Ceļojumi3 vietas, ko apskatīt ceļojumā uz Venēcijas centru

3 vietas, ko apskatīt ceļojumā uz Venēcijas centru

Venēcija, šī brīnišķīgā pilsēta uz ūdens, kas piepildīta ar vēsturi, kultūru un neskaitāmiem stāstiem. Tās šaurās ieliņas, kanāli un arhitektūras mantojumi ir iespaidīgi. Šajā rakstā iepazīstināšu jūs ar trīs burvīgiem galamērķiem Venēcijā, ko pati apmeklēju un uzskatu, ka ikvienam vajadzētu redzēt, apmeklējot šo īpašo pilsētu.

Venēcijas laivu piestātne pie krasta.

Venēcijas Svētā Marka Bazilika

Venēcijas Svētā Marka Bazilika nakts laikā.

Svētā Marka bazilika, pazīstama kā Venēcijas simbols, sākotnēji tā tika projektēta kā privāta Doges kapela. Gadsimtu gaitā tā kļuva par būtisku reliģisko un politisko dzīvi Venēcijā. Bazilika atrodas Venēcijas galvenajā laukumā – Pjaca San Marko, kas ir viena no pazīstamākajiem un atpazīstamākajiem Rietumu pasaulē. Bazilikas atrašanās vieta nodrošina vieglu piekļuvi gan ar kājām, gan pa ūdensceļiem.

Arhitektūra un mākslinieciskā nozīme

Venēcijas Svētā Marka Bazilika dienas laikā, arhitektūra.

Svētā Marka bazilika ir slavena ar savām zelta mozaīkām, kas ir īpaša mākslas pasaulē. Arhitektūra ir saglabājusi savu izskatu, būtiski nemainoties kopš 11. gadsimta. Centralā kupola konstrukcija izceļas ar lielajām arkām. Rietumu fasāde ir sadalīta kupolos, apakšējā un augšējā reģistrā. Interesants fakts, ka venēcieši izmantoja viltīgas taktikas, lai radītu iespaidu par masīvām un biedējošām struktūrām.

Nozīmīgās relikvijas un mākslas darbi

Svētā Marka bazilikā tiek glabātas Marka evaņģēlista svētās relikvijas, kas tika nozagtas Aleksandrijā, Ēģiptē. Pirmā Svētā Marka bazilika tika uzcelta 9. gadsimtā, lai glabātu šīs svētās relikvijas. Ēkā ir apmēram 43,000 mozaīkas, kas lielākoties izgatavotas no zelta stikla gabaliņiem. Bazilikā apskatāmi dažādi objekti un mākslas darbi, tostarp freska, kas attēlo svētā gara parādīšanos kuģiniekiem vētrā. Bazilikas iekšpusē ir aptuveni 500 kolonnas un kapiteļi, kas datēti no 6. līdz 11. gadsimtam, un 12. gadsimta marmora grīda ir klāta ar ģeometriskiem rakstiem un dzīvnieku tēliem.


Libreria Acqua Alta

Libreria Acqua Alta grāmatu veikals pie ūdens.

Libreria Acqua Alta Venēcijā ir fenomens – grāmatnīca, kas ir pielāgota pilsētas ūdens ceļiem un biežajiem plūdiem. Grāmatnīca sastāv no vairākām pārpildītām telpām, kurās grāmatas, žurnāli, kartes un citi drukāti materiāli ir sakārtoti gar sienām. Venēcijas pastāvīgo plūdu dēļ, šīs grāmatu kaudzes ir novietotas vannās, ūdensnecaurlaidīgos konteineros un pat pilna izmēra gondolā. Grāmatnīcas nosaukums “Acqua Alta” nozīmē “Augsta ūdens līmeņa grāmatnīca”, kas atspoguļo tās unikālo pielāgošanos pilsētas plūdiem.

Libreria Acqua Alta grāmatnīca venēcijā, laiva telpas vidū, grāmatas.

No grāmatnīcas dodoties uz pagalmu, atklājas mazā pagalma grāmatu kāpņu aina. Šeit var kāpt pa grāmatu kāpnēm, lai ieraudzītu, kas slēpjas aiz mūra. Šis stūris Venēcijā ir viens no skaistākajiem un Acqua Alta – noteikti atstās iespaidu.


Venēcijas šaurākā iela Calletta Varisco

Ielas vēsture un nosaukuma izcelsme

Calletta Varisco Venēcijā ir viena no pilsētas šaurākajām ielām. Tās nosaukums cēlies no Varisco ģimenes, kas XV gadsimtā pārcēlās uz Venēciju no Bergamo. Varisco ģimene bija pazīstama kā zīda darbinieki Rialto veikalā, tolaik pilsētā bija pazīstama arī ar savu iesaistīšanos divos vardarbīgos incidentos, kas beigušies ar ģimenes locekļu ieslodzījumu.

Giovanni Varisco, kurš bija pazīstams kā “vīrietis ar strīdīgu un sliktu raksturu”, 1488. gadā ar nazi ievainoja Luigi Dragan blakus San Giovanni e Paolo bazilikai. Giovanni uzbrukuma motīvi nav zināmi. Pēc dažiem gadiem, 1491. gadā, Pietro Varisco (ģimenes vecākais), apsūdzēts krāpšanā jauna kalpa vārdā Marco, lika savam dēlam Luigi izsist zēnam lūpu. Strīda sekas bija straujas, un 1491. gada 8. martā Serenissima tiesa notiesāja gan tēvu, gan dēlu iedeva uz gada cietumsodu un lielas naudas summas samaksu.

Venēcijas Šaurākā Iela Calletta Varisco.

Nozīme Venēcijas vēsturē

Šī Varisco ģimenes stāsta nozīme slēpjas ne tikai pašā notikumā, bet arī tajā, kā tas atspoguļo tā laika Venēcijas tiesiskumu un noziedzības apkarošanas grūtības. Serenissima Repubblica tiesu administratīvā efektivitāte un cietums tikai daļēji spēja ierobežot noziedzību Venēcijā, tajos laikos.


Svētā Marka Bazilika, Libreria Acqua Alta un Calletta Varisco ir tikai daži no šiem apskates objektiem, kas kopā veido Venēcijas vēsturi. Venēcija ir interesanata pilsēta, ko apskatīt un tajā ir neiedomājami daudz mazu, šauru ieliņu ar restorāniem un veikaliņiem.

Bildes ņemtas no: insidehook

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences