Aktīvā atpūtaPopulārākie pārgājienu maršruti un galamērķi 2024. gadam

Populārākie pārgājienu maršruti un galamērķi 2024. gadam

Pārgājienu maršruti: Ceļš apkārt Latvijai, Ķemeru nacionālais parks, Gausā jūdze un vēl citi galamērķi

Dažādi pārgājienu maršuti Latvijā piedāvā ceļotājiem ne tikai iespēju baudīt brīvdabas aktivitātes, bet arī tuvāk iepazīt valsts kultūru, vēsturi un dabu. Ar katru gadu šīs aktivitātes kļūst arvien populārākas, piedāvājot daudzveidīgas iespējas gan īsām pastaigām parkā, gan ilgstošiem pārgājieniem pa nomaļiem meža taku līkločiem. 2024. gads nav izņēmums, atnesot vēl plašāku maršrutu klāstu!

1836 kilometru ceļš apkārt Latvijai

Cilvēki iet pa 1836 kilometru ceļu apkārt Latvijai.

Šis 1836 kilometru garais maršruts ir veltīts Latvijas simtgadei un simbolizē nozīmīgus vēsturiskus notikumus, tostarp Rīgas domes nodibināšanu 1836. gadā.

Ceļš ved caur dažādām Latvijas ainavām, piedāvājot iepazīt valsts dabas skaistumu un kultūrvēsturisko mantojumu. Maršruts ir piemērots kājāmgājējiem, riteņbraucējiem un pat motociklistiem, piedāvājot dažāda garuma posmus, kas ļauj izvēlēties atbilstošu grūtības pakāpi un maršruta ilgumu.

Maršruts ietver gleznainas upju ielejas, pludmales, priežu mežus, lauku ainavas un vēsturiskas vietas, piemēram, senlejas un dižozolu parks. Ceļojuma laikā var apmeklēt arī vēsturiskas pilsētas un mazākus ciematus, iepazīstot vietējo kultūru un tradīcijas. Maršrutā iekļautas arī dažādas kultūras un mākslas aktivitātes, piemēram, amatnieku darbnīcas un vietējo tirgu apmeklējumi.

Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru nacionālā parka celiņš pa purvu.

”Ķemeru nacionālais parks” ir viena no vērtīgākajām dabas un kultūras teritorijām Latvijā. Apmeklētāji var iepazīt Ķemeru kūrorta vēsturi un arhitektūru, kā arī izbaudīt dabas takas, kas ved caur purviem un mežiem, piedāvājot iespēju novērot retas putnu sugas un dabas ainavas.

Maršrutā ir iekļautas Ķemeru pilsētas vēsturiskās vietas, kā arī dabas objekti, piemēram, Dzintaru purvs un lielākais sulfātu minerālūdens avots Latvijā.

Pārgājiens Ķemeru parkā ir piemērots dienas izbraucieniem. Ir ieteicams apmeklēt parka informācijas centru, lai iegūtu karti un informāciju par dabas takām. Apmeklējums pavasarī vai rudenī piedāvā īpaši krāšņu dabas skatu un mazāk tūristu.

Daugavas loku pārgājiens

Daugavas loka skats no kalna.

Daugavas loka pārgājiens piedāvā 15 km garu ceļojumu pa vienu no skaistākajām Latvijas upju ainavām. Apmeklētāji var izbaudīt skaistu, sakoptu dabu, kas iedvesmojusi arī māksliniekus un fotogrāfus. Maršruta apļveida forma ļauj sākt un beigt pārgājienu vienā vietā, kas ir ērti.

Ceļā var apskatīt Daugavas ielejas neskartās daļas, vizbuļu ziedēšanu un skatu torņus, no kuriem paveras plaši skati uz upes lokiem. Maršrutā ir vairākas piknika vietas, kur atpūsties. Maršruts ir piemērots pavasara un agrā rudens sezonām. Ieteicams sagatavoties mainīgajiem laika apstākļiem un ņemt līdzi pārtiku un ūdeni, jo tuvumā var nebūt veikalu vai kafejnīcu.

Gausā jūdze

Gausā jūdze pārgājiena ceļš pa taku, starp kokiem.

”Gausā jūdze” ir 6 km garš ceļa posms, kas vijas starp Ragaciemu un Klapkalnciemu. Tas ir piemērots cilvēkiem, kam patīk īsi pārgājieni, sniedzot iespēju iepazīt jūras krasta un meža ainavas. Maršruta vienkāršība padara to pieejamu visu vecumu gājējiem.

Maršrutā varēs izbaudīt Baltijas jūras krasta ainavas, kā arī neskartus meža apvidus. Lai arī maršruts ir relatīvi īss, ieteicams tam atvēlēt apmēram 2-3 stundas, ņemot vērā laika apstākļus un gaitas ātrumu. Maršruts ir piemērots jebkurā gada laikā, bet ir īpaši patīkams vasaras un rudens mēnešos.

Abula dabas taka

Abula dabas taka pa izveidotu koka celiņu.

Abula dabas taka ir 11 km garš pārgājiens, kas ir vidēji sarežģīts, un tā laikā varēs baudīt Abula upes mutuļošanas skaņas, kas pavada gandrīz visu maršruta garumu. Šis apļveida maršruts sākas un beidzas Brenguļos, vijoties gar Abula kreiso krastu.

Maršruts piedāvā gan meža takas, gan atklāj vēsturiskās muižas, kurās dzīvojuši tādi nozīmīgi Latvijas vēstures cilvēki kā ornitologs Nikolajs fon Tranzē un soļotājs Jānis Daliņš. Ceļojuma vidū ir izveidotas piknika vietas, kur varēs atpūsties un baudīt līdzi ņemto uzkodu. Maršruta beigās, pie Abula ietekas Gaujā, apmeklētāji varēs atveldzēties peldvietā, kas īpaši patiks karstā laikā.

Abula dabas taka ir piemērota pārgājienu mīļotājiem, kas meklē vidēji sarežģītus maršrutus. Tā kā daži posmi var būt slideni, īpaši pēc lietus, ieteicams ņemt līdzi labus pārgājienu zābakus un ūdensizturīgu apģērbu. Maršruta apmeklējums ir ieteicams no pavasara līdz rudenim. Pārgājiena noslēgumā var apmeklēt vietējo Brenguļu alus darītavu, lai nobaudītu izcilu vietējo alu.

Pārgājienu maršruti

Draugu grupa dodas pārgājienā augšā pa kalnu.

Līdz ar šo maršrutu pieaugošo popularitāti, apmeklētāji var ne tikai baudīt Latvijas gleznaino ainavu un vēsturisko mantojumu, bet arī veicināt blakus esošo ciematu popularitāti, atklājot jaunus, mazāk apceļotus apvidus.

Bildes ņemtas no: trailhiking, lv100, latvia.travel, dodiesdaba, visit.valmiera, koa.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences