MūzikaMatīss Žilinskis un debijas albums ''Bērnības atmiņās''

Matīss Žilinskis un debijas albums ”Bērnības atmiņās”

Matīss Žilinskis izlaiž debijas albumu “Bērnības atmiņās”

Vakardien Spīķeru koncertzālē notika izcils Ziemassvētku džeza koncerts. Pie klavierēm bija Matīss Žilinskis kopā ar Andri Grunti (kontrabass) un Arti Orubu (sitaminstrumenti) piedāvāja klausītājiem neaizmirstamu pieredzi. Pasākums sākās plkst. 19:00, un abos stāvos bija pilns ar cilvēkiem.

Matīsa Žilinska koncertprogramma “Bērnības atmiņās”

Matīss Žilinskis, mūziķis, kurš turpina savas ģimenes ceturtās paaudzes mantojumu, šovakar atklāja savu jauno koncertprogrammu “Bērnības atmiņās”. Programma ir veltījums viņa bērnībai, atspoguļojot dienas, piedzīvojumus un visādas emocijas. Šīs kompozīcijas ir saistītas ar viņa debijas albumu, kas izceļas ar vieglumu. Katra kompozīcija bija atšķirīga un pilnībā katru bija patīkami klausīties.

Dalībnieki

  • Matīss Žilinskis: Pianists, komponists un aranžētājs, savā jaunajā programmā demonstrēja savu māksliniecisko briedumu un unikalitāti.
  • Andris Grunte: Viens no Latvijas izcilākajiem džeza basistiem. Kontrabass ir mūzikas instrumentu dziesmu grupas loceklis. Šis instruments ir galvenais džeza ansambļu elements.
  • Artis Orubs: Bundzinieks, muzikālais partneris, kurš ir ieguvis izglītību gan Emīla Dārziņa mūzikas skolā, gan Utrehas un Amsterdamas konservatorijās. Es varu piebilst, ka Artis Orubs pievienoja šīm kompozīcijām improvizāciju. Bundzinieks izmantojot arī dažādus sitaminstrumentus improvizēja šī koncerta laikā.

Koncerta programma

Mūzika ir neiedomājama arī bez tāda žanra kā džezs. Koncertā tika atskaņotas džeza kompozīcijas no albuma “Bērnības atmiņās”, kā arī jauni darbi, kas radīti Ziemassvētku un džeza iespaidā. Pēdējā kompozīcija, kas izskanēja Ziemassvētku džeza koncertā vakardien, bija ”Brauciens uz Ameriku”. Protams visiem klātesošajiem ļoti patika šis koncerts, tajā skaitā arī man. Mūziķi tika apbalvoti ar ziediem un skaļiem aplausiem no auditorijas.

Džeza illustrācija- klavieres un kontrabass.

Matīss Žilinskis un ”Bērnības atmiņās” skaņdarbi

Šis Ziemassvētku džeza pasākums Spīķeru koncertzālē bija Matīsa Žilinska un debijas albuma ”Bērnības atmiņās” koncerts. Neizmirsīsim arī par Andri Grunti, Artis Orubu, kas ideāli pieskaņojās un deva savu daļu šīm kompozīcijām. Koncertā skanēja skaņdarbi: “Vakara Pastaiga”, “Latino Latviano”, “Pēcpusdienas kafija”, “Steiga”, “Bērnības atmiņās”, “Brauciens uz Ameriku”, “Mārtiņa Beķereja”, “Uzlūdz dāmas”, “Skaista Meitene”, “Wasabi”, “Skaņdarbs bez nosaukuma” un “Ziema”. Albumu ”Bērnības atmiņās” varat atrast youtube.

Bildes ņemtas no: musikalessons, latvijaskoncerti.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences