ĒdiensKombuča: Veselīgs dzēriens, ko varat gatavot mājās

Kombuča: Veselīgs dzēriens, ko varat gatavot mājās

Kombuča: Veselīgs dzēriens

Kombuča – fermentēts tējas dzēriens, kas iegūst arvien lielāku popularitāti visā pasaulē, ir pazīstams ar savām iespējamām veselību veicinošām īpašībām. Šis neparastais dzēriens sākotnēji radies Austrumāzijā, un tagad to var atrast gandrīz jebkurā lielveikalā.

Kas ir kombuča?

vīrietis taisa kombuču

Kombuča ir saldētas tējas un SCOBY (sinerģiskas baktērijas un rauga kompleksa) maisījums, kas fermentējot rada dzērienu ar viegli burbuļojošu tekstūru. Dzērienā ir probiotikas, antioksidanti un citas bioloģiski aktīvas vielas, kas var palīdzēt uzlabot gremošanu un stiprināt imūnsistēmu​​.

Vai kombuča ir droša?

Sieviete dzer paštaisītu kombuču

Lai arī daudzi pētījumi norāda uz kombučas pozitīvo ietekmi, tā patēriņš jāveic samērīgā daudzumā. Pārlieku liela kombučas daudzuma dzeršana var izraisīt blakusparādības, piemēram, galvassāpes vai kuņģa problēmas. Tāpat tas nav ieteicams grūtniecēm un cilvēkiem ar vāju imūnsistēmu​​.

Kā pagatavot kombuču mājās?

Sieviete tur rokās kombučas sēni

Kombučas gatavošana mājās ir salīdzinoši vienkārša, bet prasa precizitāti un tīrību. Lai sāktu, jums būs vajadzīgs cukurs, tēja, SCOBY un nedaudz jau gatava kombuča kā starteris. Sāciet ar tējas pagatavošanu un cukura pievienošanu, tad atdzesējiet to. Tad pievienojiet SCOBY un atstājiet maisījumu fermentēties. Pēc fermentācijas kombuču var ieliet pudelēs, pievienojot garšas pēc izvēles.

Kur iegādāties kombuču?

kombučas dzērieni pudelēs

Ja nevēlaties paši gatavot kombuču, to var iegādāties gandrīz jebkurā veselības pārtikas veikalā, supermarketā vai tiešsaistes veikalā. Kombuča ir pieejama dažādos garšu variantos, un tas ir lielisks alternatīvs sodas dzērieniem tiem, kas vēlas samazināt cukura patēriņu savā uzturā​​.

Secinājums

Kombuča ir vairāk nekā tikai modes dzēriens — tā ir gan garšīga, gan veselīga alternatīva parastajiem gāzētajiem dzērieniem. Pirms kombučas iekļaušanas savā ikdienā, ir svarīgi izvērtēt, kā tā var ietekmēt jūsu veselību, īpaši ja esat ar vāju imūnsistēmu vai grūtniecības stāvoklī. Tās pagatavošana mājās ļauj radoši pieiet garšu dažādībai, padarot katru partiju unikālu. Ja vēlaties izmēģināt kombuču, bet neesat gatavs tās pagatavošanai, plašā klāstā pieejamās komerciālās iespējas ļaus atrast jums tīkamāko variantu. Kombuča — lielisks piemērs tam, kā mūsdienīgi dzērieni var apvienot garšu un veselības labumus, piedāvājot alternatīvu tradicionālajām izvēlēm.

Bildes- dzivibasdzeriens(facebook); biznis24; vitality.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences