Izglītība un kursiLabākie vasaras darbi jauniešiem 2024. gadā

Labākie vasaras darbi jauniešiem 2024. gadā

Vasaras darbs jauniešiem ļauj pelnīt

Vasara ir pavisam tuvu, un jūs, iespējams, domājat, kā labāk izmantot šīs garās, saulainās dienas. Protams, jūs varētu pavadīt laiku, guļot, spēlējot videospēles vai lasot savu iecienītāko grāmatu, kuru iesākāt mācību gada vidū. Bet pateicoties mūsu valstij ir veids, kā nopelnīt savu naudu, vienlaikus izklaidējoties un gūstot vērtīgu pieredzi un izaugsmi? Tieši tā, ir pienācis laiks izpētīt labākos vasaras darbus pusaudžiem 2024. gadā!

NVA: tavi vārti uz darbu vasarā

Meklējat vasaras darbu kā jaunietis, bet nezināt, ar ko sākt? Sazinieties ar Nodarbinātības Valsts Aģentūru (NVA)! Viņi ir sagatavojuši plašu iespēju klāstu pusaudžiem visā Latvijā. Mērķis? Nodrošināt ikvienam īstermiņa darbu vasaras brīvlaikā, palīdzot apgūt jaunas prasmes, iegūt pieredzi un pilnveidojot sevi, vienlaikus pelnot par to.

Kad un kā pieteikties?

Dokumentu parakstīšana darbam

Vasaras darbs jauniešiem rit no 1. jūnija līdz 31. augustam. Savu darbu var sākt reģistrēt no 2024. gada 2. maija. Vienkārši ieejiet NVA darbu katalogā, atrodiet sev tīkamo darba vietu un sazinieties ar darba devēju, lai noskaidrotu detaļas. Kad to esat atraduši un visu ar darba devēju saskaņojuši, tad aizpildiet pieteikuma veidlapu ar saviem datiem, nosūtiet to darba devējam un jūs variet sākt savu darbu. Taču atcerieties, ka vietu skaits ir ierobežots, tāpēc rīkojieties ātri!

Kur jūs varēsiet strādāt?

Jaunietis strādā veikalā

Elastīgums ir galvenais spēles mērķis. Kamēr vien darba devējs ir gatavs jūs pieņemt darbā, jūs varat brīvi izvēlēties, kādos laika intervālos vēlaties strādāt. Vienkārši pārliecinieties, ka jūsu vieta ir rezervēta vasaras brīvlaikam, un viss būs kārtībā!

Cik daudz jūs varat nopelnīt?

zēns met naudu

Nauda ir svarīga, vai ne? Kā vasaras darbs jauniešiem var būt bez atalgojuma? Precīza summa ir atkarīga no jūsu darba vietas un darba līguma noteikumiem. Bet esiet droši, ka par savu smago darbu jūs nopelnīsiet vismaz valstī noteikto minimālo algu, kas ir aptuveni 700 pirms nodokļiem. strādājot “bērna slodzi”, kas ir 35 stundas nedēļā, ja esi jaunāks par 18, un 40 stundas nedēļā, ja esi vecāks par 18.

Iecienītākās pozīcijas vasaras darbam jauniešiem

Tagad, kad jūs jau zināt, kas ir nepieciešams, pastāstīsim par pašu svarīgāko daļu – darbavietām! Lūk, daži no aktuālākajiem darbiem pusaudžiem šovasar:

Viesmīlis / viesmīle

Jauniešu darbs, kā viesmīlim

Vai jums patīk čalot ar cilvēkiem, elastīgas un viegli maināms darba grafiks? Tad viesmīļa darbs varētu būt jūsu aicinājums, kā arī dzeramnauda ir patīkams bonuss, kas patiešām uzkrājas!

Pavārs / pavāra palīgs

Zēns strādā virtuvē

Ja jums ir aizraušanās ar ēdiena gatavošanu, kāpēc gan to nepārvērst ienākumos? Jūs ne tikai pilnveidosiet savas kulinārijas prasmes, bet arī apgūsiet laika plānošanas un atbildības, tādējādi pilnveidojot savu raksturu.

Veikala pārdevējs:

Jauniete strādā par pārdevēju

Dodat priekšroku nesteidzīgai un miera pilnai atmosfērai? Tad iesakām kļūt par veikala pārdevēju un izbaudīt mierīgo atmosfēru, papildinot plauktus un palīdzot klientiem. Turklāt lielā daļā šādu veikalu jūs pat saņemsiet prēmiju, pamatojoties uz jūsu pārdotās preces apjoma!

Barista

Baristas darbs jauniešiem

Vai esi kafijas pazinējs ar vēlmi citus apburt ar gardu kafiju un citiem dzērieniem? Tad tieši jums varētu būt piemērots baristas amats. Pagatavojiet gardus dzērienus un sarīkojiet šovu. Šajā amatā arī varēsiet gūt papildu naudiņu ar dzeramnaudu, ko saņemsiet.

Dārznieks

Jaunieši palīdz dārzniekam strādāt

Ja esat dabas mīļotājs, kurš izbauda klusumu, kāpēc gan neizmēģināt savus spēkus dārzkopībā? Īsās maiņas, skaistas ainavas veidoša un atalgojums par to – kas gan var nepatikt?

Secinājumi

Lūk, labākie vasaras darbi pusaudžiem 2024. gadā! Neatkarīgi no tā, vai jūs kā viesmīlis pasniegsiet smaidus, kā barista apgūsiet kafijas mākslu vai kopsiet Māti dabu, ikvienam ir kaut kas piemērots. Tad kāpēc gaidīt? Dodieties apskatīt piedāvājumus, atrodiet sev piemēroto un tīkamo darbu un padariet šo vasaru neaizmirstamu!

Bildes ņemtas no: Pixnio, BornRealist, FirstQuarterFinance, YoungTeenMag, TheBalanceMoney, MikoCoffee, G2, M. Cleishorlando, WSJ

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences