IlgtspējībaSIA "Vianova" ievieš pirmo ilgtspējīgo bio asfalta ceļu segumu

SIA “Vianova” ievieš pirmo ilgtspējīgo bio asfalta ceļu segumu

SIA “Vianova” veido ilgtspējīgu vio asfaltu Latvijā

Latvijā ir uzsākts novatorisks projekts, kas varētu mainīt ceļu būvniecības industriju un tās ietekmi uz vidi. Uzņēmums SIA “Vianova”, kas ir pazīstams ar savu ilggadējo pieredzi ceļu būvniecībā, ir pirmo reizi valstī izstrādājis bio asfalta ceļa segumu, izmantojot videi draudzīgu tehnoloģiju. Šis projekts ne tikai liecina par nozares virzību uz ilgtspējīgākiem risinājumiem, bet arī atver jaunas iespējas Latvijas infrastruktūras attīstībā.

Inovācijas atslēga – lignīns

Vīrietis tur rokās līgnīga asfaltu

“Vianova” izvēlētās tehnoloģijas pamatā ir lignīns, atjaunojams biopolimērs, kas tiek izmantots kā aizstājējs tradicionālajiem naftas produktiem asfalta ražošanā. Lignīns ir otrais izplatītākais biopolimērs pēc celulozes un tā ķīmiskā struktūra ir līdzīga bitumena struktūrai, kas ļauj to efektīvi izmantot asfalta maisījumos. Izmantojot lignīnu, “Vianova” spēj samazināt CO2 emisijas un citu vides piesārņojumu, kas saistīts ar ceļu būvi.

Projekta gaitā, kas sākās 2023. gada februārī sadarbībā ar Viedo materiālu un tehnoloģiju kompetences centru, tika veikti pētījumi ar četriem dažādiem lignīna veidiem, lai optimizētu bio asfalta sastāvu. Papildus lignīnam, asfalta maisījumā tiek izmantots arī 30% apmērā reciklēts asfalts, kas ļauj vēl vairāk samazināt atkarību no importētiem izejmateriāliem un palielināt seguma ilgmūžību.

Pirmie soļi praktiskajā izmēģinājumā

Vianova liek jaunu asfaltu

“Vianova” plāno šī gada maijā, atkarībā no laikapstākļiem, uzsākt izmēģinājuma posma izbūvi uz A2 autoceļa posmā no Rīgas līdz Igaunijas robežai. Šajā posmā tiks klāts asfalts, kas izgatavots pēc triju dažādu maisijuma, lai novērtētu tā efektivitāti reālajos ekspluatācijas apstākļos.

Nākotnes perspektīvas

Jauns asfaltēts ceļš ar zilu zīmi

Šis projekts ne tikai uzlabo Latvijas pozīcijas kā inovatīvas un videi draudzīgas valsts tēlu, bet arī liek pamatus jaunām pētniecības iespējām un potenciālajai industriālajai revolūcijai ceļu būvē. Līdzīgi projekti var veicināt zaļākas un ilgtspējīgākas infrastruktūras attīstību ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē.

“Vianova” ir pierādījusi, ka ar inovācijām un ilgtspējīgu pieeju var sasniegt ievērojamus rezultātus ceļu būvniecībā. Tas ir spēcīgs piemērs tam, kā uzņēmumi var veicināt pozitīvas pārmaiņas, meklējot alternatīvas tradicionālajiem materiāliem un metožu pielietojumam.

Bildes- labsoflatvia; sekab; vianova; acb.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences