mediji un mājas lapa. Katram no šiem komponentiem ir svarīga loma kopējā mārketinga stratēģijā. Ir svarīgi zināt, kurās platformās jūsu mērķauditorija pavada visvairāk laika, un pielāgot mārketinga stratēģiju atbilstoši tam.

Kā veidot mārketinga stratēģiju?

Definējiet kopīgus mērķus, kas jāsasniedz visiem mārketinga kanāliem. Tad nodrošiniet, ka katra mārketinga aktivitāte atbalsta un pastiprina citas, veidojot vienotu mārketinga ekosistēmu. Izmantojiet dažādas tehnoloģijas: automatizācijas rīkus un datu analītikas platformas, kas var palīdzēt integrēt un analizēt mārketinga aktivitātes.

4. Radošs saturs

Lai izceltos mārketinga jomā, ir svarīgi piedāvāt unikālu un aizraujošu saturu. Tas ietver vizuālus attēlus, video, animācijas un interaktīvas grafikas. Radošajam saturam jābūt saistošam, viegli uztveramam un jāveicina darbībai aicinājumi (CTA).

Lielākajai daļai uzņemumu mūdienās ir izveidota mājaslapa. 2023. gadā tika, noskaidrots, ka internetā bija aptuveni 1,13 miljardi mājaslapu, tātad 71% uzņēmumu ir izveidota mājaslapa, kurā ir veidojuši savu saturu. Tas ir krietns pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, un to lielā mērā ir ietekmējusi pandēmija. Šie dati ir ņemti no ”Forbes” tīmekļa vietņu statistikas 2023. gadam.

Tomēr, jāpiebilst, ka visefektīvākās mājaslapas ir tās, kas seko līdzi SEO, jeb meklētāju programmu/dzinēju optimizācijai. SEO palīdz mājaslapai ierindoties augstāk ”Google” meklēšanas rezultātos. 

SEO stratēģija telefonā rokās.

SEO optimizācija mājaslapā izpaužas caur trīs principiem: pirmkārt, tā ietver skaidru, tēmām atbilstošu un labi optimizētu saturu, otrkārt, nodrošina viegli navigējamu un lietotājam draudzīgu lapas struktūru un dizainu, un treškārt, ietver efektīvu un organisku atpakaļsaišu portfeli. Google pozitīvi vērtē mājaslapas, kas ievēro šos 3 principus.

5. Mārketinga plāna operacionalizācija

Komanda izstrādā mārketinga plānu pie galda.

Lai mārketinga plāns nestu rezultātus, ir jānodrošina, ka mērķi, rezultāti un termiņi ir skaidri visiem iesaistītajiem. Izmantojot pareizo darba pārvaldības rīku, varat savienot katru mārketinga aktivitāti ar pārējiem uzņēmuma mērķiem un palīdzēt optimizēt pieejamos resursus un novērst lieku darbu.

Kā operacionalizēt mārketinga plānu?

Piešķiriet konkrētus uzdevumus un atbildības komandas locekļiem. Definējiet skaidrus termiņus katram uzdevumam un pārliecinieties, ka tie ir reālistiski. Izveidojiet efektīvu komunikācijas plānu, lai nodrošinātu informācijas plūsmu starp komandas locekļiem. Izmantojiet projektu pārvaldības rīkus un citas tehnoloģijas, lai uzlabotu darba efektivitāti un sekošanu.

6. Analizēšana

Cilvēks analizē mārketinga stratēģiju datorā, tāfelei virsū reklāmas analīze.

Ir būtiski regulāri mērīt un analizēt mārketinga aktivitāšu efektivitāti. Tas palīdzēs atklāt uzlabojumu iespējas un optimizēt stratēģiju reāllaikā. Veiksmīgas mārketinga stratēģijas pamatā ir iespēja mācīties no iegūtajiem datiem. Analītika sniedz iespēju pielāgot mārketinga stratēģiju, balstoties uz reālā laika datiem un tendencēm.

Ir daudz dažādu analītikas programmu, kas ir paredzētas gan sociāliem mēdijiem, SEO, jeb meklētājprogrammu analītikai. Dažās no tām, ko mēs iesakam ir:

”Kontentino”, kas ir paredzēta sociālajiem mēdijiem. Programma ļauj vienkārši veidot un ieplānot ziņas vispopulārākajos sociālajos tīklos kā: ”Facebook”, ”Instagram”, ”LinkedIn”, ”Twitter”, ”Pinterest” un ”Google Business” profilā.

”Ahrefs” paredzēts SEO un atslēgvārdu analīzes rīks. Šī aplikācija piedāvā vairāk nekā 55 rīkus un pārskatus, kas paredzēti dažādiem SEO aspektiem.

”SEOQuake” ir pārlūkprogrammas paplašinājums SEO analīzei. Tas piedāvā funkcijas kā: lapas audits, saišu analīze un konkurentu salīdzināšana. Bet vislabākāis ir tas, ka šī programm ir bezmasas.

Secinājumi

Mārketinga plāns ir būtisks jebkura uzņēmuma veiksmes komponents. Tas palīdz sistematizēt un koordinēt dažādas mārketinga aktivitātes, nodrošinot, ka tās visefektīvāk veicina uzņēmuma mērķu sasniegšanu. Sekojot izklāstītajiem soļiem un regulāri mērot savu veiktspēju, jūs varat izveidot mārketinga plānu, kas palīdzēs sasniegt ievērojamu izaugsmi un uzlabot uzņēmuma pozīcijas tirgū.

Bildes ņemtas no: zippia, mygreatlearning, entrepreneurs, ensightapps, bmediagroup.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences