Izglītība un kursiPēdējais zvans: Rūgti saldas atvadas

Pēdējais zvans: Rūgti saldas atvadas

Pēdējais zvans: Svinot skolas beigas

Pēdējais zvans ir ne tikai signāls kārtējā mācību gada beigām, bet arī aizkustinošs brīdis, kas skolēniem, īpaši 9. un 12. klašu audzēkņiem, iezīmē pāreju, kad viņi atvadās no pazīstamiem gaiteņiem un telpām un uzsāk jaunu ceļu savas dzīves gaitās. Šajā rakstā aplūkosim pēdējā zvana nozīmi, it īpaši saistībā ar izlaidumu, sasniegumu svinēšanu un jauniem izaicinājumiem.

Kas ir pēdējais zvans?

1. klasīte dāvina 12 klasei apsveikumus

Pēdējā zvana ceremonija ir tradīcija, kas tiek ievērota daudzās skolās visā pasaulē un simbolizē mācību gada noslēgumu, 9. klašu skolēnu gadījumā, vai, 12. klašu skolēnu gadījumā, vidusskolas izglītības apgūšanas kulmināciju. Tas ir brīdis, kas ir piepildīts ar jauktām emocijām, kuras saistītas ar satraukumu par nākotni un nostalģiju par pagātni.

Kad tas tiek svinēts?

Meitenes tur apsveikumus rokās

Pēdējā zvana ceremonija parasti notiek mācību gada beigās, Maijā, kas liecina par skolēnu došanos vasaras brīvlaikā vai – vidusskolas absolventiem – došanos pieaugušo dzīvē un iestāšanos augstskolās vai universitātēs, vai arī darba tirgū.

Kāpēc to svin un ar ko pēdējais zvans ir tik īpašs?

Skolnieki met balonus gaisā

Pēdējais zvans ir ļoti nozīmīgs gan skolēniem, gan skolotājiem. Tas iezīmē vienas lielas nodaļas beigas skolēnu dzīvē, vienlaikus simbolizējot arī jaunu sākumu un iespējas. Divpadsmitās klases skolēniem tas nozīmē vidējās izglītības apgūšanas beigas un jauna posma uzsākšanu, kas ir piepildīts ar jaunām iespējām.

Pēdējais zvans nav tikai atvadas, bet gan sasniegumu, draudzību un atmiņu svinēšana, kuras radušās skolēnu mācību ceļojuma laikā. Tas ir laiks pārdomām par iegūtām zināšanām, pārvarētajiem izaicinājumiem un sasniegto personīgo izaugsmi.

Secinājumi

Pēdējais zvans un izlaidums ir nozīmīgi pagrieziena punkti skolēnu dzīvē, kas iezīmē viena ceļa beigas un cita ceļa sākumu. Tas ir laiks, kad svinēt sasniegumus, glabāt atmiņas un ar optimismu un entuziasmu doties nākotnē. Atvadoties no savām skolām, absolventi līdzi paņem vērtīgas zināšanas, draudzīgus sakarus un apņēmību īstenot savus sapņus. Tāpēc, skanot pēdējam zvanam, svinēsim ne tikai skolas mācību beigas, bet arī jaunu sākumu, kas piepildīts ar neierobežotām perspektīvām!

Bildes no: dzintaravsk.liepaja; Jelgava; ikpvs; newsweek 

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences