ĒdiensMājas kafejnīcu dienas 2024. gadā

Mājas kafejnīcu dienas 2024. gadā

Mājas kafejnīcu dienas: Baudi ēdienus dažādos Latvijas reģionos no 29. jūnija- 15. septembrim

Mājas kafejnīcu dienas ir ikgadējs notikums, kas šogad norisinās no 29. jūnija līdz 15. septembrim, Latvijas lauku saimniecības, mazo uzņēmumu īpašnieki un kopienu pārstāvji atvērs savas durvis, lai piedāvātu unikālu kulināro pieredzi tieši savās mājās vai pagalmos. Šis pasākums notiks 42 dažādos galamērķos, piedāvājot apmeklētājiem ēdienus, kas gatavoti pēc vietējām un ģimenes receptēm.

Kas ir “Mājas kafejnīcu dienas”?

Ģimene sēž pie piknika galda ārā un kopā ēd.

Mājas kafejnīcu dienas piedāvā iespēju iepazīt vietējos ēdienus, ko sagatavojuši paši iedzīvotāji. Šīs dienas ļauj ne tikai baudīt mājās gatavotus ēdienus, bet arī piedalīties saimnieku organizētās aktivitātēs, kas bieži ietver muzikālus priekšnesumus, spēles un ekskursijas. Dalībnieki šajās dienās pārtop par šefpavāriem un viesmīļiem.

Kāda ir pasākuma programma?

Vakara skats uz Rīgas pilsētu no augšas. Rīgas panorāma.

2024. gadā “Mājas kafejnīcu dienas” ietvers vairākus galamērķus, kas izkaisīti pa visu Latviju. Daži no izceltajiem pasākumiem notiks:

29.–30. jūnijs: Rēzeknes un Ludzas novados.

13.–14. jūlijs: Dobeles, Līvānu, Preiļu, Gulbenes novados un citās lokācijās.

20.–21. jūlijs un 19.–21. jūlijs: Saldus, Varakļānu, Aizkraukles, Dienvidkurzemes, Limbažu novados.

Augusts un septembris piedāvās vairākas citas galamērķu iespējas, tostarp Siguldas novadu 12.–13. augustā, un noslēgumā – Jūrmalas piedāvājumu 14.–15. septembrī.

Apskatīsim dažus aktuālus galamērķus

Mājas kafejnīcu dienas piedāvā unikālu iespēju izbaudīt latviešu ēdienus dažādos reģionos. Katrs no šiem galamērķiem sniedz atšķirīgu pieredzi. Apskatīsim dažus no tiem.

Tukuma novada mājas kafejnīcu dienas

Tukuma novada mājas kafejnīcu dienas galds.

Tukuma novads un tā apkārtne 16. un 17. septembrī aicina izbaudīt rudens sākumu, piedāvājot ēdienus, kas sagatavoti no vietējām, sezonālām sastāvdaļām. Šajā laikā Kurzemes pievārtē saimnieki atvērs savas kafejnīcas. Īpaša uzmanība tiks veltīta tieši tām garšām, kas raksturīgas tieši rudens sezonai – sēnēm, āboliem, bietēm un citām sastāvdaļām, kas savāktas no tuvējām mežiem un dārziem.

Siguldas novada mājas kafejnīcu dienas

Divas vecākas sievietes bauda Siguldas novada mājas kafejnīcu dienas.

Sigulda, pazīstama ar savu skaisto dabu un bagātīgo vēsturi, šogad uzņem mājas kafejnīcu dienu pasākumus ar tēmu “Bērnības garša”. 12. un 13. augustā vietējās ģimenes un saimniecības atvērs savas mājas, lai dalītos ar bērnībā mīļotiem ēdieniem. Šī tematika ļauj viesiem atgriezties atmiņās par bērnības mīļākajām garšām un piedzīvojumiem.

Dienvidkurzemes mājas kafejnīcu dienas

Dienvidkurzemes mājas kafejnīcu dienas iekšā mājā.

Dienvidkurzemes novads mājas kafejnīcu dienas rīkos 3. un 4. augustā. Piedāvājumā būs zivju ēdieni, kas gatavoti pēc tradicionālām receptēm, kā arī modernas interpretācijas ar vietējiem produktiem. Šī reģiona kafejnīcas aicina apmeklētājus ne tikai ēst, bet arī piedalīties dažādās aktivitātēs, kā piemēram, makšķerēšanā vai meistarklasēs par zivju gatavošanu.

Jūrmalas mājas kafejnīcu dienas

Jūrmalas mājas kafejnīcu dienas uz koka terases dārzā

Jūrmala, slavena ar savām smilšu pludmalēm un izteiksmīgo koka arhitektūru, 14. un 15. septembrī piedāvās savu interpretāciju mājas kafejnīcu dienām. Šeit varēs izbaudīt gan latviskas, gan starptautiskas garšas, sēžot kādā no jaukajiem kafejnīcu dārziem vai tieši pludmalē, baudot skatu uz jūru.

Kā pieteikties un kur uzzināt vairāk?

Sieviete pie muižas klāj galdu ārā, zālē.

Lai pieteiktos dalībai vai vienkārši plānot apmeklējumu, interesētajiem jāseko ”LIAA” (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) un reģionālo koordinatoru sniegtajai informācijai. Aktuālo informāciju var atrast gan tīmekļa vietnēs, gan sociālajos tīklos. Saimniekiem, kas vēlas piedalīties, jāiziet apmācības ar Pārtikas un veterinārā dienesta, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta speciālistiem. Vairāk informāciju uzzināsi: majaskafejnicas.

Bildes ņemtas no: latvia.travel, liaa, nomadicmatt, tourism.sigulda, visitjurmala, ntz, liepaja2027, tv3.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences