Ceļojumi5 Apskates Objekti Vidzemē, Ko Varēs Redzēt Šovasar

5 Apskates Objekti Vidzemē, Ko Varēs Redzēt Šovasar

Uzzini kādi 5 apskates objekti Vidzemē jums ir jāredz šovasar: Bonsai parks, Salaiņa ezers un vēl daudz citi

Vidzemē ir daudz aizraujošu vietu, kuras vērts apmeklēt. Šovasar piedāvājam apskatīt piecus izcilus tūrisma objektus uz kuriem var doties ekskursijā kopā ar draugiem vai ģimeni.

Vidzemes akmeņainā jūrmala

Akmeņaina jūras piekraste Vidzemē
Foto atsauce: James Wheeler

Vidzemes akmeņainā jūrmala, kas stiepjas 12 kilometru garumā, ir viena no ievērojamākajām vietām Rīgas līča piekrastē. Šeit var atrast vienīgos smilšakmens atsegumus Latvijā pie Baltijas jūras. Ko redzēt un darīt? Veczemju klintis piedāvā iespaidīgās smilšakmens klintis, Ķurmrags izceļas ar izteikto zemesragu un jūrā ieskaloto bāku, savukārt Kutkāju dižakmenī varat uzrāpties un baudīt skatu uz Veczemju klintīm. Zivtiņu atsegumos iespējams salīdzināt balto un sarkano smilšakmens klintis, bet Rankuļraga restorānā baudīt maltīti lauku sētas atmosfērā. Piekrastes zemūdens daļa ir izkaisīta ar laukakmeņiem, kas aizsargā krastu no izskalojumiem.

Adrese: Liepupes pagasts

Bonsai parks

Bonsai parkā sarkans tiltiņš pāri mazai upei.
Foto atsauce: Delfi

Bonsai parks ir Valda un Ingas Valteru izveidots dārzs, kas radās pēc Valda ceļojuma uz Ķīnu. Pēc vairāk nekā desmit gadu darba, parks ir izveidojies par miera oāzi, kurā tiek audzēti bonsai koki. Parkā var apskatīt bonsai koku kolekciju, kur koki veidoti no kokiem ar defektiem. Teritorijā ir arī japāņu kultūras elementi, kā izrakts dīķis, strauts un japāniskas ēkas. Publiskie pasākumi, piemēram, skolēnu ekskursijas, vecmeitu ballītes un tējas ceremonijas, piesaista daudz apmeklētāju. Valteri pasūta bonsai kokus no Holandes, Anglijas un Polijas, un vecākais koks parkā ir 45 gadus vecs.

Adrese: Sprīdīši, Krustiņi, Inčukalna pagasts

Seda – kūdras pilsētiņa

Seda Valmieras novada blakus pilsētas Sedas centrs
Foto atsauce: Valmieras novada pašvaldība

Seda ir sirreāla pilsēta, kas izveidota pagājušā gadsimta 50. gados blakus Sedas purvam. Pilsēta izceļas ar Staļinlaika apbūvi un plānojumu, kā arī saglabājies šaursliežu dzelzceļš, kas bija paredzēts kūdras transportēšanai. Tūrisma iespējas ietver šaursliežu vilciena izbraucienu, kur var iepazīties ar kūdras ieguves un dzelzceļa vēsturi, kā arī apmeklēt Baložu kūdras muzejdzelzceļu, kas saglabājis kūdras dzelzceļa vēsturi un piedāvā ekskursijas. Baložu kūdras fabrikas strādnieku pilsētiņa izveidojās pēc Otrā pasaules kara, un šeit tika izbūvēts plašs šaursliežu dzelzceļa tīkls kūdras transportēšanai.

Adrese: Seda

Salaiņa ezers, Smiltenes novads

Saliņa ezers izkatās pēc latvijas kontūras Smiltenes novadā meža vidū
Foto atsauce: Trīssaliņas

Salaiņa ezers ir unikāls ar to, ka tā forma atgādina Latvijas kontūru. Ezers ir viens no sešiem ezeriem, kas savienots ar Niedrāja ezeru. Latvijā ir vēl viens ezers ar tādu pašu nosaukumu, kas atrodas Valkas novadā. Ezera apkaimē iespējams baudīt mierīgu dabas ainavu, peldēties un atpūsties pie ūdens.

Adrese: Launkalnes pagasts

Kokneses pilsdrupas

Kokneses pilsdrupas gaišā dienas laikā.
Foto atsauce: Visit Baltics

Kokneses viduslaiku pilsdrupas atrodas starp Pērsi un Daugavu. Drupās ir izveidota ekspozīcijas telpa, kur notiek dažādi pasākumi, tostarp teatralizēti uzvedumi, koncerti, naudas kalšana un citi viduslaiku tematikas pasākumi. Pilsdrupās var izkalēt monētas viduslaiku stilā, izzināt senos Hanzas tirdzniecības ceļus, apgūt viduslaiku spēles un rotaļas, izbraukt ar kuģīti “Vīgante” un baudīt pastaigas pa parku. Kokneses pils tika uzcelta 1209. gadā bīskapa Alberta vadībā. Ziemeļu kara laikā pils tika uzspridzināta un saglabājusies drupu veidā. Pēc Pļaviņu HES celtniecības pilsdrupu pamati tika appludināti.

Adrese: Blaumaņa iela, Koknese

Apskates objekti Vidzemē

Šie pieci apskates objekti Vidzemē piedāvā daudzveidīgas iespējas, lai baudītu dabu, vēsturi un kultūru. Apmeklējot šīs vietas, jūs iegūsiet neaizmirstamus iespaidus un jaunas zināšanas par Vidzemes bagātībām.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences