Izglītība un kursiKādiem darba intervijas jautājumiem vajadzētu iepriekš sagatavoties?

Kādiem darba intervijas jautājumiem vajadzētu iepriekš sagatavoties?

Kā veiksmīgi sagatavoties darba intervijai

Lai iegūtu vēlamo amatu, ir ļoti svarīgi veiksmīgi izturēt darba interviju – laicīgi iepriekš sagatavoties darba intervijas jautājumiem. Darba devēji vēlas redzēt, cik labi Jūs atbilstat vakancei un kādu priekšstatu par sevi veidojat. Lai izturētu interviju, Jums ir jāparedz jautājumi, kurus Jums varētu uzdot un jāzin kā uz tiem jāatbild, lai pozicionētu sevi no labākās puses. Šajā rakstā tad to arī izskatīsim.

Visbiežāk uzdotie darba intervijas jautājumi

Vīrietis atbild uz jautājumu

Pastāstiet par sevi.” Klasisks ledus lauzējs, bet tas ir kas vairāk, nekā tikai formalitāte. Šis jautājums ir Jūsu iespēja izcelties. Pieminiet savu izglītību, panākumus iepriekšējos amatos un to, kas Jūs padara unikāli kvalificētu šim amatam.

Kāpēc vēlaties pie mums strādāt?” Izrādiet entuziasmu par uzņēmumu, iepriekš to izpētot. Pieminiet konkrētus faktus par uzņēmumu, lai parādītu savu patieso ieinteresētību un atbilstību uzņēmuma vērtībām un mērķiem.

Kādi bija iemesli, kāpēc pametāt iepriekšējo darbu?” Godīgi izstāstiet savus aiziešanas iemeslus. Ja bijušas problēmas, taktiski tās pārrunājiet, parādot, ka esat atbildīgs un mācāties no savas iepriekšējās pieredzes.

Kādas ir jūsu labākās prasmes?” Pielāgojiet savu atbildi atbilstoši darba prasībām. Izceliet amatam atbilstošās prasmes un sniedziet piemērus, kā esat tās veiksmīgi pielietojis.

Kādas ir jūsu vājās puses?” Pārvērsiet vājās puses par stiprajām, formulējot tās pozitīvi. Piemēram, pieminiet, ka esat orientēts uz vissīkāko detaļu analīzi, bet dažkārt varat veltīt pārāk daudz papildus laika uzdevumu pilnveidošanai.

Komandas darbs vai individuāls darbs?” Demonstrējiet elastību, apspriežot savas spējas veiksmīgi darboties abos scenārijos. Sniedziet veiksmīga komandas darba un patstāvīgu projektu piemērus no savas pieredzes.

Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?” Saskaņojiet savus mērķus ar uzņēmuma mērķiem. Parādiet, ka esat apņēmies personīgi augt un stimulēt organizācijas izaugsmi.

Cik lielu algu vēlaties?” Izpētiet nozares standartus, lai sniegtu saprātīgu algas diapazonu. Pirms sniedzat savu atbildi, ir pieļaujams pajautāt par piedāvāto algu.

Vai Jums ir vēl kas cits, ko par sevi piebilst?” Atkārtoti nosauciet savas pozitīvās īpašības un prasmes, lai apliecinātu savu piemērotību šim amatam. Uzsveriet, kāpēc esat labākais kandidāts dotajai vakancei.

Kā kopumā veiksmīgi izturēt darba interviju?

Smaidīgs vīrietis paspiež roku jaunietim

Protams, gatavošanās darba intervijai ir kas vairāk nekā tikai iepriekš sagatavoto atbilžu iegaumēšana – galvenais ir pozicionēt sevi no labākā skatpunkta, kas sevī ietver arī oficiālu un zolīdu izskatu, pārliecinošu stāju, kopējo pašpārliecinātību, stingru acu kontaktu un brīvu ķermeņa valodu. Tomēr, iepriekš paredzot biežāk uzdotos darba intervijas jautājumus un praktizējot atbildes, varat palielināt savu pārliecību un uzlabot savu sniegumu. Tāpēc, ievērojot šos padomus, Jūs būsiet labi sagatavojies, lai nākamajā darba intervijā gūtu panākumus.

Bildes no: delfi; pardarbu.lv

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences