VeselībaMaksimāli Pielāgota Zobu Pasta – Kā Tādu Izvēlēties?

Maksimāli Pielāgota Zobu Pasta – Kā Tādu Izvēlēties?

spot_img

Zobu pasta – tās nozīme mūsu zobu veselībai

Zobu pasta ir būtiska mūsu ikdienas mutes dobuma kopšanas rutīnas sastāvdaļa. Tā palīdz uzturēt mutes dobumu tīru, svaigu un veselīgu. Tā kā ir pieejams tik daudz dažādu iespēju, pareizās zobu pastas izvēle var būt nedaudz mulsinoša. Šajā rakstā izskatīsim padomus, kā izvēlēties piemērotāko zobu pastu savām vajadzībām.

Kādam jābūt ideālās zobu pastas sastāvam?

Baltas, maksimāli pielāgotas zobu pastas nianses.
Foto atsauce: helvident.ch

Abrazīvas vielas: Zobu pastas sastāvā esošās abrazīvās vielas palīdz noņemt aplikumu no zobu virsmas. Meklējiet zobu pastas ar piemērotu RDA (relatīvā dentīna abrazivitāte) aptuveni 50, kas ir efektīva ikdienas lietošanai.

Virsmaktīvās jeb putojošās vielas: Parastās putojošās vielas, piemēram, nātrija laurilsulfāts (SLS), padara zobu tīrīšanu patīkamāku. Tomēr, lai izvairītos no iespējama kairinājuma, daži dod priekšroku dabīgām, SLS nesaturošām alternatīvām.

Aromatizētāji: Mētras ir populāra garša, taču ir arī daudzas citas, piemēram, kanēļa, anīsa un pat augļu garšas bērniem. Izvēlieties tādu, kas padara zobu tīrīšanu patīkamu.

Remineralizācijas līdzekļi: Tādas sastāvdaļas kā hidroksiapatīts un dažādi nātrija kristāli palīdz atjaunot zobu emāliju. Fluorīds ir visizplatītākais un visefektīvākais remineralizējošais līdzeklis, kas aizsargā pret zobu bojāšanos.

Kādiem faktoriem jāpievērš uzmanība?

Vīrietis spiež zobu pastu uz zobu birstes
Foto atsauce: Tima Miroshnichenko

Fluorīdu saturs: Fluorīds stiprina zobus un novērš kariesu. Bērniem jālieto zobu pasta ar zemāku fluorīda saturu (aptuveni 1000 ppm bērniem līdz 6 gadu vecumam). Pieaugušie var lietot zobu pastu ar 1300-1500 ppm.

Jutīgums: Ja Jums ir jutīgi zobi, meklējiet zobu pastas, kas satur kālija nitrātu vai stroncija hlorīdu. Šīs sastāvdaļas palīdz samazināt jutīgumu pret aukstiem, karstiem vai skābiem ēdieniem.

Balināšanas vajadzības: Tiem, kas vēlas baltākus zobus, var palīdzēt zobu pastas ar ūdeņraža peroksīdu. Tomēr lietojiet tās saudzīgi, lai izvairītos no zobu emālijas bojājumiem un paaugstinātas jutības.

Kas vēl ir nepieciešams zobu higiēnai, izņemot pielāgotu zobu pastu?

Zobu pasta sirds formā uzpiesta uz galda
Foto atsauce: hello aesthe

Zobu birstes: Izvēlieties zobu birsti ar mīkstiem sariņiem un mazu galviņu, lai sasniegtu visas mutes dobuma vietas, nebojājot smaganas.

Zobu diegs: Katru dienu izmantojiet zobu diegu, lai noņemtu aplikumu un ēdiena daļiņas starp zobiem. Var izvēlēties vaska vai aromatizētu diegu.

Mutes skalošanas līdzekļi: Mutes skalojamie līdzekļi var palīdzēt atsvaidzināt elpu un nodrošināt papildu fluorīdu vai antibakteriālas vielas. Tomēr tiem jāpapildina, nevis jāaizstāj zobu tīrīšana ar zobu birsti un diegu.

Zobu pasta – galvenais komponents sniegbaltiem zobiem

Izvēloties pareizo zobu pastu, ir jāņem vērā Jūsu īpašās zobu uzbūves nianses un zobārsta norādes. Pievērsiet uzmanību zobu pastas sastāvam, fluorīdu saturam un jebkuriem citiem papildu sīkumiem, piemēram, jutīguma vai balināšanas īpatnībām. Apvienojumā ar pareizu zobu tīrīšanu, zobu diegu lietošanu un regulārām zobu pārbaudēm pareiza zobu pasta var palīdzēt Jums saglabāt veselīgu un mirdzošu smaidu.

spot_img

Lasi vēl

spot_img

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences