Filmas un seriāliVai filma “Saltburn” tiešām ir tik slikta?

Vai filma “Saltburn” tiešām ir tik slikta?

Filma “Saltburn”

Šajā rakstā apskatīsim filmu “Saltburn”, kas tika izlaista 2023. gada 17. novembrī. “Saltburn” ir režisores Emerald Fennell darbs, kas ir izraisījis plašu diskusiju par filmas kvalitāti un neskaidru galveno domu. Noskaidrosim, kas ir šīs filmas patiesā galvenā doma un kādas ir aktieru lomas.

Aktieris rozā zīda halātā stāv uz balkona

Filmā “Saltburn” ietvertās tēmas

Saltburn” ir psiholoģisks trilleris, kas izraisa dažādas atsauksmes par tā tēmu attēlošanu. Filma izpēta, kā sociālās klases ietekmē cilvēkus, to izvēles un dzīves veidu, īpaši uzsverot bagātības un privilēģiju lomu attiecībās un personības attīstībā.

Filma arī stāsta par Olivera spēcīgo vēlmi iekļūt Felix Catton pasaulē, kas simbolizē apsēstību un tās iespējamās destruktīvās sekas.

“Saltburn” apspriež stilu un būtību svarīgumu mūsdienu sabiedrībā, kurā ārējais tēls bieži tiek uzskatīts par svarīgāku nekā patiesā būtība, daļēji ietekmējot sociālo mediju kultūru.

''Saltburn'' filmas aktieri un aktrises

Par aktieru lomām filmā

Barry Keoghan filmā “Saltburn” atveido Oliver Quick, galveno varoni, kurš apmeklē Oksfordas universitāti, bet cīnās, lai iekļautos augstākās sabiedrības lokos.

Jacob Elordi, kas pazīstams tādās filmās kā: “Kissing Booth” un TV sērijā “Euphoria”, šeit parāda savādāku tēlu, atveidojot Felix Catton – bagātu aristokrātu, kas atšķirībā no citiem neizrāda nicinājumu pret Oliveru.

Rosamund Pike, pazīstama tādās filmās kā: “Gone Girl”, “Jack Reacher”, un “Pride & Prejudice”. Filmā “Saltburn” atveido Elsbeth Catton lomu. Viņas tēls ir Felix māte, kura izrāda līdzjūtību Oliveram.

Archie Madekwe atveido Felix brālēnu Farleigh Start. Viņa tēls ir skeptisks par Olivera motīviem un uzskata, ka tas cenšas izmantot ģimeni sociālā kāpšanā.Filmas “Saltburn” galvenā ideja

“Saltburn” galvenokārt apskata sociālo klašu atšķirības un personīgās vēlmes. Taču daudzi kritizē filmu par to, ka tā nesniedz pietiekami dziļu izpratni par šīm tēmām, radot neskaidrības par filmas pamatideju, lai gan filma ieguvusi 7.1/10 IMDb reitingu.

“Saltburn” – izcils mākslas darbs vai nepilnīga filma?

“Saltburn” ir filma, kas izraisa daudz diskusijas. Aktieru sniegums, sižeta līnijas un vizuālais attēlojums ir augsti vērtējams, taču filma ir kritizēta par nepietiekami izstrādātu galveno domu par sociālajām klasēm un to atšķirībām. Protams, jāatceras, ka viedokļi var būt dažādi par filmām un seriāliem.

Bildes ņemtas no: huffpost, lizziesweek, hollywoodreporter, thedirect.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences