Izglītība un kursiDigitālā nedēļa 2024: Digitālo prasmju iegūšana Latvijā

Digitālā nedēļa 2024: Digitālo prasmju iegūšana Latvijā

Kas ir ”Digitālā nedēļa 2024”?

Digitālā nedēļa ir ikgadējs pasākums, ko jau piecpadsmito reizi rīko Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA). Šīs iniciatīvas mērķis ir mazināt cilvēku digitālo zināšanu plaisu, piedāvājot platformu gan uzņēmumiem, gan iedzīvotājiem, lai uzlabotu viņu digitālo pratību un prasmes. LIKTA, kurā ir vairāk nekā 140 biedru, plāno veicināt uz zināšanām balstītu ekonomiku, uzsverot augstvērtīgu produktu un risinājumu radīšanu Informācijas un Komunikācijas Tehnoloģiju (IKT) nozarē.

Ikdienas tēmu atklāšana

Komanda kopīgi sarokojas pēc paveiktā darba

Šogad ”Digitālā nedēļa 2024” norisināsies no 13. līdz 18. maijam, un tās ietvaros notiks vairākas tematiskās dienas, katrā no tām pievēršot uzmanību dažādiem digitālo prasmju un inovāciju aspektiem. Lūk, neliels ieskats:

 • 13. maijs: Digitālās prasmes un mākslīgais intelekts
 • 14. maijs: Digitālie pakalpojumi un prasmes iedzīvotājiem
 • 15. maijs: Digitālās prasmes un risinājumi uzņēmējiem
 • 16. maijs: Digitālās drošības diena
 • 17. maijs: Digitālās prasmes izglītībā
 • 18. maijs: Muzeju diena

Kāpēc piedalīties?

Komanda risina digitālu problēmu pie datora

Digitālā nedēļa piedāvā daudz priekšrocību gan privātpersonām, gan uzņēmumiem:

 1. Iespēju nodrošināšana ar izglītību: Iegūstiet vērtīgu ieskatu dažādās digitālajās jomās, sākot no mākslīgā intelekta izpratnes līdz kiberdrošības pielietošanas ikdienā, un apgūstiet būtiskas prasmes digitālajā laikmetā.
 2. Uzlabotas nodarbinātības iespējas: Apgūsiet, kāpēc pasaulē arvien vairāk tiek pieprasīta digitālo tehnoloģiju prasmju apguve, kas nosaka jūsu darba iespējas un karjeras izredzes.
 3. Drošāka digitālā prakse: Uzzināsiet vairāk par digitālo drošību, lai aizsargātu savus personiskos vai uzņēmuma datus savstarpēji saistītā digitālajā vidē.
 4. Uzņēmējdarbības izaugsme: Atklāsiet digitālos risinājumus un stratēģijas, kas veicinās radošas inovācijas un izaugsmi jūsu uzņēmumā.
 5. Izglītības sasniegumi: Izpētīsiet un uzzināsiet digitālo prasmju iekļaušanu skolas izglītības sistēmā, kā arī iegūsiet priekšstatu par skolēniem, kurus aprīko ar nepieciešamajiem rīkiem, lai sekmīgi attīstītos digitālajā laikmetā.
 6. Kultūras bagātināšana: Muzeju diena piedāvās unikālu iespēju izpētīt tehnoloģiju un kultūras mijiedarbību, bagātinot jūsu izpratni par digitālajām inovācijām vēstures saglabāšanā.

Pievienošanās kustībai

Daudz cilvēku pie debesskrāpja

Digitālā nedēļa Latvijā nav tikai vietēja iniciatīva, tā ir daļa no plašākas Eiropas kampaņas ”ALL Digital Weeks 2024”. Piedaloties tajā, jūs veicināt digitālo iekļaušanu un iespēju paplašināšanu visā Latvijā un Eiropā, veicinot pasaules attīstību.

Kā piedalīties “Digitālā Nedēļa 2024” pasākumā?

Digitalizācija pilsētā

Iesaistīšanās ir galvenais faktors, lai maksimāli palielinātu ‘’Digitālā nedēļa 2024’’ ietekmi:

 • Apmeklējiet pasākumus: Izpētiet vebinārus, seminārus un izstādes, kas atbilst jūsu interesēm un mācību mērķiem.
 • Izplatiet izpratni: Dalieties savā pieredzē un jauniegūtajās zināšanās ar draugiem, ģimeni un kolēģiem, mudinot viņus pievienoties šai digitālajai revolūcijai.
 • Sadarboties: Sadarbojieties ar organizācijām un iestādēm, lai nākamos rīkotu pasākumus vai veicinātu digitālo prasmju attīstības ekosistēmu.

“Digitālā nedēļa 2024” ir arī izveidojusi ikdienas grafiku, lai ikviens varētu sekot šim tiešsaistes pasākumam.

Nobeigumā

‘’Digitālā nedēļa 2024’’ ir izcila iespēja ikvienam, lai pievērstos pasaules digitālajai nākotnei. Piedaloties šajā pasākumā, jūs ne tikai apgūsiet sev nepieciešamās digitālās prasmes, bet arī palīdzēsiet sabiedrībai jums apkārt, jo būsiet ieguvis bagātīgas zināšanas. Pievienojieties kustībai jau šodien un atklājiet digitālās pasaules neierobežotās iespējas!

Bildes ņemtas no: ConoverCompany, The Ladders, FBK, World Atlas, Technode, Entrepreneur, All Digital Weeks, PXHere

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences