SportsTurcijas Futbola federācija aptur visus mačus pēc uzbrukuma tiesnesim

Turcijas Futbola federācija aptur visus mačus pēc uzbrukuma tiesnesim

Uzbrukums raisa jautājumus par drošību sporta pasākumos un futbola lomu sabiedrības izpratnē

Ankarā, 2023. gada 11. decembris – Futbola pasaulē ir izcēlies nopietns satraukums, jo Turcijas Futbola federācija (TFF) ir paziņojusi par visu valsts līgu maču apturēšanu uz nenoteiktu laiku. Šis lēmums seko pēc dramatiskiem notikumiem “Erijamana” stadionā Ankarā, kur pēc neizšķirta mača starp “MKE Ankaragücü” un “Rizespor” kluba prezidents Faruks Koca fiziski uzbruka tiesnesim Halilam Umutam Meleram!

Pēc 97. minūtes izlīdzinošajiem vārtiem, situācija stadionā strauji pasliktinājās, kad Koca izrādīja agresiju pret tiesnesi Melers, kurš nokrita zemē pēc sitiena pa seju. Uzbrukums tika fiksēts fotogrāfijās un video, kurā redzami Melera centieni, atgūt līdzsvaru un drošību.

uzbrukums Turcijas tiesnesim

Ko saka Turcijas Futbola federācija un prezidents?

TFF izplatīja paziņojumu, stingri nosodot šo “necilvēcīgo un nicināmo uzbrukumu”. Tas ir izraisījis plašu sabiedrības un futbola profesionāļu reakciju. FIFA prezidents Džanni Infantīno nosodīja incidentu, uzsverot vardarbības nevietu futbolā.

Turcijas prezidents Rekips Tejips Erdoğan arī pauda savu nosodījumu, atgādinot par sporta miera un brālības vērtībām. Noziedzīgā darbība pret Meleru ir sākusi virkni juridisku procedūru, tostarp aizturēšanas un kriminālprocess.

Cik smagi ir ievainojumi?

Melers, kas ir 37 gadus vecs FIFA licencēts tiesnesis, tika nogādāts slimnīcā ar acs pietūkumu un galvas traumu. Dr. Mehmets Jēribuluts no “Acıbadem” Ankaras slimnīcas sniedza ziņojumu par tiesneša veselības stāvokli.

Šis incidents ir izraisījis plašu diskusiju par vardarbību sportā un tās sekām. Klubi, tostarp “Galatasaray”, ir pauduši savu bažas un aicinājumu uz plašāku diskusiju par futbola drošības un ētikas jautājumiem Turcijā.

Tiesnesis ievainots guļ uz zemes

Kādas sekas?

Klubs “MKE Ankaragücü” un arī “Rizespor” ir izteikuši atvainošanos un pauduši atbalstu tiesnešu kopienai. Notikumi raisa jautājumus par drošību sporta pasākumos un futbola lomu sabiedrības izpratnē.

Šis notikums ir uzmanības centrā ne tikai Turcijā, bet arī visā pasaulē, liekot futbola organizācijām un atbildīgajām iestādēm pārdomāt savu pieeju pret vardarbību un drošību sporta nozarē.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences