UzņēmumiemLabi darbinieki, kā tos atrast ar mazu budžetu?

Labi darbinieki, kā tos atrast ar mazu budžetu?

Vadlīnijas un padomi, lai atrastu izcilus darbiniekus ar mazām izmaksām

Lēti darbinieki mazo uzņēmumu rosīgajā pasaulē piemērotu darbinieku atrašana var šķist kā adatas meklēšana siena kaudzē. Latvijā ”startup” jeb mazo uzņēmumu skaits jau pārsniedz 600, tāpēc ir ļoti svarīgi atklāt izmaksu ziņā efektīvas metodes, lai piesaistītu talantīgākos darbiniekus. Tātad, kā mazo uzņēmumu īpašnieki var atrast lieliskus darbiniekus, vienlaikus netērējot lielas summas?

1. Darba sludinājumu vietnes

Pilsētas reklāmas stends

Viens no mazajiem uzņēmumiem pieejamākajiem ceļiem, kā atrast talantīgus darbiniekus, ir darba sludinājumu vietnes, piemēram, ”LinkedIn”, ”Facebook” un mājaslapas kā ”SS.com”. Šīs platformas piedāvā plašu pārklājumu, ļaujot jums sazināties ar potenciālajiem kandidātiem, pamatojoties uz atrašanās vietu, pieredzi un prasmēm. Lai gan pieteikumu šķirošana var prasīt laiku, izmaksu efektivitāte padara to par izdevīgu risinājumu uzņēmējiem, kas domā par budžetu. Toties vajag atcerēties, ka augsti kvalificēti darbinieki parasti sastopami “LinkedIn”, jo tur var profesionāli ievietot savu portfolio un iepriekšējo pieredzi.

2. Sociālie mediji

Jūsu uzņēmuma sociālo mediju līdzekļu izmantošana var mainīt situāciju darbā pieņemšanas procesā. Publicējot brīvās darba vietas vai arī sludinājumus, ka lēti darbinieki jeb cilvēki tik tikko kā ieguvuši savu universitātes grādu un ir mazkvalificēti tiek meklēti “X” darba vietā. Šādas publikācijas var izvietot platformās kā ”Instagram”, ”Facebook” vai ”Twitter”. Jūs arī varat izmantot savu sekotāju loku, kas jau ir iepazinušies ar jūsu uzņēmuma vērtībām un darbību. Tas ir kā zvejot dīķī, kur zivis jūs jau pazīst un uzticas jums, jo esat tās iepriekš barojis!

3. Vārda izplatīšana

Sieviete runā lielai auditorijai.

Nekad nenovērtējiet par zemu parunāšanas spēku. Izplatot jūsu draugu lokā vai sabiedrībā var novest pie vērtīgiem ieteikumiem no personām, kurām ir tieša pieredze ar cilvēkiem, kuri ir iesācēji savā jomā. Šādi lēti darbinieki prasa pārbaudes laiku, bet noteikti atradīsies kāds, kurš izcili veic savu darbu un nododas jūsu uzņēmumam. Šiem paziņu ieteikumiem ir uzticamības zīmogs, kas nodrošina paļāvības līmeni darba pieņemšanas procesā, automātiski nodrošinot, ka darbinieks būs uzticams.

4. Darbinieku aptaujas

Pašreizējo darbinieku mudināšana ieteikt iespējamus darbiniekus no pazīstamo loka ir abpusēji izdevīgs “darījums”. Tas ne tikai sniedz iespējas paplašināt darbinieku loku, bet arī veicina darbinieku iesaistīšanos un draudzīgu saikņu veidošanu, iesaistot viņus uzņēmuma attīstībā. Galu galā, kurš gan labāk varētu ieteikt piemērotus un lētus kandidātus, ja ne tie, kuri jau izprot jūsu uzņēmuma mērķus, struktūru un nepieciešamās pozīcijas?

5. Ārējās norādes

Izvietojot banerus vai izkārtnes “Pašlaik pieņemam darbā darbiniekus X darba vietā!” jūsu uzņēmuma ofisa ārpusē, protams, ja ir tāda iespēja. Varat piesaistīt vietējos talantīgos darbiniekus, neizšķērdējot līdzekļus ikdienas ‘online’ kampaņām un reklāmām. Tas ir ienesīgs un lēts veids, kā sasniegt potenciālos darbiniekus, kuri aktīvi skatās un izvērtē vakances. Turklāt tas ir tāpat kā 24/7 darba pieņemšanas asistents, kas strādā jūsu labā ar vienreizēju apmaksu!

6. Lēti darbinieki no citam valstīm

Mūsdienu “gig” ekonomikā citu valstu darbinieki ir elastīgi un bieži vien rada pieejamāku alternatīvu pilna laika darbiniekiem. Lēti darbinieki bieži ir atrodami platformās kā ”Upwork” un ”Fiverr” , kuras nodrošina piekļuvi dažādiem talantiem īstermiņa projektiem vai specializētiem uzdevumiem. Tas ir kā Šveices armijas naža prasmju klāsts, kas ir jūsu rīcībā, kad vien jums to vajag! Cenas ir ļoti pievilcīgas un klāsts ir plašs.

7. Universitāšu darba gadatirgi

Izmantojiet svaigu talantu pulku, apmeklējot universitāšu darba gadatirgus. Studentiem var trūkt pieredzes, bet bieži vien viņi ir entuziasma, pastiprināta radošuma un vēlmes mācīties pilni. Tie ir lēti darbinieki, kuri uzņemsies lielu nastu un to arī panesīs, lai sevi pierādītu uzņēmuma vadītājam. Personīgi vai uz vietas sakomunicējot ar viņiem, jūs varat pamanīt potenciālos ‘zelta gabaliņus’, pirms viņi kļūst par aizņemtu preci Latvijas darba tirgū.

Secinājumi

Lēti darbinieki parasti ir apslēpti, bet atrodas it visur. Mazo uzņēmumu vadītājiem jāpielieto stratēģijas, kuras parasti nav tradicionālās darbā pieņemšanas metodes, lai tos atrastu. Izmantojot tiešsaistes platformas, sociālos medijus, citu cilvēku ieteikumu spēku un savu radošo domāšanu, jūs varat izveidot talantīgu komandu, neiztērējot savus dārgos resursus.

Tāpēc uzlociet savas piedurknes, pielietojiet šos padomus un vērojiet, kā jūsu jaunais uzņēmums uzplaukst ar savu jauno komandu!

Bildes ņemtas no: Loving Life, inc. Magazine

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences