SlavenībasKulinārijas mākslinieks Mārtiņš Sirmais atklāj: "Michelin" zvaigzne man nav nepieciešama

Kulinārijas mākslinieks Mārtiņš Sirmais atklāj: “Michelin” zvaigzne man nav nepieciešama

Mārtiņš Sirmais izsaka savu viedokli par “Michelin” zvaigzni!

Pavārs un restorānu īpašnieks Mārtiņš Sirmais ir viens no Latvijas izcilajiem gastronomijas speciālistiem, kurš izvairās no “Michelin” zvaigznēm, kas tiks piešķirtas Latvijas restorāniem 21. novembrī. Sirmais uzskata, ka šāda augstā gastronomijas novērtējuma iegūšana nav saderīga ar ģimenes vērtībām un izraisa nevajadzīgu nervozitāti gan darbiniekiem, gan īpašniekiem.

Iepriekš Sirmais bija paudis līdzīgu viedokli, norādot, ka “Michelin” zvaigžņu iegūšana varētu traucēt restorāna darbības ritmam un radīt papildu spiedienu uz visiem tā darbiniekiem. Viņš akcentē, ka šāda līmeņa restorāns un tā saistītais vērtējums ne vienmēr ir savienojams ar ģimenes draudzīgumu un mieru.

“Michelin Guide” ir pazīstams kā vadošais restorānu ceļvedis pasaulē, un tā zvaigznes ir ļoti prestižs gastronomijas novērtējums. Tomēr Sirmais uzskata, ka šāda atzinība var ietekmēt darbinieku motivāciju un lēmumu pieņemšanu, tādējādi varbūtībām būt negatīvai ietekmei uz restorāna attīstību un kvalitāti.

Lai gan “Michelin” norāda uz tā inspektoru rūpīgo izpēti Latvijas gastronomiskā piedāvājumā, Sirmais vēlas izvairīties no šiem vērtējumiem, uzsvērti norādot, ka nav gatavs riskēt ar restorāna ģimenes atmosfēru un paša darbinieku labklājību šāda veida novērtējuma dēļ.

Titulbilde – https://www.santa.lv

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences