Tendences TOPTOP 10 pelnošakie sportisti 2023

TOP 10 pelnošakie sportisti 2023

Pelnošākie sportisti šogad!

Kad mēs domājam par sportu, bieži vien iedomājamies aizraujošus mačus, saspringtus momentus un elpu aizraujošas uzvaras. Bet kas notiek aiz sporta arēnas? Lielākā daļa no mums zina, ka profesionālie sportisti ir talantīgi un veltīti savam amatam, bet arī daži no viņiem ir starp visbagātākajiem cilvēkiem pasaulē. Bet kas tieši padara šos sportistus par tik peļņas ziņā veiksmīgiem? Vai tas ir viņu uzvaras laukumā, zīmolu līgumi, vai kaut kas pilnīgi cits? Šajā rakstā mēs atklāsim, kuri ir top 10 pelnošākie sportisti pasaulē un kā viņi ir sasnieguši šo iespaidīgo statusu.


1. $136 miljoni

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo sper bumbu
Foto atsauce: betarena.com

Cristiano Ronaldo pēc pārejas uz Saūda Arābijas komandu “Al Nassr” palielināja savu gada algu līdz 75 miljoniem ASV dolāru. Šis solis viņu ierindoja kā pelnošāko sportistu pirmo reizi kopš 2017. gada, ar kopējiem ienākumiem 136 miljoni dolāru. Viņa popularitāte sociālajos tīklos ar 850 miljoniem sekotāju piesaista lielus zīmolus, tostarp kriptovalūtu biržu Binance, kas palīdzēja viņa ārpus laukuma ienākumiem sasniegt 90 miljonus dolāru pēdējā gada laikā.


2. $130 miljoni

Lionel Messi

Messi ienākumi saglabājas stabilā līmenī, kā pēdējos divus gadus, un viņam ir virkne izdevīgu reklāmas līgumu ar tādiem zīmoliem kā “Adidas”, “Budweiser” un “PepsiCo”. Viņa līgums ar Socios vien garantē aptuveni 20 miljonus dolāru gadā. Pēc Argentīnas vadīšanas līdz Pasaules kausa uzvarai, Messi iespējas tikai palielinājās, un viņš nesen arī nodibinājis investīciju firmu “Play Time”.


3. $120 miljoni

Kylian Mbappé

Kylian Mbappe sper bumbu
Foto atsauce: idman.biz

Kylian Mbappé, kas iepriekš bija 35. vietā ienākumu sarakstā, ir iekļuvis top 10 un ir vienīgais šajā grupā, kuram nav vēl 30 gadu. Viņš saņem augstāko algu futbolā, kas atspoguļojas viņa panākumos – tuvu otrajam Pasaules kausa titulam ar Franciju un nedaudz atpaliekot no Messi “FIFA” labākā spēlētāja balvai. Mbappé kļuva par pirmo vēstnieku kriptovalūtas fantāzijas spēlei “Sorare” un izrādīja ietekmi strīdā ar Francijas Futbola federāciju par spēlētāju attēla tiesībām.


4. 119.5 miljoni

LeBron James

LeBron James skrien ar bumbu
Foto atsauce: quora.com

LeBron James, kļuvis par pirmo aktīvo sportistu miljardieri pēc Forbes datiem. Viņš ir ne tikai Los Angeles Lakers zvaigzne, bet arī sporta uztura kompānijas “Ladder” un izklaides uzņēmuma “SpringHill Company” dibinātājs. James ir daļu īpašnieks “Fenway Sports Group”, kas pieder “Boston Red Sox” un “Liverpool FC”, un nesen investējis “Major League Pickleball” komandā.


5. 110 miljoni

Canelo Álvarez

Canelo Álvarez nopelna desmitiem miljonu dolāru par katru cīņu ringā, izceļoties ar nozīmīgām cīņām pēdējo 12 mēnešu laikā. Lai gan viņam ir salīdzinoši maz tradicionālo sponsoru, viņš sadarbojas ar “Hennessy” un “Michelob Ultra” un strādā pie mārketinga darījumu paplašināšanas ar “Excel Sports Management”. Álvarez arī aktīvi darbojas uzņēmējdarbībā, būdams vairāku uzņēmumu aizsācējs, tostarp sporta dzērienu “Yaoca”, fitnesa lietotnes “I Can” un degvielas uzpildes staciju “Canelo Energy”.


6. 107 miljoni

Dustin Johnson

Dustin Johnson spēlē golfu
Foto atsauce: eu.jacksonville.com

Dustin Johnson, pirmā zvaigzne, kas pievienojās “LIV Golf” 2022. gada maijā, ieguva tūres augstāko balvu naudu 2022. gadā – $35.6 miljonus, tostarp $18 miljonus par uzvaru individuālajā čempionātā. Pateicoties čempionātiem un sponsoriem, viņu pieteica kā vienu no gada straujākajiem peļņas pieaugumiem, nopelnot $3.3 miljonus piecos 2023. gada “LIV” turnīros un veicinot savas “LIV” komandas “4Aces GC” zīmola attīstību.


7. 106 miljoni

Phil Mickelson

Phil Mickelson, pārsniedzot 1 miljardu ASV dolāru pirms nodokļiem savā karjerā pērn, zaudēja sponsorus pēc pievienošanās “LIV Golf”, taču turpina būt aktīvs ārpus golfa laukuma. Viņš ir finanšu partneris uzņēmumam “For Wellness”, kas ražo kafijas piedevas, un nesen bija starp investoriem, kas iegādājās lielu zemes gabalu netālu no Fīniksas.


8. 100.4 miljoni

Stephen Curry

Stephen Curry, pagājušajā jūnijā pirmo reizi pārsniedz 100 miljonus ASV dolāru ienākumus gadā. Viņa $48.1 miljonu alga bija augstākā NBA šajā sezonā, un 2023.-2024. gadā viņš kļūs par līgas pirmo spēlētāju ar $50 miljonu algu, nopelnot $51.9 miljonus. Golden State Warriors aizsargs zaudēja galveno sponsoru pēc “FTX” sabrukuma un tagad ir iesaistīts tiesvedībā par apmānīgu reklāmu izplatīšanu kriptovalūtu biržai.


9. 95.1 miljoni

Roger Federer

Roger Federer paziņoja par savu aiziešanu no profesionālā tenisa 2022. gada septembrī, aizvadot savu pēdējo maču kopā ar Rafaelu Nadalu “Laver Cup” turnīrā. Nesen Federer paziņoja par licencēšanas līgumu savam “RF” zīmolam ar brilles ražojošo kompāniju “Oliver Peoples”. Viņam ir arī nozīmīga daļa strauji augošā Šveices apavu uzņēmumā “On”.


10. 89.1 miljoni

Kevin Durant

Kevin Durant skrien ar bumbu
Foto atsauce: sportskeeda.com

Kevin Durant, pārgājis uz “Phoenix Suns” 2023. gada februārī, ir aktīvs arī ārpus basketbola, veicot ieguldījumus caur savu firmu “35V”. Viņš iegādājies daļas vairākos uzņēmumos, tostarp “Premier Lacrosse League”, “Happy Viking”, “League One Volleyball”, “Athletes Unlimited”, “Major League Pickleball” komandā un citos. Durantam ir arī nesen pārvērsts mūža līgums ar “Nike”, līdzīgi kā Michael Jordan un LeBron James.


Noslēgums

Šodienas augstākā līmeņa sportisti ir gan izcili spēlēt savās sporta disciplīnās, gan aktīvi darbojas uzņēmējdarbībā un mārketingā. Viņi izmanto savu slavu un ietekmi, lai veidotu partnerības ar zīmoliem, dibinātu uzņēmumus un veiktu ieguldījumus dažādās nozarēs. Šis saraksts parāda, ka sportistu finansiālais panākums nav tikai atkarīgs no viņu sporta sniegumiem, bet arī no viņu spējas izmantot personīgo zīmolu un ietekmi, lai veidotu ilgtermiņa ienākumu avotus ārpus sporta arēnas.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences