Laiks un apziņa

Laiks un apziņa ir fundamentāli savstarpēji saistīti jēdzieni, kas veido mūsu eksistences un uztveres pamatu.

Laika uztvere, kas vienlaikus šķiet gan lineāra, gan relatīva, ir cieši saistīta ar apziņas stāvokli, kurā mēs esam spējīgi apzināties savu klātbūtni un pieredzi. Šī savienojuma izpēte atklāj, kā mūsu prāts interpretē laiku, ietekmējot mūsu atmiņas, plānošanu un lēmumu pieņemšanu, tādējādi izgaismojot laika un apziņas lomu mūsu dzīvēs un cilvēces izpratnē par realitāti.

Laika apzināšanās realitāte

Jo veiksmīgāks esat, jo vairāk skatīsieties uz savu laiku minūtēs, jo mazāk veiksmīgs jūs esat, jo vairāk jūs mērīsiet savu laiku stundās dienās un nedēļās.

Vidusmēra cilvēks domā ar rīta vai pēcpusdienas mērogiem. Cilvēks kurš dzīvo nedaudz virs vidusmēra, tāds cilvēks savu laiku redz stundu izteiksmē.

Veiksmīgais cilvēks domā pusstundas intervālos, bet ļoti veiksmīgs cilvēks domā minūtēs. Jā, viņi ļoti rūpīgi apzinās savu laiku. Un vienīgais, ko jūs varat darīt, lai savu izpratni par laiku uzlabotu ir tas, ka jūs varat mēģināt piefiksēt kam jūs tērējat savu laiku.

Starpcitu aptuveni 67 procenti no visiem cilvēku neapzinās, kā viņi pavada savu laiku. Viņi domā vispārīgi, piemērām to ka sapulcēs pavada daudz laika, tad viņi daudz laika pavada socializējoties, tāpat viņi domā, ka daudz laika pavada strādājot internetā, meklējot risinājumus, bet izrādās ka reāli tie savu laiku pavada vienkārši pie telefona. Viņi domā kā viņi pavada daudz laika veicot svarīgus darbus. Izrādās, viņi ļoti daudz laika pavada tērējot laiku.

Kā risināt sava laika problēmas?

Lai kaut kādā veidā izkļūtu no šī laika tērēšanas cikla, ieviešiet sev laika piezīmes, vai vienkārši piezīmju lapu, un ikreiz, kad jums sanāk paskatīties pulkstenī, pierakstiet, ko jūs tajā laikā darāt, vai vēl labāk, paaiciniet kādu citu, lai viņš kādu noteiktu periodu pavēro ko jūs darāt, un tad paprasiet lai viņš jums pastāsta ko viņš novēroja.

Pēc tam jums sev ir godīgi jāpajautā, kā es pavadu savu laiku, vai tas ir atbilstoši manām galvenajām prioritātēm, maniem lielajiem mērķiem, un jūs atklāsit, ka tā nav. Jūs arī atklāsiet, ka jūtaties neapmierināts un jūtat stresu. Jūs netērējat savu laiku lietām, kurām jums vajadzētu to veltīt.

Tātad, ja tu patiešām vēlies būt veiksmīgs, turpini apzināties savu laiku, piefiksē to, analizē to. Uzjautā sev ik pa laikam, kā es pavadu savu laiku? Vai es tērēju savu laiku lietām, kas man ir svarīgas? Vai es tērēju savu laiku lietām, kas man dod to atdevi pēc kuras es tiecos, vai es nemitīgi apzinos savu laika plānu?

Padoms Tev!

Jo labāk tu apzināsies savu laiku, jo veiksmīgāks tu būsi.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences