BūvniecībaTop jauns gājēju un velosipēdistu tilts pāri Zunda kanālam

Top jauns gājēju un velosipēdistu tilts pāri Zunda kanālam

Tilts pāri Zunda kanālam

Rīgā sāk jaunu gājēju un velosipēdistu tilta būvniecību pār Zunda kanālu, kas paredzēts ne tikai kā savienojums starp krastiem, bet arī kā veids, kā uzlabot apkārtējo vidi. Projekts “ABI DIVI” uzvarēja dizaina konkursā un plāno izmantot videi draudzīgus materiālus, piemēram, līmēto koku. Šis tilts ir daļa no lielāka projekta, kas iekļauj arī veloceliņa “Rīga – Babīte – Piņķi” izbūvi, un tas palīdzēs uzlabot pilsētas mobilitāti un tās izskatu.

Inovatīva materiālu izvēle un videi draudzīgas tehnoloģijas

laivas peld pa zundas kanālu

Jaunais tilts pār Zunda kanālu tiks būvēts no līmētā koka un dzelzsbetona, kas ir videi draudzīgi materiāli un padara tiltu ne tikai izturīgu, bet arī vizuāli pievilcīgu. Šī tilta dizains ir domāts ne vien kā praktisks savienojums starp kanāla krastiem, bet arī kā vieta, kur rīdzinieki varēs pavadīt laiku brīvā dabā un atpūsties.

Tilta nozīme pilsētas mobilitātei

Zundas tilts savienojas ar veloceļu

Tilta izbūve ir daļa no lielāka projekta, kas ietver veloceliņa “Rīga – Babīte – Piņķi” izveidi. Tas radīs nozīmīgu velosatiksmes savienojumu starp Pārdaugavu un Ķīpsalu, kur atrodas Rīgas Tehniskās universitātes studentu pilsētiņa. Turklāt tilts palīdzēs uzlabot apkārtējās teritorijas, nodrošinot gan iedzīvotāju pārvietošanās ērtību, gan pievienojot vizuālu pievilcību.

Projektēšanas process

Zunda tilts pāri zundas kanālam

Projekts ietver būvprojekta izstrādi, kas jāpabeidz līdz 2026. gada pavasarim. Pašvaldība ir apņēmusies turpināt darbu pie apkārtējās infrastruktūras atjaunošanas, lai nodrošinātu jaunā tilta harmonisku iekļaušanos pilsētas telpā.

Tilta ieguldījums pilsētvidē

Laivas peld pa zundas kanālu

Jaunais tilts pār Zunda kanālu ir lielisks piemērs tam, kā arhitektūra un plānošana var dot ievērojamu ieguldījumu pilsētas dzīvības un dinamikas veicināšanā. Šis projekts atspoguļo Rīgas pilsētas apņemšanos radīt kvalitatīvu un ilgtspējīgu publisko ārtelpu, kas kalpo visu iedzīvotāju labā.

Bildes- rigasdome.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences