ModeModes zīmoli: Latvijas Top modes zīmoli 2024

Modes zīmoli: Latvijas Top modes zīmoli 2024

Iepazīsti Latvijas Top modes zīmoliem 2024 – ”Butterman”, ”QooQoo”, ”Paviljons”.

Latvija nav īsti modes pilsēta, kā piemēram, Londona, Milāna vai Parīze, bet nenoliegsim, ka Latvijas dizaineri piedāvā aizraujošus un inovatīvus dizainus, ko bieži var pamanīt pasākumos kā “Riga Fashion Week”. Šie zīmoli, kas ir ieguvuši mūsu uzmanību, apvieno augstas kvalitātes materiālus, roku darbu un oriģinālas idejas. Apskatīsim šajā rakstā 3 no tiem!

”Butterman”

''Butterman'' modele demonstrē kleitu koši sarkanos zābakos.
Foto atsauce: Butterman

”Butterman” ir viens no spilgtākajiem piemēriem Latvijas modes industrijā, kas pierāda, ka vietējie dizaineri spēj radīt augstas klases modes izstrādājumus. Ar vairāk nekā 50 māksliniekiem un dizaineriem, zīmolam ir izveidojies plašs produktu klāstu – no elegantiem tērpiem līdz ”streetwear” apģērbiem un unikālām rotaslietām.

”Butterman” darbojas ne tikai kā modes zīmols, bet arī kā mākslas projekts. Tas nozīmē, ka veikalā tiek piedāvāti dizaineru izstrādājumi ar minimālu uzcenojumu. Tur ir pieejami Baibas Tamanes un Unas Bērziņas tērpi, ”Tribal Hotel” zīda apģērbi, ”Samtathings” ērtie ikdienas apģērbi un aksesuāri, kā arī Madaras Keidžas izgatavotās rotas. Veikals ir veidots kā vienota kompozīcija, kurā katrs apģērba gabals vai aksesuārs ir mākslas darbs.

Veikala adrese: Kaļķu iela 24

”QooQoo”

Latvijas modes zīmola ''QooQoo'' modes skates tērpi.
Foto atsauce: QooQoo

”QooQoo” ir modes zīmols, kura aizsācēja ir digitālā māksliniece Alyona Bauska. Zīmols ir pazīstams ar savu spilgto un krāsaino pieeju apģērbu dizainā, izmantojot unikālas drukas un rakstus. Zīmola dizaini ir iedvesmoti no digitālās mākslas. ”QooQoo” ir guvis atzinību, iegūstot ”Latvijas Nacionālās Stila un Modes” balvu kā labākais dizainera debijas darbs 2011. gadā. Turklāt zīmols ir arī piedalījies vairākās nozīmīgās modes izstādēs, tostarp Muzeja ”Für Angewandte Kunst Köln” Vācijā, un dažādās ceļojošās izstādēs, kas popularizēja Latvijas dizainu ārvalstīs.

”QooQoo” apģērbi tiek ražoti Latvijā, kas ir atzīta par otru zaļāko valsti pasaulē pēc Vides Veiktspējas Indeksa (EPI). Zīmols pievērš lielu uzmanību etiskai ražošanai, cienot gan cilvēkus, gan vidi.

Veikala adrese: Krišjāņa Valdemāra ielā 14

”Paviljons”

Modes zīmola ''Paviljons'' modes skates modele ar tērpu.
Foto atsauce: Paviljons

”Paviljons” sāka savu darbību kā ”pop-up” veikals 2009. gadā un drīz vien kļuva par pirmo konceptveikalu Latvijā. Kopš 2013. gada, kad pievienojās jauna dizainere Liga Garda, Paviljons ir izlaidis vairākas kolekcijas, kas meklē Latvijas modes dizaina identitāti.

Vilna, kokvilna un lins dominē materiālu izvēlē, kā arī ūdensnecaurlaidīgi, vēja noturoši un elpojoši sintētiski materiāli, kas īpaši piemēroti ziemeļu mitrajam un vējainajam klimatam. ”Paviljons” pievērš uzmanību nepieciešamībai ģērbties atbilstoši laikapstākļiem. Zīmola vērtības ir saistītas ar latviešu tradīcijām.

Veikala adrese: Tērbatas iela 55

Latvijas modes zīmoli

Šo zīmolu veiksmes stāsti ir iedvesmojoši gan jaunajiem dizaineriem, gan modes entuziastiem, liekot aizdomāties par modes industrijas nākotni Latvijā.

Latvijas modes zīmoli kā ”Butterman”, ”QooQoo” un ”Paviljons”, ir spilgti piemēri tam, kā arī vietējie dizaineri spēj radīt unikālus un kvalitatīvus modes izstrādājumus, kas iekļauj gan jaunākās tendences, gan iedvesmu ņemtu no Latvijas kultūras.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences