Aktīvā atpūtaMuzeju nakts 2024. gadā

Muzeju nakts 2024. gadā

Muzeju nakts 2024. gadā piedāvās apskatīt unikālus eksponātus un piedalīties radošās aktivitātēs

Muzeju nakts ir ikgadējs pasākums, kas aizsākās 2005. gadā un notiek daudzās Eiropas valstīs. Tas ir izveidots, lai popularizētu muzejus sabiedrībā, piedāvājot apmeklētājiem bezmaksas ieeju un iespēju piedalīties dažādās kultūras aktivitātēs. Pasākuma laikā, kas sākas sestdienas vakarā un turpinās līdz svētdienas agrajām rīta stundām, muzeji piedāvā papildus programmas, kā piemēram: radošās darbnīcas, koncertus un teātra izrādes.

Kādas aktivitātes piedāvā 2024. gada Muzeja nakts?

''Muzeju nakts" Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejā.

2024. gada 18. maijā Latvijas muzeji divdesmito reizi piedalīsies šajā starptautiskajā pasākumā. Šogad Muzeju nakts tematika ir saistīta ar Starptautiskās Muzeju dienas tēmu “Muzeji izglītībai un pētniecībai”, un galvenais uzsvars tiks likts uz zināšanu paplašināšanu un dziļāku izpratni par dažādām tēmām. Muzeji visā Latvijā aicina apmeklētājus atklāt eksponātus, kas saistīti arī ar mašīnām un ierīcēm, kuras varētu šķist neparastas. Par pašu pasākuma pragrammu, varēsiet noskaidrot vairāk: museum.

Kā tiks organizēta Muzeja nakts 2024?

Muzeji un citas kultūrvietas Latvijā ir grupētas pēc novadiem: Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Latgale, ar atsevišķām norādēm par Rīgu un tās tuvāko apkārtni. Lai nodrošinātu pasākuma norisi drošā un kontrolētā vidē, dažās nozīmīgās institūcijās, kā piemēram, Saeimas ēkā un Valsts prezidenta kancelejā, tiks veikta drošības pārbaude. Apzinoties apmeklētāju dažādās vajadzības, organizatori aicina ievērot noteikumus par nelielu bagāžu un sagatavot nepieciešamos personu apliecinošus dokumentus.

Kāds ir Muzeja nakts mērķis?

Muzeja nakts 2024. gada plakāts. Cilvēks stāv pie mēness.

Muzeju nakts galvenais mērķis ir veicināt sabiedrības interesi par muzejiem, izglītot un iedvesmot, izmantojot mākslu un vēsturi kā līdzekļus zināšanu pilnveidošanai. Bezmaksas pieeja muzejiem ir lieliska iespēja ģimenēm un jauniešiem piedzīvot kultūru, neiztērējot līdzekļus. Muzeju nakts ir unikāla iespēja redzēt muzejus jaunā gaismā!

Bildes ņemtas no: liveriga, 1188, lnmm, lsm.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences