SportsLatvijas e-sporta revolūcija ar uzsāktu “kleverr” Virslīgu!

Latvijas e-sporta revolūcija ar uzsāktu “kleverr” Virslīgu!

E-sports, jeb elektroniskais sports, ir profesionālu datorspēļu sacensību veids, kurā spēlētāji un komandas sacenšas viens pret otru, bieži vien par ievērojamām naudas balvām un prestižiem tituliem. Tieši tāpat kā tradicionālajos sporta veidos, e-sports piedāvā skatītājiem aizraujošus momentus, kad talantīgi spēlētāji sacenšas, izmantojot savas prasmes un stratēģijas.

Arī Latvijā e-sports sākās kā nelielu entuziastu kopas aizraušanās, taču ar laiku tas kļuva par nopietnu nozari, ka pat ir izveidota pirmā Latvijas e‑sporta virslīga un Latvijas e-sporta federācija!

Latvijas “kleverr” virslīga

Latvijas e-sporta entuziasti uzsāk jaunu nodaļu, izveidojot pirmo virslīgu šajā nozarē. Astoņas komandas, tostarp GARAZA, “Hypewrld”, NOXA un “sunshine!”, ir gatavas sacensties pēc “Counter-Strike 2” goda. Ar Latvijas E-sporta federācijas atbalstu un “kleverr” grupas organizēšanu virslīgas sezona ilgs no oktobra līdz novembrim, ar četru labāko komandu “Final Four” finālturnīru. Sacensību tiešraides būs pieejamas “kleverrlv” Twitch kanālā.

“sunshine!” uzvar atlases turnīrā un nodrošina vietu virslīgā

No 36 komandām “sunshine!” izrādījās nepārspēta, izcīnot vērtīgu vietu jaunajā virslīgā. To panākums liecina par augsto konkurenci un kvalitāti Latvijas e-sporta pasaulē.

E- sporta sets- 3 krēsli, galds un datori.

Balvu fonds un e-sporta nākotne Latvijā

Pirmās sezonas balvu fonds ir 1200 eiro, no kuriem lielākā daļa – 1000 eiro – tiks pasniegta uzvarētājkomandai. Papildus virslīgai, pavasarī plānots izveidot arī e-sporta pirmo un zemāko līgu, veidojot strukturētu čempionātu Latvijā.

Helvijs “Broky” Saukants un “FaZe Clan” triumfē ar miljona dolāru balvu

Nedēļas nogalē, Latvijas e-sportists Helvijs “Broky” Saukants kopā ar “FaZe Clan” komandu izcīnīja uzvaru “ESL Pro” līgas turnīrā “CS:GO” un ieguva “Grand Slam” titulu. Ar šo triumfu viņi arī saņēma miljonu dolāru balvu. Šis panākums nostiprina Latvijas reputāciju e-sporta nozarē un liecina par spēlētāju augsto profesionālismu.

Bildes ņemtas no: https://lesf.lv/en/home/

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences