TehnoloģijasSkārienjūtīgie klēpjdatori: lietderīgāki par ierastajiem?

Skārienjūtīgie klēpjdatori: lietderīgāki par ierastajiem?

spot_img

Skārienjūtīgo datoru pielietojums

Mūsdienu datoru pasaulē izvēle starp tradicionālajiem un skārienjūtīgajiem modeļiem var būt mulsinoša. “Kādēļ man iegādāties skārienjūtīgo datoru, ja man ir telefons vai planšetdators?” ir visbiežākais jautājums, ko cilvēki uzdod, kad tie par tiem dzird. Šie datori viennozīmīgi palīdz daudziem padarīt ikdienu vieglāku, bet nevaram izvairīties arī no to trūkumiem, tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas ir svarīgi iedziļināties niansēs.

Kā šie ekrāni darbojas?

Šo klēpjdatoru skārienjūtīgo funkciju ievieš tā vienreizējā ekrāna tehnoloģija – kapacitatīvie skārienekrāni. Tie ir izgatavoti no īpaša slāņa, kas liek lietā mūsu spēju vadīt elektrību, kas noved pie datora ‘reakcijas’. Tieši tā pat, kā ar mūsu telefoniem. Tas ļauj izmantot vairākus pieskāriena punktus un žestus, nodrošinot daudzpusīgāku mijiedarbību salīdzinājumā ar rezistīvajiem ekrāniem.

Skārienjūtīgo ekrānu ekrānu plusi

Vīrietis lieto skārienjūtīgo datoru

Skārienjūtīgie klēpjdatori izceļas ar savu ātro navigāciju, ļaujot lietotājiem bez piepūles veikt vairākus uzdevumus un palaist lietojumprogrammas ar vienu pieskārienu. Šī funkcija optimize lietotāja darbības ātrumu un efektivitāti, padarot to īpaši ērtu tiem, kas pieraduši pie viedtālruņu lietošanas.

Lieliski piemērots zīmēšanai un piezīmju pierakstīšanai

Vīrietis zīmē skatoties uz datoru

Māksliniekiem un dizaineriem skārienekrāna funkcija paver jaunas iespējas radošumam. Pateicoties pildspalvu jeb “stailusu” atbalstam – skicēšana, zīmēšana un piezīmju pierakstīšana kļūst intuitīva, palielinot produktivitāti un radošuma plūsmu efektivitāti.

Augstas kvalitātes displejs

Augstas kvalitātes ekrāns

Skārienjūtīgie klēpjdatori var lepoties ar izcilu displeja kvalitāti, ko raksturo spilgtas krāsas, augsta izšķirtspēja un lielisks spilgtums dažādās dienas gaismās. Tāpēc tie ir ideāli piemēroti uzdevumiem, kuros nepieciešama krāsu un vizuālā precizitāte, piemēram, grafiskā dizaina, 3D un 2D modelēšanai un video rediģēšanas darbiem.

Portatīvo datoru skārienjūtīgo ekrānu trūkumi

Izlādējies dators uz palodzes

Skārienjūtīgā paneļa tehnoloģijas izmantošana ātrāk iztukšo baterijas, tāpēc ir nepieciešama bieža uzlāde. Tas samazina ierīces pārnēsājamību un var radīt neērtības lietotājiem, kuriem nepieciešams ilgstoši lietot ierīci, kā piemēram video rediģētājiem, dizaineriem un rakstniekiem.

Augstākas izmaksas

dators ar ausiņām, telefonu un kafiju uz galda

Skārienjūtīgo ekrānu klēpjdatoriem parasti ir krasi augstāka cena, jo tiem ir pievienotas tehnoloģijas un uzlabotas displeja funkcijas. Patērētājiem, kas domā par budžetu, šī piemaksa var atsvērt skārienekrāna funkcionalitātes sniegtās priekšrocības.

Pievienotais svars

Vīrietis spiež uz skārienjūtīgo klēpjdatora ekrānu

Skārienjūtīgā ekrāna komponentu iekļaušana palielina klēpjdatora kopējo svaru, padarot to apjomīgāku un mazāk pārnēsājamu. Lai gan šī atšķirība var šķist neliela, tā var ietekmēt lietotāja ērtības, jo īpaši bieži ceļojošiem vai uz darbu braucošiem cilvēkiem.

Ko izvēlēties?

Lai gan skārienjūtīgie klēpjdatori sniedz nenoliedzamas priekšrocības navigācijas, radošuma un displeja kvalitātes ziņā, tie ir saistīti ar tādiem kompromisiem kā augstās izmaksas, lielāks svars un mazāks akumulatora darbības laiks.

Lietotājiem, kuriem prioritāte ir produktivitāte, radošums un vizuālā precizitāte, šie datori būs ideāla izvēle, ja darbs lielākoties notiek mājās vai vietās, kur var datoru uzlādēt. Tomēr tiem, kas meklē pieejamību, ilgmūžību un pārnēsājamību, tradicionālie klēpjdatori būs piemērotāki jūsu vajadzībām.

Galu galā lēmums ir atkarīgs no jūsu individuālajām vēlmēm, lietošanas paradumiem un budžetu. Rūpīgi izsverot visus “par” un “pret”, lai varat izdarīt pamatotu izvēli, kas atbilst jūsu prasībām un uzlabo jūsu datora lietošanas pieredzi un ikdienu.

Izdevīgākos piedāvājumus varat apskatīt – ŠEIT

Bildes ņemtas no: ASUS, Laptop Radar, Leola Nikolia, Make Use Of, Fool, LeedsFamilyChiropractic, Zappedia

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences