BūvniecībaPasaules Arhitektūras Festivāls 2023 – WAF Awards

Pasaules Arhitektūras Festivāls 2023 – WAF Awards

spot_img

Pasaulē Arhitektūras Festivāls (WAF) ir gada nozīmīgākais arhitektūras notikums, kas apvieno pasaulē slavenu arhitektu un jauno talantu prezentācijas. Šogad tas norisināsies Singapūrā, Marina Bay Sands, no 29. novembra līdz 1. decembrim.

Galvenās tēmas un diskusijas

WAF 2023” aicina iepazīties ar 76 starptautiskiem runātājiem un prezentētājiem, kuri dalīsies savā redzējumā divās skatuvēs. Šī gada festivāla tēma ir “Katalizators”, kas iedrošina pārdomāt arhitektūras lomu sabiedrībā, ekonomikā un vides aizsardzībā.

- Reklāma -

Festivāla unikālais aspekts ir tā dzīvā žūrijas vērtēšana, kurā piedalās 140 eksperti. Šī gada WAF īpaši izceļas ar izcilu ēku sarakstu, kas iekļauti fināla šortlistā – sākot ar Newark Liberty International Airport nesen atklāto Termināli A, līdz Austrālijas Holokausta muzejam Melburnā un jaunajiem nacionālajiem stadioniem gan Kambodžā, gan Senegālā.

Balvas un to nozīme

WAF balvas ir unikālas ar to, ka visi finālisti savus projektus prezentē tiesnešu priekšā klātienē. Tas veicina ne tikai projektu redzamību, bet arī autoru profesionālo izaugsmi, saņemot tiešu atgriezenisko saiti no nozares ekspertiem. Galu galā, uzvarētāji tiek godināti grandiozajās gala vakariņās, kur festivāla kulminācijā tiek paziņoti gada labākie darbi.

Pagājušā gada uzvarētāji un to mantojums

Pagājušā gada augstāko godu ieguva Austrālijas Quay Quarter Tower – biroju ēka, ko dēvē par pasaulē pirmo “upcycled” debesskrāpi, kur Dānijas firma 3XN integrēja vairāk nekā divas trešdaļas esošās 1970. gadu struktūras jaunajā augstceltnē.

Pasākums ir veltījums tiem, kas veido un atjauno mūsu apkārtējo vidi. Ar katru gadu WAF kļūst arvien izteiksmīgāks, apliecinot, ka arhitektūra ir ne tikai māksla un zinātne, bet arī katalizators sociālām pārmaiņām un ilgtspējīgai attīstībai. Tā ir vieta, kur tiekas idejas, cilvēki un inovācijas, veidojot mūsu nākotnes vidi.

spot_img
spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences