SportsKur notiks vasaras Olimpiskās spēles 2024. gadā?

Kur notiks vasaras Olimpiskās spēles 2024. gadā?

Vasaras Olimpiskās spēles 2024 notiks vienā no pasaules visskaistākajām pilsētām – Parīzē, Francijā. Parīzes vīzija ir radīt jaunu Olimpisma izpratni, kas atspoguļo starptautisku svinību garu. Plānots, ka 95% no norises vietām būs jau esošas vai pagaidu būves, kas pēc spēlēm tiks izmantotas pilsētas ilgtermiņa attīstības plānu ietvaros. Sporta svētki izplatīsies gar Sēnas upi, sākot no jaunās olimpiskā ciemata, kas atrodas tikai 15 minūšu attālumā no Parīzes centra, līdz tādām pazīstamām vietām kā Eifeļa tornis un Grand Palais.

Spēļu norises vietas un laiks

Parīzes 2024. gada spēles risināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam, izvēršoties 35 vietās, kur 14 vietās notiks 24 olimpiskie sporta veidi. Futbola turnīrs norisināsies sešās citās pilsētās, burāšana – Marseljā, bet sērfings – Taiti salas Teahupo’o vietā.

Biļetes un kvalifikācijas

Biļešu iegāde un sportistu kvalifikācijas process parasti tiek veikts caur starptautiskajām federācijām, kuras nosaka sava sporta veida dalības kritērijus atbilstoši Olimpiskajai kārtai.

Jaunievedumi sporta disciplīnā

2024. gada spēlēs parādīsies jauna sporta veida – “breaking” – debija, kur gan vīrieši, gan sievietes sacentīsies solo cīņās. Tāpat programmas sastāvā ir pieci ūdens sporta veidi, un notiek gatavošanās arī 2030. gada ziemas Olimpiskajām spēlēm.

Olimpiskās Spēles 2024 Parīzē

Parīzes 2024. gada olimpisko spēļu rīkošana parāda interesi sportā. Tas būs laiks, kad sporta svinības un olimpiskais mantojums kopā sniegs mums aizraujošas sacensības.

Bildes ņemtas no Olimpics.com un Hypebeast.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences