AutoZviedrijas arodbiedrības un autogigants Tesla ir nonākuši tiešā konfliktā

Zviedrijas arodbiedrības un autogigants Tesla ir nonākuši tiešā konfliktā

Īlona Maska komentārs ir konkrēts, “vājprāts”, tā par situāciju izsakās ģeniālais biznesmenis.

Zviedrija, jau izsenis zināma ar savu tendenci aizsargāt vietējo tirgu un arī vietējo darbininieku intereses, līdz ar to Zviedrija šobrīd ir nonākusi konfliktā ar auto ražošanas milzi “Tesla”.

Situācija ir kļuvusi tik nopietna, ka Zviedrijā patlaban ir apturēta jaunu “Tesla” automašīnu reģistrācija. Šī situācija radusies, pateicoties tam, ka deviņas Zviedrijas arodbiedrības, kuru vidū ir arī Zviedrijas Pasts, ir sākušas streikus pret “Tesla”. Rezultātā jaunām automašīnām netiek izsniegtas numurzīmes, kas nopietni ietekmē “Tesla” darbību Zviedrijā.

Streiku vilnis sākās 27. oktobrī, kad “IF Metall” arodbiedrības automehāniķi atstāja savas darbavietas. Situāciju sarežģī fakts, ka “Tesla” darbiniekiem Zviedrijā ir nodrošināti sliktāki darba apstākļi nekā citos autobūves uzņēmumos, kas kalpojis par streika iemeslu. Arodbiedrība cenšas izcīnīt līgumu par labākiem darba apstākļiem aptuveni 120 “Tesla” darbiniekiem.

Savukārt Īlons Masks, kompānijas īpašnieks, savā sociālajā tīklā “X” situāciju Zviedrijā ir nosaucis par “vājprātu”. “Business Insider” ziņo, ka papildus streikam, Zviedrijas ostu dokeri ir atteikušies izkraut “Tesla” automašīnas no kuģiem, un elektriķi ir pārtraukuši darbu pie uzlādes staciju remontiem. Tas viss kopā ir izveidojis spriedzi starp Zviedriju un “Tesla”, ietekmējot autoražotāja darbību šajā Skandināvijas valstī.

Šī situācija lieliski parāda to, cik arodbiedrībām sakārtotās valstīs ir spēcīga loma reģionālo ekonomikas interešu regulēšanā. Skatoties no Latvijas uzņēmēju skatupunkta visdrīzāk mums arī ir nozares kur mums būtu ieteicams ņemt piemēru no mūsu kaimiņiem ziemeļos.

Īlona Maska fani ir pārliecināti, ka nav tādas ķibeles no kurām viņu elks nespētu izkulties ar kādu papildus ieguvumu sev, līdz ar to būs interesanti pavērot kā šis konflikts atrisināsies!

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences