Māja un dārzs5 daudzgadīgas puķes, ko stādīt maija mēnesī

5 daudzgadīgas puķes, ko stādīt maija mēnesī

Apskati šīs piecas daudzgadīgās puķes: akanti, delfīnijas, daudzziedu mugurenes un parastā ozolīte

Ilggadīgas puķes ir augi, kas savu dzīvību spēj uzturēt vairāk nekā divus gadus. Atšķirībā no viengadīgajiem augiem, kas savu dzīves ciklu pabeidz vienas sezonas laikā, ilggadīgie augi katru pavasari atjaunojas un zied, pateicoties to spējai atdzīvināt savas sakņu sistēmas vai sakneņus. Šī īpašība padara tos par īpaši pievilcīgu izvēli dārzniekiem, kuri meklē ilgtermiņa ieguldījumu savā dārza dizainā un biodiversitātē. Tālāk apskatīsim 8 daudzgadīgās puķes, ko ieteicams stādīt maijā.

1. Akanti

Daudzgadīgas puķes :Uzziedējuši Akanti dārzā.

Akanti ir dekoratīvi un iespaidīgi daudzgadīgi augi, kas izceļas ar ilgstošu ziedēšanu no jūnija līdz augustam. Šie augi neprasa lielu aprūpi. Akanti ir piemēroti puķudobēm, pateicoties to spilgtajam lapojumam un izteiksmīgajiem ziediem, kuri vēlāk veido dekoratīvus augļus. Akantu audzēšanai nepieciešama saulaina, labi drenēta augsne, izvairoties no caurvēja un stāvoša ūdens. Tie ir ziemcieši, kas strauji atjaunojas pavasarī. Ziedus un augļus var izmantot arī grieztajiem ziediem un sauso ziedu kompozīcijām, padarot akantus par universālu pievienojumu jebkuram dārzam.

Iegādāties puķu sēklas: darzaabc

2. Delfīnijas

Gaiši violetas Delfīnijas uz tumša tirkīza krāsas fona.

Delfīnijas, pazīstamas arī kā dārza delfīnijas ir krāšņas daudzgadīgas ziemcietes. Šie augi var sasniegt 0,75 līdz 2,0 metru augstumu un ir slaveni ar stāviem, dažreiz zarotiem stublājiem un dalītām lapām. Delfīniju ziedkopas ir piramidālas ar 50-80 ziediem, kas var būt balta, krēmkrāsas vai gandrīz melna. Tie ir populāri griezto ziedu dēļ. Vasaras sākumā delfīnijas aug ļoti strauji, tāpēc augstākām šķirnēm bieži ir nepieciešami atbalsti. Delfīnijas tiek augstu vērtētas dārzos dēl savas zilganās krāsas un aristokrātiskā izskata.

Iegādāties puķu sēklas: marupesseklas

3. Daudzziedu mugurene

Daudzziedu mugurene, puķe ar zaļām lapām un baltiem ziediem

Daudzziedu mugurene ir daudzgadīgs augs, kas aug 15-50 cm garumā ar gludu, cilindrisku stublāju. Tā lapas ir novietotas gandrīz horizontāli, un tā zied ar baltiem ziediem maijā un jūnijā. Šo augu apputeksnē galvenokārt kamenes un bites, un tas ir izplatīts lapkoku, egļu un jauktos mežos, īpaši upju gravās. Mugurenes augļi ir zaļi melnas ogas, kas ir indīgas un nedrīkst tikt izmantotas uzturā. Neskatoties uz auga toksicitāti, tas tiek izmantots tautas medicīnā, pateicoties tā daudzajām ārstnieciskajām īpašībām.

Iegādāties puķu sēklas: raunasstadi

4. Pelargonijas

Krūmā aug sārtas, sarkanas Pelargonijas.

Pelargonijas ir ļoti populāras puķes, kas tiek uzskatītas par ideālu izvēli jauniem dārzniekiem, jo tās ir izturīgas un viegli audzējamas. Šie augi labi panes tiešu sauli un augstas temperatūras, padarot tās par lielisku izvēli karstiem vasaras mēnešiem. Lai pelargonijas ziedētu bagātīgi visu vasaru līdz pirmajām salnām, tām ir nepieciešama pareiza mēslošana un regulāra laistīšana. Tām ir jānodrošina gana daudz gaismas, jo, ja tās tiek stādītas vai turētas ēnainā vietā, puķe pārstās ziedēt. Tādēļ, ja jūsu dārzā vai balkonā ir daudz saules, pelargonijas būs teicama izvēle, kas ar nelielu uzmanību un kopšanu varēs priecēt ar krāšņiem ziediem uz ilgu laiku.

Iegādāties puķu sēklas: darzaabc

5. Parastā ozolīte

Zila parastā ozolīte aug pļavā

Parastā ozolīte ir skaists, Eiropā sastopams daudzgadīgs augs, kas zied jūnijā un jūlijā ar nokareniem ziediem zilā, violetā, sārtā un baltā krāsā. Šīm augstumā 40-80 cm augošajām augiem ir zilganzaļas, matētas lapas un tām nepieciešama mitra, trūdvielām bagāta augsne, kā arī ēnaina augšanas vieta. Ozolītes ir piemērotas akmensdārziem un ziemciešu dobēm, un tās ir ideālas kā griezts zieds, jo šie ziedi vāzē dzīvo ilgi. Augu jālaista sausos periodos, dodot priekšroku rīta vai vakara laistīšanai, un aizsargāt jaunos stādījumus, īpaši tiešas saules un vēja apstākļos.

Iegādāties puķu sēklas: gardenseedsmarket

Daudzgadīgas puķes

Dažādu krāsu peonijas mājas dārzā

Stādot šīs iepriekš minētās daudzgadīgas puķes jūsu dārzā maijā, jūs ieguldāt ne vien savas pūles zemes darbos, bet arī radāt pamatu krāšņai un dzīvotspējīgai ainavai, kas katru gadu atkal un atkal pārsteigs ar savu skaistumu. Akanti, delfīnijas, daudzziedu mugurenes, pelargonijas un parastā ozolīte ir ne tikai vizuāli pievilcīgas, bet arī ilgtspējīgas, garantējot košus ziedus gadiem ilgi. Šīs puķes neprasa daudz kopšanu, tāpēc tās ir lieliska izvēle gan pieredzējušiem dārzniekiem, gan tiem, kas tikai sāk iepazīt dārzkopību.

Bildes ņemtas no: gardenersworld, tacito, naturescape, santa, darzaburviba, cbc, pikenursery.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences