MūzikaUzvara “Nemiera Blicē” un pirmais videoklips - “The Tunes” turpina debijas maršu

Uzvara “Nemiera Blicē” un pirmais videoklips – “The Tunes” turpina debijas maršu

Par spīti grupas “The Tunes” esamībai uz skatuves jau pāris gadus, publiskajā telpā daudz dzirdēts tieši šogad – nopietna debija ar dziesmu “Range”, nesena uzvara konkursā “Nemiera Blice ’24”, un nu arī vizuāls atainojums singlam “Mercy” no rudenī gaidāmā albuma. 

Nesen ar “The Tunes” uzvaru noslēdzies konkurss “Nemiera Blice ’24”, kurā šogad par titulu cīnījās 24 mūzikas apvienības. Uzvarētājs tika noskaidrots 10. maijā, kur “The Tunes” konkursa fināla skatuvi dalīja ar grupām “Jump IF not” un “Midnight Projects”. “Liels gandarījums redzēt, ka vairākām dziesmām pūlis dzied līdzi. Kopš pirmā singla izlaišanas februārī, esam daudz strādājuši, un šī uzvara nāk kā sitiens pa plecu, ka kaut ko darām pareizi,” dalās grupa.

Starp publikas iepazītajām dziesmām ir arī “The Tunes” otrais singls “Mercy”, kas klausītājus sasniedza šī gada aprīlī un vēsta par draudzībām, kuras labāk atstāt pagātnē. Kā par dziesmas ideju stāsta grupa: “Jāpienāk brīdim, kad jāpaceļ atmiņām piesūkušo zābaku un jāsper soli uz priekšu, pat ja tas tobrīd šķiet sāpīgāk par visu.” Nu šis stāsts ietērpts arī mūzikas videoklipā.

Melnbaltajos kadros zināmas sejas saskatīs arī tie, kas ar pašu grupu vēl nav pazīstami – līdzās “The Tunes” dalībniekiem filmējās Rojs Puķe (pazīstams arī kā Pipars LV), Kristaps Putniņš, Paula Kaņepe, Ādams Taranda, Aleksandrs Černišovs, Madara Mieze, Voldemārs Freivalds, Jānis Uztics un Jānis Jurkāns. Ārpus kadra šoreiz palicis “The Tunes” solists Varis Vilciņš, kas uzņēmās klipa režisora lomu. Videoklipu filmēja un montēja Jānis Valdmanis.

Videoklips izceļ sabiedrības slāņu dinamiku, iezīmējot to, cik savtīgi var būt katra nodomi, pat esot līdzās. “Katram tēlam šajā stāstā ir iekodēts vēstījums. Puikas lomā mēs saskatām sabiedrības naivumu, kamēr klauns ir kā tilts starp šo naivumu un sabiedrības eliti. Pārējos tēlus ļausim skatītājiem atšķetināt pašiem,” aicina videoklipa radošā komanda.

“The Tunes” sastāvā spēlē Varis Vilciņš, Daniels Bērziņš, Matīss Kokins un Rihards Uztics. Rudenī gaidāms grupas debijas albums “Range of Discovery”- kā sola grupa: “Lai arī publiski šis ir debijas gads, albumā gaidāmie skaņdarbi dienas gaismu ir gaidījuši gana ilgi – tie ir iespēlēti, pielaboti, iespēlēti atkal un beidzot ierakstīti to vislabākajā skanējumā.”

“The Tunes” aicina uz saviem tuvākajiem koncertiem – 24. maijā Latvijas Kultūras akadēmijas festivālā “Valpurģi” un 1. jūnijā “Labdarības Tirgus Dienas” koncertā pie Imantas Tirgus.  

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences