TransportsMainās ātruma un novietošanas noteikumi koplietošanas transportiem

Mainās ātruma un novietošanas noteikumi koplietošanas transportiem

Jaunie noteikumi regulē ātrumu un novietošanu koplietošanas transportiem Rīgā, īpaši skūteriem un velosipēdiem

No 1. maija Rīgā ir stājušies spēkā jauni regulējumi koplietošanas transportlīdzekļu lietošanai, ieviešot gan ātruma ierobežojumus, gan noteikumus par transportlīdzekļu novietošanu speciāli atvēlētās zonās. Šie noteikumi skar galvenokārt elektroskrejriteņus un velosipēdus, kuru lietošana pilsētas centrā ir kļuvusi ārkārtīgi populāra.

Ātruma un novietošanas noteikumi

Koplietošanas transporti:''Bolt'' un ''Tuul'' skūteri

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, koplietošanas transportlīdzekļiem Vecrīgā, kas ir viena no būtiskākajām novietošanas aizlieguma zonām, ir jāievēro maksimālais ātrums 20 km/h. Turklāt no 1. jūnija šis aizliegums tiks paplašināts, iekļaujot arī Elizabetes ielu un pakāpeniski visu Rīgas vēsturisko centru.

Transportlīdzekļus drīkst novietot tikai norādītās mikromobilitātes rīku novietošanas zonās, kuras pašlaik Vecrīgā ir 26. Ja transportlīdzeklis tiks atstāts ārpus šīm zonām, pakalpojumu sniedzējam tas jāpārvieto trīs stundu laikā.

Tehniskās prasības koplietošanas transportlīdzekļiem

''Bolt Drive'' koplietošanas auto pie elektrouzlādes stacijas

Visi koplietošanas transportlīdzekļi jāaprīko ar tehnoloģijām, kas automātiski regulē ātrumu un transportlīdzekļa novietošanu atbilstoši noteiktajām zonām. Šīs sistēmas nodrošina, ka transportlīdzekļi darbojas saskaņā ar visiem pašvaldības izvirzītajiem ierobežojumiem, kas ir svarīgi gan drošības, gan kārtības uzturēšanas ziņā.

Turpmākās plānotās aktivitātes koplietošanas transportiem

Trīs sieviete uz ''Ride'' elektroskūteriem Rīgā

Rīgas pašvaldības policija aktīvi uzrauga šo noteikumu ievērošanu. Nepārtraukta kontrole ir nepieciešama, lai nodrošinātu, ka visi noteikumi tiek ievēroti un ka koplietošanas transportlīdzekļi nerada apdraudējumu vai neērtības pārējiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Papildus pašreizējām zonām, pašvaldība plāno iezīmēt vēl jaunas mikromobilitātes rīku novietošanas zonas, lai uzlabotu koplietošanas transportlīdzekļu pieejamību un samazinātu neērtības, kas rodas no nepareizi novietotiem transportlīdzekļiem.

Nobeigums

Jaunie noteikumi ir būtiski drošības aspekta dēļ. Tieši šāda veida regulējumi palīdz Rīgai kļūt par drošāku un organizētāku pilsētu, kur mobilitāte tiek nodrošināta. Ātruma ierobežojuma un novietošanas zonas koplietošanas transportlīdzekļiem tiks publicētas “Geo Rīga” mājaslapā.

Bildes ņemtas no: santa, rigasdome, kripto.media, ridemobility.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences