Mēbeles7 mēbeļu tendences: Kādus trendus dizaineri prognozē 2024. gadā

7 mēbeļu tendences: Kādus trendus dizaineri prognozē 2024. gadā

spot_img

2024. gada mēbeļu tendences: Ilgtspējība, silti toņi, smalkas detaļas un daudz kas cits.

Lai gan minimālisms un klasiskais dizains vienmēr būs populārs. Tomēr jaunu mēbeļu tendences un mājokļu telpu atsvaidzināšana ar pašām jaunākajām interjera dizaina tendencēm, var būt aizraujoša. Jauns gads bieži ir tas brīdis, kad mēs sākam pētīt jaunas aktualitātes un apsvērt esošo mēbeļu aizstāšanu. Apskatīsim šajā rakstā 7 mēbeļu tendences 2024. gadam.

Silti toņi

Interjers ar sinepju dzeltenās krāsas sienu, dīvānu un krēsliem.

2024. gadā interjera dizainā dominēs saulaini un silti toņi, kas radīs mājīgu un optimistisku atmosfēru. Šie toņi: mango orandžais, sviesta dzeltenais un sinepju dzeltenais, piešķirs telpām akcentu. Siltie toņi ir lieliska kombinācija ar dabīgiem materiāliem, piemēram, koku vai ”Rotangpalmas”. Šādu toņu izmantošana mēbelēs un dekoratīvajos elementos, piemēram, dīvānu apdare un spilvenos, kā arī tapetēs, palīdzēs radīt gaišāku telpu.

Zemas detaļas

''fluting'' tehnikas veidots galdiņš, lete un sienas

Detalizēts dizains un smalkas detaļas kļūs popoulāras 2024. gadā. Mēbeļu kājiņas, apdare ar plīsumiem un volāni, galdauti ar bārkstīm un unikāli paklāji ir daži no šīm detaļām, kam vajadzētu pievērst uzmanību. Šī tendence atspoguļo dizaineru tieksmi pievērst uzmanību smalkām detaļām, kas telpai piešķir arī tekstūru. Kā arī viena tehnika ir kļuvusi īpaši pieprasīta: ”fluting”. Attēlos var redzēt kā izskatās šī tehnika- garas, taisnas līnijas.

Jauktu materiālu izmantošana

Moderna, minimālistiska jaukto materiālu darba istaba

Dažādu materiālu izmantošana ir vēl viens nozīmīgs trends. Jauktu materiālu izmantošana mēbelēs un interjera elementos ļauj radīt unikālas un vizuāli interesantas telpas. Dizaineri iesaka eksperimentēt ar dažādām tekstūrām un materiālu salikumiem, piemēram, apvienojot mohēru ar lina audumu vai vilnu ar ādu. Šāda pieeja noteikti padarīs telpu unikālu.

Tradicionāla estētika, jeb ”Rokoko”

''Rokoko'' iedvesmots interjera dizains ar gaišiem toņiem

Kas tad ir ”Tradicionālā estētika”? Tā ietver tādas detaļas kā ”Rokoko” stila mēbeles, smalki izstrādātus audumus un aksesuārus, kā arī eleganti apgleznotas un ar rakstiem dekorētas sienas. Šī pieeja mājokļa iekārtošanā garantē, ka telpa izskatīsies grezna. Labākais faktors no šāda veida stila, ir tas, ka nav jātērē milzīgas summas pērkot jaunas mēbeles. Rokoko stila mēbeles ir atrodamas daudzos aktikvariātos.

Augstas kvalitātes audumi

Viesistaba ar melnu paklāju un dīvānu, kam ir dekoratīvie spilveni.

Augstas kvalitātes audumi mēbelēm ir būtiski, ne tikai izskatam, bet arī, lai tās ilgi kalpotu. Dabīgie materiāli, piemēram, lins, vilna, kokvilna un zīds, tiek augstu vērtēti ne tikai to izskata un tekstūras dēļ, bet arī tapēc, ka tie ir videi draudzīgi materiāli. Dabīgie audumi ir bioloģiski noārdāmi un parasti ražoti, ievērojot videi draudzīgus standartus, kas samazina to ietekmi uz vidi. Augstas kvalitātes audumi ir būtiski arī ilgtspējīgas dzīvesveida ievērošanai, jo tie ilgāk saglabā savu izskatu un praktiskumu.

Ilgtspējība interjerā un mēbelēs

Ilgtspējīgas brūnas koka mēbeles viesistabā.

Ilgtspējīga pieeja mēbeļu iegādē aicina patērētājus izvēlēties augstas kvalitātes, vietēji ražotus izstrādājumus, kas kalpos gadiem ilgi un negatīvi neskars vidi. Ilgtermiņa ieguldījumi mēbelēs arī nozīmē, ka laika gaitā šie izstrādājumi var kļūt par mantojumu nākamajām paaudzēm, kas varētu piešķirt mājoklim vēl lielāku vērtību.

”Scallop” detaļas

Gaiši dzeltena telpa ar ''scalop'' dizaina paklāju.

Šis dizaina elements atgādina gliemežvāku (angļu val. “scallop”) malu, kas ir viļņotas vai arkveida formas. ”Scallop” detaļas var atrast gan modes, gan interjera dizainā, kā arī dažādos aksesuāros

Modes dizainā ”scallop” detaļas bieži izmanto apģērbu malās, piemēram, pie kleitu un svārku apakšmalām, blūžu piedurknēm, apkaklēm un pat somu un apavu malām. ”Scallop” detaļas var atrast mēbeļu dizainā, piemēram, gultas galā, krēslā un dīvānu mugurdaļās, kā arī aizkaru malās un citos tekstilizstrādājumos. Attēlā var redzēt ka pēc ”scalop” dizaina ir veidots paklājs.

Mēbeļu tendences

Šīs 7 mēbeļu tendences 2024. gadā piedāvā ieskatu nākotnē, kurā dominē ilgtspējība, košas krāsas un augstas kvalitātes audumi u.c. Sekojot līdzi šīm tendencēm, var izcelt dažus galvenos interjera virzienus, kas ietekmēs arī to, kas būs atrodams mēbeļu veikalos. Tomēr, pats svarīgākais ir, izvēlēties mēbeles, kas liks jūsties kā mājās.

Bildes ņemtas no: flairrugs, designcafe, zestinteriors.co.uk, interiordesigngiants, whalenfurniture, thehomestudio.co.za, freepik.

spot_img

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences