Aktīvā atpūtaPasaulē devies lielākais kruīza kuģis ''Icon of the Seas''

Pasaulē devies lielākais kruīza kuģis ”Icon of the Seas”

Kuģis “Icon of the Seas”

Nesen notika nozīmīgs notikums jūras ceļošanas industrijā – pasaulē lielākais kruīza kuģis “Icon of the Seas”, piederīgs uzņēmumam “Royal Caribbean”, devās savā pirmajā reisā. Šis milzīgais kuģis tika uzbūvēts Turku kuģu būvētavā Somijā, un tas prasīja 900 dienas.

Kuģa izmēri un iespējas

“Icon of the Seas” ir 365 metrus garš, ar 20 klājiem un spēj uzņemt 7600 pasažierus un 2350 apkalpošanas darbiniekus. Kuģī ir ietilpīgi izklaides un atpūtas iespējas – septiņi peldbaseini, tostarp milzīgs “ezers”, seši ūdens slidkalniņi, karuselis, slidotava, kā arī vairāk nekā 40 restorāni un bāri. Tas nodrošina, ka pasažieriem nekad nebūs garlaicīgi vai izsalkuši.

Kruīza kuģis ''icon of the seas'' kafējnīca
Foto atsauce: internationaltraveller.com


”Liquefied Natural Gas” (LNG) izmantošana

“Icon of the Seas” ir “Royal Caribbean” pirmā kuģa sērija, kas darbojas, izmantojot šķidrināto dabasgāzi (LNG). Šīs izvēles priekšrocība ir tā, ka LNG ir tīrāks degvielas veids, salīdzinot ar tradicionālo jūras kuģu degvielu. Tas nozīmē mazāk izplūdušo gāzu un mazāku piesārņojumu.

Enerģijas efektivitāte

Pēc “Royal Caribbean” pārstāvju teiktā, “Icon of the Seas” ir par 24% enerģijas efektīvāks nekā mūsdienu prasības paredz kuģiem. Tas ir svarīgi, jo kuģa lielums un iespējas prasa ievērojamu enerģijas patēriņu, un jebkāds efektivitātes uzlabojums ir solis pretim ilgtspējīgākai nākotnei.

Atkritumu pārstrāde un ūdens attīrīšana

Kuģī ir ieviestas inovatīvas atkritumu pārstrādes un ūdens attīrīšanas sistēmas. Piemēram, lielākā daļa svaigā ūdens tiek iegūta, izmantojot apgrieztās osmozes procesu. Turklāt, kuģī ir ieviesta arī jaunākā atkritumu pārstrādes tehnoloģija, kas ļauj pārveidot atkritumus par enerģiju.

Lielākā kruīza kuģa iekštelpas, skats uz jūru
Foto atsauce: globalmiamimagazine.com

Kuģa “Icon of the Seas” maršruts un pirmā ceļojuma iespaidi

Pēc iziešanas no savas bāzes Maiami, “Icon of the Seas” pilnībā izpārdotajā pirmajā reisā ceļoja pa Karību jūras reģionu. Tā iespaidīgie izmēri un piedāvātās iespējas ir kā daudzslāņu dzimšanas dienas kūka, kur katrs stāvs piedāvā kaut ko unikālu un aizraujošu.

Kruīza kuģa ''icon of the seas'' aizmugure
Foto atsauce: dezeen.com

“Icon of the Seas” ne tikai atzīmē jaunu standartu kruīza kuģu industrijā ar savu izmēru un iespējām, bet arī rāda, ka liela izmēra projekti var integrēt jaunākās tehnoloģijas un būt atbildīgi pret vidi. Tas ir solis uz priekšu gan luksusa ceļošanā, gan tehnoloģisko inovāciju integrācijā.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences