Māja un dārzsIzvēloties Ziemassvētku eglītes: Īstās vai mākslīgās?

Izvēloties Ziemassvētku eglītes: Īstās vai mākslīgās?

Kuru Ziemassvētku eglītes veidu labāk izvēlēties?

Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem, mums visiem katru gadu ir jāpieņem lēmums: izvēlēties īstu vai mākslīgu eglīti. Apskatīsim šo divu eglīšu veidu plusus un mīnusus, lai palīdzētu jums izlemt, kuru mēs iesakam izvēlēties.

Mākslīgā vai īstā eglīte?

Izvēle starp īstu un mākslīgu eglīti Ziemassvētkos ir atkarīga no dažādiem aspektiem, piemēram, personiskām tradīcijām. Interesanti, ka pētījumi norāda uz diezgan izteiktu tendenci – aptuveni 60-70% cilvēku izvēlas īstas egles, kamēr 30-40% priekšroku dod mākslīgajām. Katrai izvēlei ir savas priekšrocības un trūkumi, tapēc ejam tālak, kur mēs jums izklāstīsim abu egļu priekšrocības un trūkums.

Īstās Ziemassvētku eglītes priekšrocības un trūkumi

Īstas Ziemassvētku egles, kā izrādās, var palīdzēt cīnīties ar klimata pārmaiņām. Lai gan šīs egles tiek nocirstas, tās patiesībā atbalsta mežu saglabāšanu. Piemēram, Latvijā katru gadu tiek iestādīti aptuveni 20-23 miljonu egļu stādu un uz vienu Latvijas iedzīvotāju “Latvijas Valsts meži” katru gadu izaudzē aptuveni 10 eglītes. Tas nozīmē, ka ar katru pirkumu mēs palīdzam uzturēt egļu audzētavas.

Priekšrocības:

  • Autentisks izskats un smarža.
  • Katru gadu var iegādāties jaunu egli- mazāku vai lielāku.
  • Vienreizējs lietojums palīdz veicināt mežu atjaunošanosu.

Trūkumi:

  • Nepieciešama regulāra kopšana un ūdens nomainīšana.
  • Egles kalpošana nav pārāk ilga.
Ģimene rotā savu īsto ziemassvētku eglīti gaišās krāsās

Ja jūs vēlaties iegādāties īstu eglīti, mēs iesakām winterstyle

Mākslīgās Ziemassvētku eglītes priekšrocības un trūkumi

Lielākā daļa mākslīgo eglīšu tiek izgatavotas Ķīnā, valstī, kurā vides aizsardzības standarti bieži vien ir zemāki. Šo eglīšu izgatavošanas process un to transportēšana uz citām pasaules daļām izraisa nozīmīgu CO2 emisijas apjomu. Papildu problēmu rada fakts, ka mākslīgās egles lielākoties nav atkārtoti pārstrādājamas, kas noved pie to nonākšanas atkritumu poligonos pēc to lietošanas cikla beigām.

Priekšrocības:

  • Izmantojama vairākus gadus, samazinot atkritumu daudzumu.
  • Nav nepieciešama kopšana.

Trūkumi:

  • Ražošanas un transportēšanas process rada ievērojamu vides piesārņojumu.
  • Bieži vien nav pārstrādājamas.
  • Katru gadu viena un tā pati egle, tajā pašā izmērā.
Izrotāta ar sarkanām bumbām māsklīgā ziemassvētku eglīte

Ja vēlaties iegādāties mākslīgu eglīti, mēs iesakām fioro

Izvēloties starp īstu un mākslīgu Ziemassvētku eglīti, svarīgi ņemt vērā abu variantu priekšrocības un trūkumus. Īstās egles palīdz uzturēt mežus un veicina biodažādību, savukārt mākslīgās egles var būt ilgtspējīga izvēle, ja tās tiek izmantotas ilgstoši. Tomēr, ņemot vērā kopējo ietekmi uz vidi, šķiet, ka īstās egles ir labāka izvēle Ziemassvētku svinībām.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences