Māja un dārzsŪdens patēriņa samazināšana: 4 viegli veidi mājās un dārzā

Ūdens patēriņa samazināšana: 4 viegli veidi mājās un dārzā

Lai cik mēs uzskatām ūdeni par pieejamu resursu, tā samazināšanās un piesārņojuma pieaugums padara tā taupīšanu par aizvien aktuālāku jautājumu. Šeit ir daži padomi un fakti, kā vienkārši samazināt ūdens patēriņu jūsu mājās un dārzā.

1. Energoefektīvas santehnikas ierīces, ūdens patēriņa mazināšana

Saskaņā ar Pasaules Bankas datiem, vecākas dušas galviņu modeļi var patērēt pat 15 litrus minūtē, kamēr jaunie – tikai 7 litrus. Vecākas tualetes patērē līdz 12 litriem ūdens ar vienu skalošanu, kamēr jaunākie, ūdeni taupīgie modeļi – tikai 4,5 litrus vai pat mazāk.

Investējiet enerģiju taupīšanas dušas galviņās un tualetes skalošanas sistēmās. Šādas ierīces ātri atmaksājas caur ūdens rēķina samazinājumu.

2. Lietus ūdens izmantošana

Vienā lietainā dienā jūsu mājas jumta virsmas var savākt pat 200 līdz 500 litrus ūdens, atkarībā no jumta lieluma un lietus daudzuma.

Uzstādiet lietus ūdens savākšanas tvertnes. Savākto ūdeni var izmantot augu laistīšanai, mazgāšanai un citiem mājsaimniecības darbiem, kuriem nav nepieciešams dzeramais ūdens.

3. Augu izvēle un polsterēšana

Vietējie augi, kas pielāgoti konkrētai klimatiskajai zonai, patērē mazāk ūdens salīdzinājumā ar svešzemju augiem. Turklāt polsterēšana samazina augsnes iztvaikošanu par 25-50%, atkarībā no izmantotajiem materiāliem.

Izvēlieties vietējos augus dārzam un izmantojiet polsterēšanu, lai samazinātu augsnes izžūšanu un ūdens vajadzības.

4. Pareizas laistīšanas metodes

Pilienapūdes sistēma var samazināt ūdens patēriņu dārza laistīšanai par līdz pat 60% salīdzinājumā ar tradicionālo laistīšanu.

Uzstādiet piliena laistīšans sistēmu vai izmantojiet mērenas laistīšanas metodes, lai ūdens nonāktu tieši pie augu saknēm, izvairoties no nevajadzīgas iztvaikošanas. Kā piemēru varētu minēt: Pilienu laistīšanas sistēma Žuk

Pilienu laistīšanas sistēma Žuk- udens patēriņa mazinātājs

Žuk sistēma ir izstrādāta lai nodrošinātu precīzu ūdens piegādi tieši pie augu saknēm. Izceltākās komplektācijas detaļas:

  • Centrālā šļūtene 18 m.
  • Šļūtene ūdens piegādei pie auga 40cm x 60 gab.
  • Pilinātāji 60 gab.
  • T-veida plūsmas sadalītāji 33 gab.
  • Krāns un stūriņi galvenajai šļūtenei (6 gab. kopā).
  • Stiprinājumi un uzgaļi pievienošanai pie tvertnes un filtrēšanai.
  • Smalkais tīrīšanas filtrs.

Šī efektīvā sistēma jums pieejama par izdevīgu cenu – tikai €60.00. Investējiet ūdens taupīšanā un dārza veselībā ar Žuk sistēmu!

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences