VeselībaNodrošinās telefonisku palīdzību iedzīvotājiem ar atkarībām

Nodrošinās telefonisku palīdzību iedzīvotājiem ar atkarībām

spot_img

Telefoniskā palīdzība iedzīvotājiem ar atkarībām Latvijā: darba dienās 9:00-18:00, anonīms atbalsts

Latvijā ir izteikta atkarību izraisošo vielu lietošanas problēma. Pēc jaunākajiem datiem, 2023. gadā gandrīz trešdaļa iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem regulāri lietoja tabakas vai nikotīna produktus. Tāpat Latvija ir starp pirmajām valstīm pēc absolūtā alkohola patēriņa starp pieaugušajiem. Papildus, aug tendence narkotiku lietošanas un azartspēļu jomā.

Jaunā pakalpojuma ieviešana

Lai risinātu šīs nopietnās sabiedrības veselības problēmas, Veselības ministrija ir izstrādājusi un uzsākusi īstenot “Profilakses pasākumu un veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanas plānu alkoholisko dzērienu un narkotisko vielu lietošanas izplatības mazināšanas jomā 2023.–2025. gadam”. Vairāk par šo plānu vari lasīt: likumi. Šajā ietvarā no šī gada 6. maija darbu sāks jauns tālruņa numurs 67037333, kur iedzīvotāji varēs saņemt anonīmu palīdzību un atbalstu atkarību jautājumos.

Pakalpojuma apraksts

Konsultatīvais tālrunis piedāvās atbalstu dažādos atkarības veidos – smēķēšanas atmešana, alkohola un narkotiku lietošanas problēmu risināšana, azartspēļu un līdzatkarības jautājumi. Pakalpojums būs pieejams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00, un zvanu maksa tiks aprēķināta atbilstoši zvanītāja operatora tarifa plānam. Šo pakalpojumu līdz 2025. gada 4. maijam nodrošinās SIA Veselības centrs “Vivendi”, kas strādā pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pasūtījuma.

Risināt problēmu ar atkarībām

Vīrietis spēlē telefonu dīvānā

Jaunais konsultatīvais tālrunis ir svarīgs solis cīņā pret atkarībām Latvijā, piedāvājot iedzīvotājiem ērtu un pieejamu veidu, kā saņemt nepieciešamo atbalstu. Tas ne tikai palīdzēs indivīdiem, bet arī pozitīvi ietekmēs visu sabiedrību, mazinot atkarību izraisītās sekas. Iedzīvotāji ir aicināti izmantot šo pakalpojumu, lai veicinātu veselīgākas dzīves izvēles un paradumu maiņu.

Bildes ņemtas no: sph.umich, verywellhealth, helpguide, stepstorecovery, gqindia.

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences