Aktīvā atpūtaSaunas Rīgā: Dažādi Veidi Un Vietas Kur Uzlabot Veselību

Saunas Rīgā: Dažādi Veidi Un Vietas Kur Uzlabot Veselību

Saunas Rīgā: Dažādu veidu saunas un procedūras, kas palīdz uzlabot veselību

Saunas Rīgā piedāvā dažādu veidu saunas un procedūras, kas palīdz uzlabot veselību un nodrošina pilnīgu relaksāciju mājīgā atmosfērā. Saunas ir kļuvušas par iecienītu relaksācijas un veselības uzlabošanas vietu Rīgā. Piedāvājot dažādas saunu veidus un procedūras, Rīgas saunas nodrošina iespēju ne tikai atslābināties, bet arī uzlabot veselību. Šajā rakstā aplūkosim dažādus saunu veidus un to priekšrocības, kā arī izskatīsim labākās saunas Rīgā.

Somu sauna

Koka somu sauna
Foto atsauce: hoteljurmala.com

Temperatūra un mitrums

Somu saunās gaisa temperatūra var sasniegt līdz +140 līdz +160°C ar mitruma līmeni 5-15%. Tomēr tradicionāli somu saunā optimālā temperatūra ir +100 līdz +110°C. Siltuma avots parasti ir krāsniņa, kurā dedzina malku vai izmanto elektrību, un virs tās novietoti akmeņi, kas sakarsē gaisu.

Priekšrocības un lietošanas tradīcijas

Somu saunas priekšrocības ietver viegli panesamu sauso gaisu, kas atvieglo sviedru izdalīšanos un veicina organisma atjaunošanos. Somu saunas tradīcija, kas sākas jau bērnībā, ir neatņemama somu dzīves sastāvdaļa. Apmeklējot saunu, tiek uzlabota termoregulācija un veicināta veselības atjaunošanās, īpaši pēc slimību rehabilitācijas, sportistiem un vecākiem cilvēkiem.

Aromāti un procedūras

Somu saunās bieži izmanto ēterisko eļļu maisījumus, kas darbojas kā ārstnieciskas inhalācijas. Pēc karsēšanās ieteicams veikt masāžu un ādas skaistumkopšanas procedūras, lai papildus uzlabotu veselību un labsajūtu.

Kriosauna

Sieviete smaida atrdoties Kirosaunā.
Foto atsauce: davanusala.lv

Kriosauna, kas radusies Japānā, izmanto šķidrā slāpekļa tvaikus, lai radītu ķermenim šoku un aktivizētu visas orgānu sistēmas. Procedūras laikā cilvēks ieiet vertikālā kamerā, kur operators noregulē kameru augumam, un aukstais slāpekļa tvaiks ieskauj ķermeni līdz pleciem.

Kriosaunas iedarbība ir ļoti intensīva, veicinot organisma atjaunošanos un uzlabojot termoregulāciju. Procedūra ir piemērota sportistiem un tiem, kas vēlas uzlabot veselību un fizisko stāvokli.

Saunas apmeklējuma nozīme pēc sportošanas

Sportojot ķermenis tiek pakļauts nemitīgām temperatūras svārstībām. Līdzīgi procesi notiek arī saunas apmeklējuma laikā, kad tiek trenēti termoregulācijas procesi. Regulāra saunas apmeklēšana palīdz ātrāk atjaunoties un uzlabot termoregulāciju, kas ir svarīgi gan sportistiem, gan ikvienam veselības uzlabošanai.

Svīšana saunas apmeklējuma laikā palīdz ķermenim atbrīvoties no atkritumvielām, kas uzkrājušās muskuļos un locītavās treniņa laikā. Uzlabotā asinsrite un svīšana veicina organisma atjaunošanos un pašsajūtas uzlabošanos.

Pīlinga procedūra saunā

Pīlinga procedūra saunā sākas ar sildīšanos, līdz parādās pirmās sviedru lāses. Pēc tam seko neliela atpūta un zāļu tējas baudīšana. Otrajā saunas apmeklējuma reizē tiek veikta pīlinga masāža ar skrubīti vai abrazīvajiem pīlinga cimdiņiem un ziepju putām. Pēc masāžas seko duša un ādas kopjoša krēma uzklāšana, kas bagātīgi mitrina un tonizē ādu.

Pīlinga procedūras saunā palīdz uzlabot ādas stāvokli, padarot to samtainu un patīkami smaržīgu. Šādas procedūras ir lielisks veids, kā uzlabot ādas veselību un izskatu.

”Masāžas Mākslas Telpa”

''Masāžas Mākslas Telpa'' procedūra masāža.
Foto atsauce: masazariga.lv

Viena no populārākajām saunām Rīgā ir “Masāžas Mākslas Telpa”, kas atrodas Rīgas centrā. Šeit apmeklētāji var izbaudīt dažādas masāžas un SPA procedūras mājīgā atmosfērā ar saunas siltumu un klusinātu mūziku. Piedāvājumā ir arī pīlinga procedūras, kas sniedz pilnīgu relaksāciju un ādas kopšanu.

Adrese: Katrīnas iela 2

Saunas Rīgā

Saunas Rīgā piedāvā dažādas iespējas veselības uzlabošanai un relaksācijai. Gan somu saunas, gan kriosaunas nodrošina būtiskus ieguvumus veselībai, savukārt pīlinga procedūras saunā palīdz uzlabot ādas stāvokli. Rīgas saunas ir lieliska vieta, kur atpūsties un uzlabot pašsajūtu, apvienojot tradīciju ar mūsdienīgu pieeju veselības kopšanai.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences