TrendiPickleball: Aizraujošais sporta veids, kas kļuvis par globālu sensāciju

Pickleball: Aizraujošais sporta veids, kas kļuvis par globālu sensāciju

Ja jūs esat meklējat jaunu un aizraujošu sporta veidu, kas jūs izkustina un iepriecina, tad “picklebols” ir kaut kas, kas jums varētu interesēt. Šajā rakstā mēs iegrimstam šī sporta būtībā, izpētot tā vēsturi, spēles gaitu un ieguvumus. Izmēģiniet ko jaunu un lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par šo pievilcīgo sporta veidu!

Pickleball spēles laukums ar spēlētajiem

Pickleball vēsture

Picklelball izveidoja Džoels Pritčards, Bils Bels un Barnijs Makalums 1965. gadā Bainbridžas salā, Vašingtonā. Sākotnēji tas bija domāts, lai bērniem ir ar ko nodarboties lietainā dienā, taču ātri kļuva par pieaugušo aktivitāti. Laika gaitā tika izstrādāti spēles noteikumi un struktūra, un šis sports sāka iegūt popularitāti. 1967. gadā tika uzbūvēta pirmā pastāvīgā picklebola laukums, un 1972. gadā tika izveidota pirmā korporācija, lai aizsargātu pickleball izveidi. Kopš 1984. gada pickleball ir oficiāls sporta veids.


Pēkšņā popularitāte

Pēdējo gadu laikā šis sports ir kļuvis ļoti populārs. Tā pievilcību ietekmēja tā piemērotība pandēmijas laikā. Iespēja izveidot spēles laukumu nelielos telpu apjomos, piemēram, viesu istabā vai autostāvvietā. Šo sportu daudzi izmeiģināja spēlējot kopā ar ģimeni. Pat pirms pandēmijas šis sports jau pieauga par populāru izklaides veidu, un dalībnieku skaits dubultojās pēdējos piecos gados. Tas ir lielisks veids, kā uzturēt aktīvu dzīvesveidu.

Pickleball iekštelpas zāle kur meitene spēle
Foto atsauce: linkedin

Nepieciešamais aprīkojums

Lai sāktu spēlēt pickleball, nepieciešams aprīkojums, tostarp:

  1. Rakete: Picklelbolu spēlē ar plakanu raketi, garums nedrīkst pārsniegt 17 collas.
  2. Bumba: Pickleball spēlē tiek izmantota plastmasas bumba ar caurumiem. Tā ir vieglāka nekā tenisa bumba, tas nodrošina nedaudz lēnāku spēles tempu.
  3. Tīkls: Tīklam jābūt 90cm garam un 85cm augstumā.
  4. Spēles laukums: Spēles laukumam jābūt aptuveni 13m garumā un 6m platumā.

Spēles gaita

Pickleball var spēlēt gan viens pret viens, gan divi pret divi. Spēles norise ir diezgan vienkārša: viens no spēlētājiem, bieži saukts par “pickler” paņem bumbu rokās un sit to pāri tīklam uz pretinieka spēles laukumu. Tad bumba tiek sita uz priekšu un atpakaļ virs tīkla līdz kāds no spēlētājiem to nespēj atgriezt. Punkti tiek pieskaitīti kad bumba nokrīt uz zemes pretinieka laukuma pusē. Katrā spēlē mērķis ir sasniegt 11 punktus, lai uzvarētu, bet ir jābūt ar vismaz divu punktu pārsvaru.

Pickleball spēles noteikumi
Foto atsauce: pinterest

Picklelballs nākotne

Nav šaubu, ka picklelball ir nākotnē. Aptuveni 70 valstis visā pasaulē ir pievienojušās Starptautiskajai Piecklelbola Federācijai, un pat tiek runāts par tā iekļaušanu 2028. gada Olimpiskajās spēlēs kā demonstrējuma sportu.

Bērni spēlē pickleball

Noslēgums

Picklelballs – sporta veids, kas ir pieaudzis un ieguvis milzīgu popularitāti mūsdienu pasaulē. Tas nav noticis tikai pandēmijas ietekmē, bet gan tāpēc, ka tas ir viegli pieejams un piedāvā daudz priekšrocību. Tas ir vienkāršs un atkarību veidojošs sports, kā baudīt fizisko aktivitāti un pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences