Ilgtspējība"ŠŪNA": Rīgā atklāj inovatīvu vides izglītības vietu

“ŠŪNA”: Rīgā atklāj inovatīvu vides izglītības vietu

“ŠŪNA”: Jauna vides izglītības vieta Rīgā

Ar iedvesmojošu atklāšanas pasākumu Rīgā, K. Valdemāra ielas skvērā, ir atklāta pirmā vides izglītības konceptvieta “ŠŪNA“, kas aicinās sabiedrību pārdomāt un diskutēt par svarīgiem jautājumiem, kas saistīti ar vidi un klimatu. Šī vieta ir radīta ar mērķi sniegt unikālu pieredzi un veicināt izpratni par vides izaicinājumiem un mūsu lomu to risināšanā.

Vēsture un mērķis

CleanR ekskursija rūpnīcā

“ŠŪNA” ir izveidota kā daļa no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR” lielākās jubilejas svinībām, atzīmējot tā astoņdesmit gadu pastāvēšanu. Sākotnēji 1944. gadā dibināts kā “Rīgas pilsētas attīrīšanas trests”, “CleanR” ir kļuvis par aprites ekonomikas līderi un vienu no Latvijas vadošajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem.

“Šūna” kā vides dialoga platforma

šūna vides izglītības vadītāji

“ŠŪNA” piedāvās astoņu nedēļu garumā sēriju no dažādām aktivitātēm, kas apvieno zinātni, mākslu un kultūru. Katra nedēļa būs veltīta kādam no ANO ilgtspējības mērķiem, aicinot sabiedrību piedalīties diskusijās, lekcijās un radošās darbnīcās. Šādas iniciatīvas palīdzēs veicināt plašāku izpratni par ilgtspēju un veicināt konstruktīvu dialogu par klimata pārmaiņām un vides aizsardzību.

Aktivitātes un notikumi

šūna darbnīca ar cilvēkiem

Pirmā nedēļa ir veltīta “Kvalitatīvai vides izglītībai”, kurā apmeklētāji varēs piedalīties dažādās izglītojošās un radošās aktivitātēs. Tās ietver “Papīra darbnīcu”, kurā tiks apgūtas tehnikas papīra pārstrādei, un lekcijas par ilgtspējīgu dzīvesveidu. Tālākajās nedēļās tiks izskatīti arī citi svarīgi jautājumi, piemēram, plastmasas izmantošanas ietekme uz vidi un radošas pieejas dabas aizsardzībai.

Noslēgums

šūna būda ar karogiem

“ŠŪNA” atver durvis uz jaunu vides izpratni un ilgtspējīgu rīcību. Iedvesmojoties no dabas un zinātnes savienojuma, šī vieta piedāvā katram no mums iespēju izzināt un piedalīties vides aizsardzībā. Apvienojot izglītību ar radošām aktivitātēm, “ŠŪNA” sniedz unikālu platformu, kurā gan jaunieši, gan pieaugušie var apgūt, kā mūsu ikdienas izvēles ietekmē planētu. Aicinām ikvienu Rīgas iedzīvotāju aktīvi iesaistīties un izmantot šīs iespējas, lai kopā veidotu zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni.

Bildes- suna(facebook); cleanr.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences