Izglītība un kursiAizraujoša pamācība no Kristīnes Dakstiņas: Pavedinoša gaita sievietēm

Aizraujoša pamācība no Kristīnes Dakstiņas: Pavedinoša gaita sievietēm

Pavedinoša gaita: Pamacība

Kamēr lielākā daļa cilvēku sarakstās savā starpā populārākajos šī gadsimta sociālajos tīklos un svaipotavās, daļa cilvēku nav pat piefiksējusi, cik ļoti ir mainījusies socializēšanās kultūra.
Manās aprindās ir gan dāmas gan kungi, kuri kautrējās uzrunāt cilvēkus no malas. Jā!
Tādus cilvēkus kā Tu un es. Kafejnīcās, uz ielas, teātra izrādes starpbrīžos. Ikdienas gaitās un ikdienišķās situācijās. Un sāpe tikai pieaug.

Sieviete skatās un smaida kamerā

Kristīne Dakstiņa: Mans stāsts un aktuālā problēma

Visu savu apzināto bērnību esmu bijusi kautrīga un introverta, kas man ir traucējis brīvi veidot jaunas draudzības. Tāpēc es jūtos fantastiski esot šajā laikmetā. Taču jāatzīst, ka tas ir arī devis zināmu apgrūtinājumu, momentos kad vajadzējis “izkāpt” no komforta zonas un reāli aiziet uz pirmajiem randiņiem. Es jutos stīva un diskomfortā gan par to kā es izskatos, kā sasveicinos, kā runāju un ko runāju. Respektīvi, viss pēc kārtas…

Laikam ejot es saskāros ar lietderīgām mācībām – modeļu kursiem, etiķeti, manierēm un komunikāciju. Tad man kļuva vairāk skaidrs, kāpēc cilvēki dara tieši to ko dara.
Pateicoties tam, šodien es varu brīvi runāt par man reiz sāpīgu tēmu. Pēdējos gados es apzināti izkopu savu gaitu, jo par to kāds puisis man bija izteicies… Ko gan var tādu pateikt, ka pie tā ir jāsāk piedomāt:


Padomāju, ka tas tāds kompliments. Pēc tam, kad es par to biju pateikusi ’’paldies’’, izrādījās tas nebija kompliments, tas bija mājiens par manu jancīgo gaitu.

Atklājās, ka es eju palēkdamies. Tā, ka mana aste šūpojās kā tādai mazai meitenei.
Pieaugušai dāmai, kostīmā, uz papēžiem tas izskatās amizanti. Manuprāt, ja Tev patīk tas kā tu pasniedz sevi, tad turpini. Taču, ja arī Tu izjūti, ka tas ir kas tāds ko varētu tīri teorētiki un praktiski piekoriģēt, tad kāpēc ne?! Mums nav obligāti, dēļ kāda vīrieša, tagad jāieslīkst kompleksos vai jājūtas slikti par to kādas esam. Jo arī šādi ejot izskatāmies izcili, ja ir piemērots noskaņojums, apģērbs un situācija.

Sevis prezentācija

Par situāciju minu tos brīžus, kad vēlamies atstāt kompetentas dāmas iespaidu. Vai es biju iedomājusies, ka, staigājot un palēkdamies, es radu mazas meitenes iespaidu? Tas vedina saprast, ka mazai meitenei lielus projektus priekšnieks neiedos. Esmu neskaitāmas reizes redzējusi, dzirdējusi un pārbaudījusi, ka tas, kā mēs sevi prezentējam darba vidē vai randiņos, var ietekmēt mūsu tālākās dzīves. Man nolaimējās jaunībā apgūt modelēšanu, taču tas man gadiem ejot tika noignorēts, un nācās apgūt visu no jauna.

Merilina Monro melnbalta bilde

Tomēr šoreiz papildus ņēmu par piemēru kādas ikoniskas dāmas gaitu. Jā, tā ir Merilina Monro – dāma, kura lauza daudzu vīriešu sirdis un palikusi ar mistisku valdzinājumu sieviešu prātos. Skatoties viņas biogrāfijas filmas un ejot elegantas dāmas gaitas kursos, es iemācījos slīdēt pār telpu. Būsim godīgi – gandrīz slīdēt. Es vēl joprojām atļaujos ekscentriski sevi pasniegt.

Šoreiz ar garo intro un ar nozīmīgiem teorijas punktiem sekojoši, sniedzu Tev iespēju ieslīgt dāmu pavedinošajā gaitā!

Pareizu stāju veido nevis izslietā krūtaža, bet gan taisnā mugura.
Stāja spēlē lielu lomu pirmā iespaida veidošanā. Praktiskā meistarklasē mēs visu sākam ar potītēm, taču šoreiz es skaršu tās tēmas par kurām pirmajām iedomājas, kad runā par stāju.

1. Plecu novietojums

Lai uzlabotu stāju, nepieciešams veikt vairākas darbības: nevis vienkārši atmest plecus atpakaļ un izvirzīt krūtis uz priekšu, bet gan iedomāties, ka veicat kantēšanu – paceliet plecus uz augšu, pēc tam atvelciet tos atpakaļ un tikai pēc tam nolaistiet lejā. Pareiza stāja ne tikai vizuāli padara cilvēku pievilcīgāku, bet arī palielina pašpārliecību.

2. Ievilkti vēdera muskuļi

Ievelciet vēdera presi, lai justu, ka mugura ir kompensēta. Ja mēs izvirzām vēderu un dodamies garākos pārgājienos, pēc apmēram 10 kilometriem var sākt just diskomfortu. Tas var likt vēlēties apsēsties un saliekt muguru, pārliecoties pāri ceļiem. Tādēļ ir svarīgi neizmantot šādu nepareizu stāju ikdienas gaitās, lai izvairītos no iespējamajām veselības problēmām vecumdienās. Un neatšauj dibenu! Tieši otrādi, ievelc to zem sevis, lai mugurkaulam ir uz kā atstutēties.

3. Neatšauj dibenu

Lai gaita nebūtu stīva, ieliecies mīkstos celīšos un ļauj gurniem strādāt.
Lai iegūtu mierīgu un elegantu gaitu, esot mājās, vari pamēģināt uzlikt uz galvas kādu grāmatu. Tas liks Tev būt lēnākai un klātesošai. Tev palīdzēs tas fakts, ka zodam ir jābūt paralēli ar grīdu.
Kontrolē soļa amplitūdu un apdomīgi liec katru soli. Pastaigājoties mēs varam iegūt salīdzinoši mierīgu izskatu. Taču pie ikdienas steigas, soļi var palikt plašāki un tur pazūd tā elegance.

bella hadid staigā modes skatē

4. Kustini rokas

Kad pārvietojies, ļauj rokām viegli un maigi slīdēt gar sāniem. Nešvunkā tās vai nekļūsti par beigto zivju īpašnieci (kad rokas kā mirušas ļenganas vai stīvas).

5. Spēcīgs skatiens

Tavs skatiens ir tavs spēks. Skatiens ir ļoti spēcīgs papildus instruments. Uzturi acu kontaktu ar cilvēkiem ap Tevi, un neaizmirsti par dabisko mirdzumu savās acīs. Ar to Tu veidosi interesi, pat neko nesakot.

6. Pareizais apģērbs

Vai zināji, ka cilvēki izveido pirmo iespaidu par citu personu jau pirmajā minūtē? Bieži vien tas ir balstīts uz ārējo izskatu. Tāpēc ir svarīgi rūpēties par savu izskatu un apģērbu. Izvēlies apģērbu, kas ir piemērots konkrētai situācijai, nevis tikai pēdējā laika modes tendencēm. Svarīgi ir atrast tādu apģērbu, kas atspoguļo Tavu personību, ir piemērots Tavai figūrai, vecumam un ādas tonim. Ja jutīsies neērti savā apģērbā, tas būs manāms arī citiem. Ieskaties biežāk spogulī, itkā skatītos cita cilvēka acīs un iztaisno plecus. Tavs ķermenis būs par to pateicīgs.

Un atceries, Tu nevienam neko neesi parādā un nekas Tev nav jāpierāda!


Kristīne Dakstiņa

Kristīne Dakstiņa fotosesijas laikā

Esmu iedvesmota sniegt praktiskus padomus un ieteikumus par to, kā uzlabot pašpārliecību un radīt pozitīvu pirmo iespaidu. Mans mērķis ir palīdzēt cilvēkiem apzināties, cik svarīga ir pašapziņa, un kā pareiza ķermeņa valoda un apģērba izvēle var ietekmēt gan pašsajūtu, gan citu cilvēku uztveri


Apkopojums

Šī raksta galvenie secinājumi ir: pirmais iespaids tiek veidots ātri, balstoties uz ārējo izskatu un ķermeņa valodu; piemērots, personībai atbilstošs apģērbs ir svarīgs pozitīva iespaida radīšanai; pašapziņa un pareiza ķermeņa valoda veicina pārliecinātu tēlu; apzināta attieksme pret savu izskatu un uzvedību ietekmē gan personīgo labjūtu, gan apkārtējo uztveri.

Uzzini vairāk par šī brīnišķīgā raksta autori – Kristīne Dakstiņa: Pašizaugsmes Meistare

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences