VeselībaSvaiga spirulīna - dzelzs avots grūtniecēm un ne tikai

Svaiga spirulīna – dzelzs avots grūtniecēm un ne tikai

spot_img

Svaiga spirulīna – dzelzs avots grūtniecēm un ne tikai

Sekojot līdzi aktuālajai informācijai masu medijos par nesen veikto pētījumu, kuru veica valsts zinātniskais institūts “BIOR”, ginekologi un vecmātes, ir atklājies, ka ¼ daļai grūtnieču Latvijā ir zemi dzelzs rādītāji. Pieļaujam, ka līdzīgi rezultāti būtu arī pārējai sabiedrības daļai. Kāpēc? Lūk mūsu pārdomas.

Iemesli zemiem dzelzs rādītājiem

Zemajiem dzelzs rādītājiem var būt dažādi iemesli, no kuriem divi svarīgākie un vieglāk novēršamie ir:

  • nepietiekams dzelzs saturs pārtikā.
  • pārtikā lietotie produkti satur vielas, kas traucē dzelzs uzsūkšanos organismā.

Pirmkārt, uzturā tiek lietoti pārāk maz pārtikas produktu ar augstu dzelzs saturu, piemēram, sarkanā gaļa, liellopa subprodukti, zivis, olas un no augu valsts produktiem – sojas pupiņas, Indijas rieksti, sezama sēklas un spirulīna.

Otrkārt, pat lietojot produktus ar augstu dzelzs saturu, ir jābūt uzmanīgiem ar produktiem, kas satur tādas vielas kā kofeīns, oksalāti, fitīnskābes. Šīs vielas traucē dzelzs uzsūkšanos un tās ir sastopamas tādos produktos kā kafija, melnā un zaļā tēja, šokolāde, pupiņas, rieksti, pilngraudi, rīsi, auzu pārslas, spināti, rabarberi u.c. Tas nenozīmē, ka šos produktus nevajag lietot, bet to lietošana kopā ar dzelzi saturošiem produktiem var samazināt dzelzs uzsūkšanos. Lai uzlabotu dzelzs uzsūkšanos, ir svarīgi iekļaut uzturā C vitamīnu, piemēram, skābētus kāpostus.

Svaigā spirulīna kā risninājums

Svaigā spirulīna satur 2 mg dzelzs vienā porcijā, kas ir 18% no dienas normas. Turklāt no augu valsts produktiem spirulīna ir viens no retajiem pārtikas produktiem ar augstu dzelzs uzsūkšanās spēju cilvēka organismā, jo tajā nav vielu, kas traucētu uzsūkties dzelzij.

Spirulīnā esošais antioksidantu, vitamīnu un minerālvielu komplekss, tostarp unikālais fikocianīns, kā arī pazīstamie hlorofils, karotēni, C un E vitamīni, visi B grupas vitamīni un heme dzelzs, nodrošina pilnu komplektu dabīgu uzturvielu ar augstu uzsūkšanās spēju. 

Latvijas zinātnieču radītais uzņēmums SpirulinaNord ir atradis veidu, kā saglabāt spirulīnu svaigu, saglabājot maksimāli iespējamās uzturvielas ungarantējot augstāko uzturvielu uzsūkšanās spēju.

Tas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā, ka plaši pieejamie spirulīnas pulveri no Ķīnas praktiski ir zaudējuši daļu antioksidantu, jo tie ir karstuma jūtīgi un žāvējot noārdās.

Spirulina Nord zinātnieku komanda
Foto atsauce: lsm.lv

Uzticams veids kā nodrošināt organismu ar vērtīgām uzturvielām

Svaigā spirulīna ir piemērota lietošanai gan bērniem, gan grūtniecēm, gan senioriem, gan vegāniem, gan sportistiem, principā jebkuram, kurš vēlas uzturēt labu veselību. Tā ir ne tikai vērtīgs pārtikas produkts ar augstu dzelzs saturu, bet arī drošs un uzticams veids, kā nodrošināt organismu ar vērtīgām uzturvielām, veicinot veselīgu dzīvesveidu.

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences