Aktīvā atpūta5 Populārākie slēpošanas kalni Latvijā

5 Populārākie slēpošanas kalni Latvijā

Labākie latvijas kalni slēpošanai un snovbordam

Kārtīga ziema nav iedomājama bez atpūtas pie dabas, un viens no aizraujošākajiem veidiem, kā to darīt, ir slēpot. Latvijā ir brīnišķīgas iespējas sportiski izbaudīt ziemu – gan Vidzemē un Latgalē, gan Kurzemē un Zemgalē. Šajā rakstā apskatīsimies, kur un kādi ir populārākie kalni Latvijā.


1. Riekstukalns

Netālu no Rīgas, Baldones novadā.

Iesācēju trase ir ideāli piemērota jaunajiem slēpotājiem un snovbordistiem, nodrošinot pietiekami gludu un viegli pārvaldāmu reljefu. Tās lēnais pacēlājs palīdz iesācējiem justies drošāk, apgūstot pamatus. Savukārt stāvā trase ir ideāla pieredzējušiem slēpotājiem, piedāvājot ātrus un izaicinājumiem bagātus nobraucienus. Tās straujais reljefs un mainīgās grūtības pakāpes nodrošina lielisku iespēju prasmju pilnveidošanai un adrenalīna sajūtai. Šie piemēri atklāj, ka Riekstukalns piedāvā trases gan iesācējiem, gan pieredzējušiem slēpotājiem, padarot to par universālu galamērķi ziemas sporta aktivitātēm.


2. Ozolkalns

Atrodas Cēsu pievārtē, ir pazīstama kā viens no Latvijas garākajiem kalnu slēpošanas un snovborda parkiem.

Ozolkalns ar sniegu.

Parkā ir četras dažādas trases:

 1. Zaļā trase – vidēji viegla, atbilstoša Alpu zilajām trasēm, ideāla tiem, kas vēlas baudīt vieglu un patīkamu slēpošanu vai snovbordošanu.
 2. Sarkanā trase – vidēji sarežģīta, atbilstoša Alpu sarkanajām trasēm, piemērota tiem, kas meklē lielākus izaicinājumus.
 3. Bērnu kalns – īpaši domāts iesācējiem un bērniem, nodrošinot drošu un jautru vidi mācībām.
 4. Free ride – sarežģīta trase ar dabiskiem šķēršļiem, paredzēta tikai profesionāliem braucējiem. Šī trase ir atvērta tikai tad, kad ir pietiekams dabiskais sniegs.

Ozolkalna trases ir labi apgaismotas, padarot tos par īpašu pieredzi arī vakaros. Garākās trases sasniedz 500 metru garumu, ar 80 metru augstuma starpību. Papildus trasei, “Ozolkalns” piedāvā arī citus pakalpojumus, piemēram, instruktorus, slēpju un snovborda noma, kā arī ērtības pēc slēpošanas, piemēram, kafejnīcas un atpūtas vietas.


3. Lemberga hūte

Kurzemē, Ventspilī, Lemberga hūte piedāvā:

Lemberga hūte ir izcils ziemas sporta un aktīvās atpūtas centrs, kas piedāvā dažādas aktivitātes. Šajā slēpošanas kalnā ir:

 1. Lietpratēju slēpošanas trase.
 2. Iesācēju slēpošanas trase.
 3. Snovparks ar tramplīniem.
 4. Distanču slēpošana.
 5. Kameršļūkšanas trase.
 6. Bērnu kalniņš.

Šīs trases nodrošina gan izaicinājumus pieredzējušiem slēpotājiem, gan drošu vidi iesācējiem un bērniem​


4. Milzkalns

Zemgalē, Smārdes pagastā, Milzkalns piedāvā:

Milzkalns ir viens no populārākajiem Latvijas slēpošanas kūrortiem, kas piedāvā daudzveidīgu aktivitāšu klāstu visai ģimenei. Šajā kūrortā ir 11 dažāda garuma (līdz pat 320 m) un grūtības pakāpju trases, kas apmierinās gan iesācējus, gan pieredzējušus slēpotājus un snovbordistus. Milzkalns ir aprīkots ar 9 mūsdienīgiem pacēlājiem, tostarp 3 enkura, 5 teleskopa tipa un 1 striķa pacēlāju.

Papildus slēpošanas un snovborda aktivitātēm, Milzkalns piedāvā:

 1. Snovborda parks– ar platiem un ērtiem tramplīniem, kas ir pietiekami jaudīgi pat prasīgākajiem braucējiem.
 2. Milžu trase un snovborda trases– galvenajā nogāzē ar dažādiem šķēršļiem, kā arī snovparku un Borderkrosa trase.
 3. Lēzenā trase, 6. trasi un Troļļu trase tiem, kas vēlas mierīgu slēpošanas pieredzi.
 4. Iesācēju kalniņš– ir piemērots mazajiem rakariem un tiem, kas tikai sāk apgūt slēpošanu vai snovbordu

5. Egļukalns

Latgalē, Daugavpils novadā, Egļukalns piedāvā:

Egļukalns ir izcils kalnu slēpošanas kūrorts, kas atrodas Daugavpils tuvumā un piedāvā dažādas slēpošanas un snovborda iespējas visiem līmeņiem. Kūrortā ir trīs galvenās slēpošanas trases ar kopējo garumu 690 metriem un augstuma kritumu 40 metriem. Visas trases ir apgaismotas, nodrošinot slēpošanas iespējas arī vakaros.

 1. Zilā trase ir 200 metrus gara, ideāli līdzena, komfortabla un mierīga, piemērota bērniem un jaunpienācējiem.
 2. Sarkanā trase ir aptuveni 250 metru gara ar gludu reljefu, kas ļauj attīstīt ievērojamu ātrumu, piemērota pieredzējušiem slēpotājiem un snovbordistiem.
 3. Melnā trase ir 220 metru gara ar trim lielām platformām (tramplīniem) sniega parkam, piemērota pieredzējušiem slēpotājiem un snovbordistiem.

Papildus, Egļukalns piedāvā Ģimenes trasi un instruktoru pakalpojumus tiem, kas vēlas apgūt vai uzlabot savas slēpošanas vai snovborda prasmes.


Latvijā ir daudz brīnišķīgu vietu, kur izbaudīt slēpošanu un ziemas priekus. Katrs no šiem kalniem piedāvā unikālas iespējas un izklaides veidus, kas padara tos par ideālām vietām aktīvai atpūtai un brīvdienām ar ģimeni vai draugiem.

Bildes ņemtas no: eglukalns, milzkalns, bookla un entergauja.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences