Mūzika"Rīgas Ritmi 2024": Mūzikas Festivāls, Kas Savieno Rīgu Ar Pasauli

“Rīgas Ritmi 2024”: Mūzikas Festivāls, Kas Savieno Rīgu Ar Pasauli

Uzzini vairāk par “Rīgas Ritmi 2024” mūzikas festivālu Rīgā

No 3. līdz 6. jūlijam Rīga atkal pulsēs džeza un improvizācijas ritmos, kad pilsētā norisināsies ikgadējais festivāls “Rīgas Ritmi”. Šis notikums, kas ir kļuvis par nozīmīgu kultūras dzīves sastāvdaļu gan Latvijā, gan plašākā pasaulē, piedāvās izcilu mūziķu uzstāšanos un daudzveidīgu programmu. Šogad festivāla viesi būs pasaulē atzīti mākslinieki, kā arī talantīgi vietējie izpildītāji, kuri kopā radīs neaizmirstamu mūzikas pieredzi.

Festivāla programma un mākslinieki

Šī gada festivāla programma ir īpaši bagātīga un daudzveidīga. Galvenie koncerti notiks Rīgas Doma dārzā 4. un 5. jūlijā, kur uzstāsies izcili mākslinieki no visas pasaules. Viens no tiem ir kubiešu džeza talants Jorge Luis Pacheco, kurš ir pazīstams ar savu virtuozitāti un unikālo spēles stilu. Viņa uzstāšanās sola aizraujošu mūzikas piedzīvojumu, kas neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju.

Vīrieši spēlē džezu
Foto atsauce: diena.lv

No Itālijas pie mums ieradīsies izcilais bandoneona meistars Daniele di Bonaventura, kurš kopā ar “Sinfonietta Rīga” prezentēs īpašu projektu “Tango Suite”, atskaņojot Astora Piazzollas mūziku. Šī programma noteikti aizraus gan džeza cienītājus, gan klasiskās mūzikas mīļotājus.

Latvijas talanti

Festivālā būs iespēja dzirdēt arī vietējos talantus, piemēram, Klāvu Ābolu un Ellu Zīriņu, kuri iepazīstinās klausītājus ar jaunām, oriģinālām kompozīcijām. Šādi notikumi sniedz jauniem māksliniekiem unikālu iespēju uzstāties līdzās pasaules līmeņa mūziķiem un gūt pieredzi plašākā mērogā.

Daudzveidīgas norises vietas

Papildus galvenajiem koncertiem Rīgas Doma dārzā, festivāla norises vietas aptvers arī citus Rīgas kultūras punktus. Koncerti un pasākumi notiks kultūras centrā “Noass”, Latvijas Radio 1. studijā, “Riga Jazz Lounge” viesnīcā “Radisson Blu Latvija”, “Fenikss Jazz Lounge” viesnīcā “Aston Hotel Riga” un citur. Šī daudzveidība ļaus apmeklētājiem baudīt mūziku dažādās vidēs un atklāt jaunas Rīgas vietas.

Cilvēki klausās koncertu Rīgas Doma dārzā
Foto atsauce: kultura.riga.lv

Vēsture

Divdesmit četru gadu laikā “Rīgas Ritmi” ir kļuvuši par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, pievēršot uzmanību Rīgai globālās mūzikas tūrisma kartē. Vairāk nekā 1000 koncertos piedalījušies 650 pasaules mūziķi, kurus klausījušies vairāk nekā 200 tūkstoši apmeklētāju. Festivāls ir devis iespēju klausītājiem dzirdēt tādas mūzikas leģendas kā Bobby McFerrin, Pat Metheny, Diane Reeves un daudzus citus.

Koncerta informācija

Koncertu sākums ir plānots plkst. 20.30, ar ieeju no plkst. 19.30. Pasākumi ir piemēroti arī bērniem no 7 gadu vecuma. Apmeklētājiem ieteicams izvēlēties apģērbu, kas atbilst laika apstākļiem, lai varētu pilnvērtīgi izbaudīt brīvdabas koncertus.

Rīgas Ritmi Koncerts
Foto atsauce: vs.lv

“Rīgas Ritmi”

“Rīgas Ritmi 2024” būs neaizmirstams notikums, kas pulcēs džeza un mūzikas cienītājus no visas pasaules. Festivāls piedāvās unikālu iespēju izbaudīt augstas kvalitātes mūziku gan pieredzējušiem džeza klausītājiem, gan tiem, kas vēlas iepazīt džeza un improvizācijas burvību pirmo reizi. Ar dažādām uzstāšanās vietām visā Rīgā un plašu mākslinieku klāstu, šis festivāls solās būt izcils kultūras piedzīvojums.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences