Aktīvā atpūtaKo darīt 17. un 18. februāra brīvdienās?

Ko darīt 17. un 18. februāra brīvdienās?

Idejas 17 un 18 februāra brīvdienām


Brīvdienas 17. un 18. februārī piedāvā plašu kultūras un izklaides pasākumu klāstu, sākot no baleta un operas līdz rokmūzikai un ģimenes izrādēm. Šie pasākumi sniedz iespēju iepazīt dažādas mākslas formas, baudīt klasisko un laikmetīgo mūziku, kā arī piedalīties unikālās kultūras pieredzēs. Nedēļas nogale ir lieliska iespēja apmeklēt izrādes, koncertus un izstādes, kas atspoguļo gan Latvijas, gan starptautiskās mākslas ainavas daudzveidību. Katrs pasākums piedāvā unikālu pieredzi, kas bagātinās jūsu brīvdienu plānus ar neaizmirstamiem mirkļiem.

17 februāris

Balets “Ņižinskis”

Vīrietis dejo baletu
Foto atsauce: opera.lv

Balets “Ņižinskis” ir horeogrāfa Marko Gekes veidotā laikmetīgā baleta izrāde, kas vēsta par slaveno baletdejotāju un horeogrāfu Vaclavu Ņižinski. Šis darbs atklāj Ņižinska dzīves un karjeras nozīmīgākos brīžus, pievēršoties viņa izcīnītajām skandalozajām horeogrāfijām un dzīves pēdējiem gadiem garīgās veselības iestādē.

Izrāde “Pusnakts šovs ar Jūdu Iskariotu”

Sievietes uztājas uz skatuves
Foto atsauce: izrades.lv

Provokatīva un ironiska izrāde, kas apšauba tradicionālās vērtības un sodu taisnīgumu, izmantojot Jūda Iskariota dzīves stāstu. Izrādē aplūkoti jautājumi par nāvi, vardarbību un pašnāvību, piešķirot tam visam humoristisku un kritisku skatījumu.

ASV alternatīvā roka grupa “X Ambassadors”

ASV alternatīvā roka grupa “X Ambassadors” ir pazīstama ar savu unikālo muzikālo stila apvienojumu, kas ietver elementus no roka, hiphopa un elektroniskās mūzikas žanriem. Grupa guvusi starptautisku atzinību ar savu 2015. gada albumu “VHS”, kas ieguva platīna statusu un ietver populārus hitus kā “Unsteady” un “Renegades”. “X Ambassadors” ir zināmi ar savu spēju eksperimentēt ar dažādiem muzikāliem elementiem un sadarboties ar māksliniekiem no dažādiem mūzikas žanriem, kas padara viņu mūziku daudzveidīgu un pievilcīgu plašam klausītāju lokam.

Koncerts “Vīnes klasika. Haidna “Filozofs” un Bēthovena “Pastorālā simfonija”

Sinfonietta rīga dalībnieki
Foto atsauce: lsm.lv

Koncerts piedāvā klausītājiem baudīt divas izcilas simfonijas vienā vakarā – Jozefa Haidna simfoniju “Filozofs” un Ludviga van Bēthovena “Pastorālā simfonija”. Šī ir unikāla iespēja dzirdēt šo divu leģendāru komponistu darbus, kas atspoguļo viņu muzikālo genialitāti.

Izrāde “Kaligula”

Izrādes fragments, cilvēki baltos tērpos
Foto atsauce: izrades.lv

Izrāde “Kaligula” pēc Albēra Kamī darba iedziļinās stāstā par Romas imperatoru Kaligulu, kurš no ideālistiskā līdera kļūst par nežēlīgu tirānu. Kamī stāsts ir ironisks un filozofisks, iztirzājot, kā absolūta varas iegūšana var mainīt cilvēku un ietekmēt viņa attiecības ar apkārtējiem. Izrāde aicina aizdomāties par jautājumiem, kas saistīti ar varu, brīvību un cilvēka dabu, padarot to aktuālu arī mūsdienās.

18 februāris

Mīlētāju nedēļa muzejā “Rīgas Jūgendstila Centrs”

pāra fotogrāfija uz galda
Foto atsauce: epadomi.com

Ik gadu februārī “Rīgas Jūgendstila Centrs” aicina atzīmēt Svētā Valentīna dienu, piedāvājot unikālu ieskatu jūgendstila laikmeta mīlestības izpausmēs un tradīcijās. Šī gada pasākums ietvers ekskursijas, kurās varēs uzzināt par pastmarku valodas noslēpumiem, kas atklāj vēstījumus bez vārdiem, un iespēju uzrakstīt un nosūtīt atklātnes ar dzejas rindām un novēlējumiem.

  • Laiks un vieta: 18. februāris, plkst. 10:00 – 18:00, Rīgas Jūgendstila Centrs
  • Biļetes: Pieteikšanās dalībai ekskursijā rakstot: jugendstils@riga.lv 

Opera “Adriāna Lekuvrēra”

sieviete greznā kleitā
Foto atsauce: opera.lv

“Adriāna Lekuvrēra” ir emocionāla opera, kas balstīta uz patiesiem notikumiem 18. gadsimta Francijā, stāstot par mīlestību, greizsirdību un tās sekām. Šis darbs ir veltījums slavēnai aktrisei Adriānai Lekuvrērai, kuras dzīvi ieskauj drāma un intriga.

Vīnes klasika. Mocarta vijoļkoncerts un Haidna 60. simfonija

Sievietes ģērbušās melnās drēbes
Foto atsauce: dzintarukoncertzale.lv

Haidna 60. simfonija, zināma kā “Izklaidīgais”, ir 1774. gadā sarakstīta muzikāla komēdija sešās daļās. Tā ir slavena ar savu humoru un muzikālajiem jokiem, kas padara šo darbu par vienu no Haidna radošākajiem un izklaidējošākajiem. Simfonija izceļas ar jautriem un teatrāliem momentiem, kas rada dinamisku un dzīvespriecīgu noskaņu.

Muzikāla izrāde “Robins Huds”

vīrietis saģērbies kā robins huds
Foto atsauce: lsm.lv

Izrāde “Robins Huds” ir ģimenei draudzīgs muzikāls stāsts, kas atdzīvina slaveno tautas varoni Robina Huda un viņa brīnišķīgos varoņdarbus. Šajā izrādē tiek izceltas Robina Huda drosmes, žēlsirdības un piedzīvojumu gars, aicinot auditoriju doties laikmetīgā ceļojumā cauri viduslaiku mežiem un piedzīvojumiem. Izrāde ir bagātīgi piepildīta ar mūziku, kas uzsver stāsta emocionālo spēku un varonību, padarot to par neaizmirstamu pieredzi gan bērniem, gan pieaugušajiem.

17 un 18 februāra brīvdienas

Šīs brīvdienas, 17. un 18. februārī, sola būt pārpildītas ar bagātīgu kultūras un izklaides piedāvājumu. No baleta un operas līdz rokmūzikai un ģimenes izrādēm, katrs var atrast kaut ko sev piemērotu. Šie pasākumi piedāvā lielisku iespēju pavadīt kvalitatīvu laiku, gūstot jaunas zināšanas, izbaudot mākslas skaistumu un atklājot dažādas kultūras izpausmes. Tā ir ideāla iespēja aizmirst par ikdienas steigu un doties uz aizraujošu ceļojumu caur mākslas pasauli, kurā katrs varēs atrast kaut ko aizraujošu un iedvesmojošu. Neatkarīgi no tā, vai meklējat iespēju pārsteigt mīļoto ar romantisku vakaru operā, vai vēlaties kopā ar ģimeni doties piedzīvojumā, klausoties stāstus par leģendu varoņdarbiem, šīs brīvdienas piedāvās neaizmirstamus mirkļus un emocijas. Neļaujiet šai iespējai aizslīdēt garām – plānojiet savu nedēļas nogali jau tagad un izmantojiet iespēju piedzīvot kultūras bagātību, ko sniedz šie izcilie pasākumi.

Lasi vēl

Biežāk uzdotie jautājumi ⇢

Vairāk Tendences