Uzņēmumiem''Shopify'' vs ''WordPress'': Kurš ir labāks iesācējiem?

”Shopify” vs ”WordPress”: Kurš ir labāks iesācējiem?

Izpratne par “Shopify” un “WordPress”

Tiešsaistes veikals jeb “e-commerce” izveide ir ne tikai aizraujošs, bet arī svarīgs uzdevums, tāpēc pareizās platformas izvēle ir noteicošais pagrieziens, īpaši iesācējiem. Tā kā ir pieejamas daudzas iespējas, ir svarīgi izsvērt katras platformas plusus un mīnusus, lai pieņemtu pamatotu lēmumu. Šajā rakstā mēs salīdzināsim divas vispopulārākāspopulāras izvēles: “Shopify” un “WordPress“.

Lietotņu pamata raksturojums

zilais wordpress logo un zaļais shopify logo

‘’Shopify’’: Ātrs un vienkāršs risinājums

’’Shopify’’ ir “viss vienā” e-komercijas platforma, kas izstrādāta vienkāršībai un ērtībai. Tā ir ideāli piemērota iesācējiem, kuri vēlas izveidot veikalu, bez personelizētas tīmekļa izstrādes, kas nes papildus izmaksas. Šī aplikācija tev sniedz visu nepieciešamo, lai sāktu pārdošanu tiešsaistē, sākot no hostinga, pārdošanas, “landing-pages” un beidzot ar izcilu klientu atbalstu.

‘’WordPress’’: daudzpusīga spēkstacija

Savukārt ‘’WordPress’’ ir daudzpusīga satura pārvaldības sistēma (CMS), kas iecienīta tās elastības un ilgtermiņa mērogojamības jeb “scaling” dēļ. Lai gan tā nav speciāli veidota e-komercijai kā ‘’Shopify’’, ar šo aplikāciju un tās “plugins” vari pārveidot to par jaudīgu tiešsaistes veikalu.

Galvenie salīdzinājumu faktori

Matriksa virietis piedava WordPress un Shopify

Web hostings

‘’Shopify’’: Tiešsaistes “hostings”, kas nozīmē, ka platforma uzturēšana tiek nodrošināta tīmeklī, garantējot atvieglotu darbošanos, kā arī nodrošinot mazāku nepieciešamību pēc kontroles servera konfigurācijai.

‘’WordPress’’: Pašmāju “hostings”, kas ļauj lietotājiem pašiem izvēlēties hostinga pakalpojumu sniedzēju, nodrošinot lielāku kontroli un drošību, toties pieprasa papildu izmaksas gan par domēniem, gan serveriem.

Platformas dizains un UX

‘’Shopify’’: Sniedz lietotājam draudzīgu iestatīšanas ceļvedi un vienkāršu produktu augšupielādes procesu.

‘’WordPress’’: Nepieciešams tāds e-komercijas spraudnis kā ‘’WooCommerce’’ produktu pārdošanai, kas iesācējiem mēdz būt sarežģītāks, bet piedāvā plašas pielāgošanas iespējas.

Veikala vitrīnas dizains

shopify vitrīnu dizaini

‘’Shopify’’: Sniegtas vairāk nekā 140 gatavas tēmas vieglai pielāgošanai.

‘’WordPress’’: Piedāvā tūkstošiem tēmu, taču pielāgošana var prasīt vairāk pūļu un laika.

E-komercijas funkcionalitāte

‘’Shopify’’ šim nolūkam ir iebūvētas tādas funkcijas kā produktu variācijas, piemēram, A/B/C krāsa, atlaides un droša maksājumu apstrāde.

“WordPress” būs jāizmanto “plugins” kā ‘’WooCommerce’’ vai ‘’Cart66 Cloud’’, kuri piedāvā līdzīgu funkcionalitāti, taču laika gaitā būs nepieciešamas gan papildu uzturēšanas, gan labāku piedāvājumu abonēšanas izmaksas.

Daudzkanālu tirdzniecība

‘’Shopify’’ Veikals, kas patā optimizē pārdošanu dažādās platformās, piemēram, ‘’Instagram’’, ‘’Facebook’’ un ‘’TikTok’’ un tiešsaistes tirdzniecības vietās kā ‘’e-bay’’ un ‘’Andele Mandele’’.

“WordPress”: Var integrēt ar vairākiem kanāliem, bet uzstādīšanai var būt nepieciešami papildu plugini un konfigurācijas, kuras mēdz prasīt papildus izmaksas, toties ir daudz ērtāk, kad ir uzstādīts, un atvieglota darbošanās ilgtermiņā.

SEO iespējas

‘’Shopify’’ nodrošina pamata SEO rīkus, bet otra aplikācija piedāvā lielāku kontroli pār tehnisko un lapaspuses SEO.

WordPress piedāvātais SEO ļauj optimizēt vietnes struktūru, ātrumu un saturu, izmantojot tādus pluginus kā ‘’Yoast SEO’’ un ‘’SEMrush’’.

GDPR atbalsts

Abas platformas piedāvā rīkus un pluginus, lai palīdzētu lietotājiem ievērot tādus konfidencialitātes noteikumus kā “GDPR” jeb (General Data Protection Regulation), kas paredz katra indivīda datu aizsardzību mājaslapas lietošanas laikā, lai apdrošinātu pret krāpniecību un kredītkaršu zādzību.

Daudzvalodu vietnes

Vīrietis runā vairākās valodās ar karogiem

‘’WordPress’’ ļauj veikt tulkojumus vairākās valodās, izmantojot tādus “plugins” kā ‘’WPML’’, tādējādi piedāvājot lielāku elastību savā ‘’e-commerce’’ uzņēmumā nekā ‘’Shopify’’. Šādas iespējas iekļaušana rosina klientu uzticamību un pārdošanas daudzumu.

Vairāku vietņu pārvaldība

‘’WordPress’’ ir multivietne, kas ļauj lietotājiem pārvaldīt vairākas mājaslapas vienā kontā, izmantojot “Multisite” funkciju.

‘’Shopify’’: Nepieciešams atsevišķs konts katrai vietnei, kas var būt sarežģijums lietotājiem, kuriem ir vairāki veikali.

Mobilās lietotnes un iepirkšanās pieredze

Abas platformas – “Shopify” un “WordPress” – ļauj pārvaldīt veikalu ar mobilajām lietotnēm, ļaujot jums strādāt arī ceļā uz nākamo biznesa sarunu. Tās nodrošina ērtu iepirkšanos klientiem uz mobilajām ierīcēm un vienkāršo mājaslapas vadību veikala īpašniekiem.

Klientu atbalsts

shopify čatbots

“Shopify” piedāvā tiešu atbalstu, ieskaitot tērzēšanu ar robotiem un sarunas ar darbiniekiem, padarot palīdzību viegli pieejamu. “WordPress” atbalsts balstās uz kopienas forumiem un atsevišķu papildinājumu vai tēmu palīdzību, kas var būt mazāk tiešs, taču plašā kopiena nodrošina detalizētus risinājumus daudzām problēmām.

Cenas

‘’Shopify’’ piedāvā savu pakalpojumu pirmos 3 mēnešus izmantot maksājot vien 1 EUR mēnesī, bet vēlāk nāksies maksāt sākot ar 24 EUR mēnesī par iesācēja plānu.

‘’WordPress’’ ir bezmaksas, taču tam ir nepieciešami izdevumi par hostingu un domēniem, kuri parasti ir par brīvu, bet to uzlabotās versijas nav jāpērk katrai jaunajai mājaslapai. Tas ir, ja iegādāsies “Pro” versiju kādai aplikācijai priekš mājaslabas “A”, tev būs nevajadzēds to vēlreiz iegādāties priekš mājaslapas “B”, jo viss jau ir saglabājies tavā profilā.

Izvēles veikšana

Svari uz abām pusēm

Nobeigumā jāsecina, ka izvēle starp šīm aplikācijām, galu galā ir atkarīga no tavām individuālajām vēlmēm, tehniskajām prasmēm, budžeta un mērķiem. ‘’Shopify’’ piedāvā radošāku, draudzīgāku un lētāku mārketinga pieredzi ātrai uzstādīšanai un peļņai, kas orientētas uz e-komerciju. ‘’WordPress’’ nodrošina lielāku elastību, pielāgošanu un mērogojamību uzņēmumiem ar dažādām vajadzībām un ilgtermiņa izaugsmes plāniem neskaitot e-veikala izveidi, bet blogiem, mājaslapas izveidei, “landing” lapām, pakalpojumiem un pieteikumiem.

Ja esi iesācējs un meklē vienkāršu, lētu un ērtu aplikāciju, ‘’Shopify’’ ir piemērotākais risinājums. Iekš ‘’WordPress’’ iesakām ieguldīt laiku un pūles tikai, kad Tavs uzņēmums ir tapis veiksmīgs iekš otras aplikācijas, lai mazinātu risku, ka viss darbs aizies vējā. Priekš ilgtermiņa izaugsmes, abas aplikācijas ir izcili izveidotas kā pāris, kad ‘’Shopify’’ ir kļuvis neparocīgs vari pārslēgties uz ‘’WordPress’’, tādējādi ideāli piemērojot un sagatavojot savu tiešsaistes veikalu nākotnes izaugsmei.

Veiksmi un spēku!

Bildes ņemtas no: SEMrush, Acutrans, GigaPress un FreePIK

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences