IlgtspējībaKā pārtikas atkritumi tiek samazināti izmantojot “Bolt”?

Kā pārtikas atkritumi tiek samazināti izmantojot “Bolt”?

Pārtikas kurjers, kurš rūpējas par pasauli

Ēdiens ir nepieciešams, lai mēs spētu dzīvot – pašsaprotami. Toties nevajadzētu ignorēt pārtikas atkritumu problēmu. Šim visam arī ir tā melnā puse un tā ir, ka ik gadu tiek izniekoti aptuveni 1,3 miljardi tonnu ar pārtiku, kas ir pietiekoši, lai pabarotu 3 miljardus cilvēku. Lai gan ikviens no mums var palīdzēt samazināt šādu pārtikas izšķērdēšanu savās mājās, uzņēmumiem ir vēl lielāka atbildība. “Bolt”, slavenais pārvietošanās un ēdiena piegādes uzņēmums, saprot, cik svarīgi ir risināt šo problēmu. Lai mazinātu savu zudumu uzņēmums ir izveidojis kategoriju savā tiešsaistes veikalā “Save Me”, kura efektīvi samazina pārtikas atkritumu daudzumu, vienlaikus piedāvājot lētu ēdienu ikvienam.

“Bolt” Market “Save Me” kategorija

Ieperkas divi kurjeri ieks Bolt

“Bolt” Market ir tiešsaistes veikals, kas pieejams, izmantojot lietotni “Bolt” Food, un piedāvā plašu pārtikas preču klāstu. Lai uzlabotu iepirkšanās pieredzi, ir izveidotas tādas kategorijas kā “Uzkodas” un “Saldētie Produkti”, kas atvieglo orientēšanos. Viena no šādām kategorijām ir kategorija “Save Me”,kurā pārtikas preces, kuru derīguma termiņš tuvojas beigām ir pieejamas ar 40% atlaidi.

Kā darbojas kategorija “Save Me”?

Veikala pārtikas lete

Jebkuram mazumtirdzniecības uzņēmumam, tostarp “Bolt” Market, ir ļoti svarīgi pārvaldīt krājumus. Uzņēmums izmanto krājumu pārvaldības sistēmu, kura palīdz identificēt produktus, kuriem tuvojas derīguma termiņš. Iepakotas preces, piemēram, makaroni, rīsi vai kafija, tiek automātiski pārvietotas uz kategoriju “Save Me”. Turklāt “Bolt” Market komanda manuāli pārbauda ātri bojājošās preces kā augļus, dārzeņus un maizi, lai nodrošinātu to svaigumu un nekaitīgumu.

“Save Me” kategorijas mērķi

Bolt kurjers uz velosipēda brauc

Uzņēmums “Bolt” ir izvirzījis trīs galvenios mērķus, lai samazinātu izniekoto preču skaitu un nestu labumu klientiem:

  1. Optimizēt mūsu izmaksas: “Bolt” Market, piedāvājot atlaides produktiem, kuru derīguma termiņš tuvojas beigām, samazina savu atkritumu daudzumu, vienlaikus nodrošinot klientiem pieejamu cenu dažādiem produktiem.
  2. Pārtikas atkritumu samazināšana: “Bolt” apņemšanās nodrošināt ilgtspējīgu pārtikas uzturēšanu un pārdošanu, tādējādi samazina CO2 izplūdi, sniedz iespēju pārtiku iegādāties visiem, taupīt savus resursus un uzlabot ekonomiku.
  3. Piedāvā cenas ziņā pieejamus un kvalitatīvus produktus: “Bolt” Market mērķis ir nodrošināt klientiem ērtu un patīkamu pieredzi, piedāvājot kvalitatīvus produktus par zemākām cenām kategorijā šajā kategorijā.

Pārtikas atkritumi tiek krasi samazināti

Bolt kurjers staigā

Tikai 2023. gadā “Bolt” Market lietotāji, kas izmanto kategoriju “Save me”, Eiropā vien novērsa 80 tonnu pārtikas atkritumu rašanos, šis svars ir līdzvērtīgs 13 ziloņu svaram! Samazinot pārtikas atkritumu daudzumu, “Bolt” Market lietotāji veicina daudzus pozitīvus rezultātus:

  • Dabas resursu, piemēram, augsnes, ūdens un enerģijas saglabāšana
  • Metāna emisiju samazināšana, kas ir ārkārtīgi spēcīga siltumnīcas efekta gāze, kas saasina klimata pārmaiņas
  • Atbalsts bioloģiskajai daudzveidībai

Turklāt pozitīvie sociālie aspekti kategorijā “Save Me” ietver kvalitatīvas pārtikas pieejamību trūcīgām personām un ģimenēm, kas ļauj ietaupīt līdzekļus. “Bolt” Market arī aktīvi piedalās nepārdoto produktu ziedošanā pārtikas bankām Igaunijā, piemēram, Fudloop un Toidupank, kuri sniedz atbalstu tiem, kam tas   ir nepieciešams.

Nākotnes iniciatīvas

Bolt kurjers uz mopēda

Nobeigumā jāsecina, ka, izvēloties “Bolt” Market un izmantojot kategoriju “Save Me” pārtikas produktu iegādei, Latvijas iedzīvotāji var aktīvi iesaistīties pārtikas atkritumu samazināšanā un ilgtspējīgas nākotnes veidošanā. Pats “Bolt” ir apņemies pastiprināti cīnīties pret pārtikas atkritumiem, jo tas paver ceļu zaļākai un atbildīgākai pieejai pārtikas iegūšanai un izmantošanai. Viņi cenšas nepārtraukti uzlabot savu darbību un pieņemt jaunas idejas. Viena no šādām iniciatīvām ietver iepirkumu datu izmantošanu, lai prognozētu klientu pieprasījumu, kas ļauj uzņēmumam precīzi optimizēt veikala krājumu līmeni. Tas, savukārt, samazina iespēju, ka produktu pārpalikumi nonāks kategorijā “Save Me” vai vispār tiks izmesti. Turklāt “Bolt” Market mērķis ir līdz 2025. gadam pāriet uz 100% atjaunojamās elektroenerģijas izmantošanu uzņēmuma telpās, tādējādi veicinot videi draudzīgāku nākotni.

Kopā mēs varam aizsargāt vidi, taupīt vērtīgos resursus un nodrošināt, ka kvalitatīva pārtika nonāk pie tiem, kam tā visvairāk nepieciešama.

Bildes ņemtas no: Bolt, Portugal Resident, Fintek, Portfolio

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences