VeselībaVai ergonomiskās peles patiešām palīdz novērst locītavu sāpes?

Vai ergonomiskās peles patiešām palīdz novērst locītavu sāpes?

spot_img

Ergonomiskās peles

Visticamāk, ka ikdienā izjūtat sāpes plaukstas locītavā. Jūsu ‘burvju’ līdzeklis ir pieejamāks nekā domājat. Ikdienā pavadod vairākas stundas pie datora, ērta pele jums visticamāk ir tikpat svarīga kā ērts krēsls, kurš taisno jūsu muguru. Sāpes plaukstu locītavās ir galvenais iemesls, kāpēc tika izveidotas ergonomiskas peles, lai uzlabotu dzīvi ikvienam.

Kāpēc apsvērt ergonomiskas peles izvēli?

Ergonomiskā pele ofisā tiek lietota

Neatkarīgi no tā, vai strādājat mājās vai birojā, iespējams, esat apsvēris domu iegādāties ergonomisku peli. Tāpat kā krēsli un tastatūras, arī ergonomiskās peles ir veidotas, balstoties uz komfortu, piemērotību un muskuļu nepārslogošanu. Tās ir veidotas tā, lai pielāgotos jūsu pirkstu un plaukstas izliekumiem, vienlaikus samazinot pastāvīgo spriedzi locītavā, ko rada klikšķināšana, peles slidināšana un delnas pozīcija.

3 iemesli, kāpēc jums vajadzētu lietot ergonomisku peli, pirms ir par vēlu

Sieviete masē savas rokas

Iedomājieties, ka jūs turat basketbola bumbu vai auto stūri. Vai jūsu rokas to satver no sāniem vai no augšas un apakšas? Visticamāk, ka to satverat no sāniem.

1. Jūs samazināsiet kaulu slodzi

Iemesls, kāpēc mūsu rokām ir tik dabiski satvert priekšmetus no sāniem, ir tāds, ka, to darot, abi apakšdelma kauli ir paralēli un negrozīti. Lietojot ierastās pelītes, roka ir vērsta uz leju, tāpēc abi kauli ‘savērpjas’, kas saspiež rokas audus un rada papildu slodzi plaukstai, muskuļiem un locītavām. Šādas neitrālas (vai nedabiskas) pozas saglabāšana stundām ilgi var izraisīt plaukstas sāpes un pietūkumu, kas mēdz traucēt darbu.

Tieši šeit noder ergonomiskas peles. Labākās ir sašķiebtas un ļauj jūsu rokai atpūsties vertikālā vai gandrīz vertikālā stāvoklī – it kā jūs paspiestu kāda roku. Šāds leņķis, līdzīgi kā turot stūri vai basketbola bumbu, rada visdabiskāko rokas struktūru, samazinot jebkādu potenciālo kaulu savērpšanās un griešanās risku.

2. Samazināsiet spiedienu uz locītavu

Vīrietim sāp locītavas

Vai esat kādreiz sajutis plaukstas nogurumu vai pamanījis nelielu pietūkumu pēc peles lietošanas? Tas ir tāpēc, ka mēs paļaujamies uz plaukstas apakšējo daļu, lai kustinātu un pārceltu ikdienišķās peles.

Ergonomiskas peles lietošana ļaus smagumam krīst pret plaukstas kaulaino pusi, mazinot sasprindzinājumu, kas parasti saspiež jutīgos plaukstas locītavas audus. Vēl lielākam komfortam ļoti iesakām spiedienu slāpēt ar mīkstinātu peles paliktni.

3. Palīdz uzturēt taisnu muguru

Vīrietis sēž ar dažādām muguras pozīcijām

Apsēdieties taisni un novietojiet rokas tā, kā parasti lietojat tastatūru un peli. Tām jābūt vērstām uz leju. Tagad pagrieziet abas puses, ieskaitot apakšdelmu, uz augšu. Ievērojiet, ka pleci atkāpjas atpakaļ un mugura iztaisnojas ikreiz, kad rokas pozīcija tiek mainīta.

Vertikāla, ergonomiska pele darbojas tieši pēc šī principa. Veicinot taisnāku sēdēšanas pozu, jūs ne tikai samazināsiet muskuļu un skeleta sistēmas traucējumu, bet arī muguras sāpju iespējamību.

Kādu ergonomisko peli jums iesakām iegādāties?

Piemērotās ergonomiskās peles izvēle būs atkarīga no jūsu rokas izmēra, dominējošās rokas (kreisā vai labā roka) un vēlamā ‘stājas’ faktora. Esmu izmēģinājis vairākas peles un iesaku visiem lietotāju tipiem šādas:

1. Logitech Lift Vertical: piemērotas gan labročiem, gan kreiļiem

Logitech vertikālā ergonomiskā pele

2. “Microsoft Surface Arc: Inovatīvs dizains un iespējas

Microsoft salokāmā Surface Arc pelīte

3. “Logitech ERGO M575: ‘’Trackball’’ jeb slidināmās bumbiņas cienītājiem

Logitech ar trackball funkciju

Ir daudz iemeslu, kāpēc iegādāties ergonomisku peli, bet galvenais no tiem ir mazināt spriedzi, kas parasti rodas uz plaukstas locītavas. Ergonomiskās peles nodrošina lielāku komfortu nekā tradicionālās. Un, lai gan specializētās ierīces neizārstēs esošās traumas, pētījumos ir pierādīts, ka tās var efektīvi atvieglot un samazināt nākotnes sekas, kā muskuļu pārsprindzinājumu un rētaudu raustīšanos iespējas plaukstas locītavā.

Bildes ņemtas no: Logitech, Hand and Wrist Institute, BJournal, Basic Tutorials, Digitalo, Fort Worth Hand Center, Dave Miller, Office Solution Pro

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences